سال رونق تولید

نماهنگ سرود کتابدار


1399/9/8 شنبه
پیام تسلیت مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پی شهادت دانشمند هسته‌ای کشورمحسن فخری‌زاده
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با صدور پیامی ضمن تبریک و تسلیت شهادت دانشمند هسته ای کشورمان شهید محسن فخری زاده اعلام کرد: ملت امام حسین(ع) را گریزی از شهادت نیست.


1399/9/3 دوشنبه
پیام قدرشناسی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از مسئولان و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از تمام مسئولان و دوستداران کتاب که در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی با ارسال پیام و به صورت حضوری هفته کتاب را تبریک گفتند، به رسم ادب قدردانی کرد.


1399/9/1 شنبه
پیام آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت هفته بسیج؛رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی با وظایف بسیج پیوند ناگسستنی دارند/ جهاد کتابداران، در خط مقدم جبهه فرهنگی
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی به مناسبت هفته بسیج، بر لزوم گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه تاکید کرد و گفت: رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی با وظایف بسیج پیوند ناگسستنی دارند.


1399/8/29 پنجشنبه
در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی؛بخش مازندران‌شناسی در کتابخانه ابن شهر آشوب ساری افتتاح شد
در هفته کتاب و کتابخوانی بخش تخصصی مازندران‌شناسی در کتابخانه ابن شهر آشوب ساری با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران افتتاح شد.


1399/8/28 چهارشنبه
نماینده ولی فقیه در مازندران در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران:کتاب‌ها را به خانه مردم ببریم/نقش مهم خانواده‌ها در تشویق فرزندان به کتاب و کتابخوانی
نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم در کنار کتابخانه سازی کتاب خوان زیاد داشته باشیم، گفت: ترویج کتاب و کتابخوانی کار مهمی است و کتاب‌ها را به خانه مردم ببریم.


اخبار استان
اخبار شهرستان
گزارش تصویری
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با صدور پیامی ضمن تبریک و تسلیت شهادت دانشمند هسته ای کشورمان شهید محسن فخری زاده اعلام کرد: ملت امام حسین(ع) را گریزی از شهادت نیست.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از تمام مسئولان و دوستداران کتاب که در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی با ارسال پیام و به صورت حضوری هفته کتاب را تبریک گفتند، به رسم ادب قدردانی کرد.
پیام آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت هفته بسیج؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی به مناسبت هفته بسیج، بر لزوم گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه تاکید کرد و گفت: رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی با وظایف بسیج پیوند ناگسستنی دارند.
در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی؛
در هفته کتاب و کتابخوانی بخش تخصصی مازندران‌شناسی در کتابخانه ابن شهر آشوب ساری با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران افتتاح شد.
نماینده ولی فقیه در مازندران در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران:
نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم در کنار کتابخانه سازی کتاب خوان زیاد داشته باشیم، گفت: ترویج کتاب و کتابخوانی کار مهمی است و کتاب‌ها را به خانه مردم ببریم.
استاندار مازندران در آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار:
استاندار مازندران در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان، گفت: خلاقیت و نوآوری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران جای تحسین دارد.
با حضور استاندار مازندران؛
مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان مازندران با معرفی برگزیدگان حوزه کتابخانه‌های عمومی استان و منتخبین جشنواره رضوی با حضور استاندار مازندران برگزار شد.
در هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد؛
کارکنان اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران در هفته کتاب و کتابخوانی با حضور در مرکز انتقال خون ساری به پویش «کتاب خون» پیوستند و با اهدای خون به نجات جان بیماران شتافتند.
در ادامه دیدارهای هفته کتاب صورت گرفت؛
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی از تلاش و کوشش خالصانه کتابداران استان قدردانی کرد.
در چهارمین روز هفته کتاب؛
مدیر مجمع عالی نخبگان استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران دیدار و گفت وگو کرد.
در سومین روز هفته کتاب صورت گرفت؛
مدیرعامل فرهنگی، اجتماعی و ورزشی‌ شهرداری قائمشهر در سومین روز هفته کتاب و کتابخوانی با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران دیدار کرد.
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد؛
مدیرکل استاندارد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران دیدار و گفت و گو کرد.
در دیدار رئیس حوزه هنری استان با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران عنوان شد؛
در دیدار رئیس حوزه هنری استان با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بر تعامل و همکاری مشترک و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید شد.
فرمانده قرارگاه الغدیر شمال کشور طی پیامی هفته کتاب و کتابخوانی را به مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و عموم مردم استان تبریک گفت.
خبری خوش به مردم مازندران؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: 30 کتابخانه جدید، استان مازندران را در رتبه اول ساخت کتابخانه در کشور قرار داده است و این با تلاش استاندار مازندران و خیران استان محقق شد.
نفیسه معتکف مترجم نمونه کشور در پیامی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: با کتاب خواندن، زندگی خود و اطرافیان را پُر بار کنید.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خبر داد
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی پویش اهدای خون با عنوان« کتاب خون» از 24 تا 29 آبان ماه در استان اجرا می‌شود.
در پیامی؛
رئیس مجمع نمایندگان مازندران در پیامی ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتاب را چراغ هدایت انسان برای یافتن مسیر راستین و اصیل انسانی دانست.
بازیگر تلویزیون و سینما:
بازیگر رادیو تلویزیون تئاتر و سینما گفت: بیماری کرونا مانع پویایی خدمات کتابخانه های عمومی نشده است و کتابداران از طریق فضای مجازی به آگاهی رسانی به جامعه هدف خود مشغول هستند.
نماینده محترم مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار پیامی صادر کرد.
بيشتر
در آستانه هفته کتاب انجام شد؛
نشست صمیمی کتابداران رامسر در آستانه هفته کتاب در جلسه شورای اداری شهرستان رامسر با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران و معاونین اداره کل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی تنکابن تاکید کرد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه مستلزم شناخت ذائقه مخاطبان به‌ویژه نسل جوان و نشر آثاری مناسب با علاقه آنان است.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حمايت از طرح هاي نو و خلاقانه جهت اشاعه فرهنگ كتابخواني تاکید کرد.
در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با خیر کتابخانه‌ساز مطرح شد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در دیدار با حاج اسماعیل فکوری جانباز و خیر فرهنگی استان بر تسریع در تکمیل پروژه کتابخانه لاریم جویبار تاکید کرد و گفت: پروژه‌های کتابخانه‌ای که نیمه کاره ماندند باید با حمایت خیرین و اهالی منطقه زودتر تکمیل شوند و در اختیار اهالی فرهنگ دوست استان قرار بگیرد.
استان مازندران در دو پویش ملی «کتابخوانان عاشورایی» و «خادم ارباب کیست؟» خوش درخشید و موفق به کسب دو رتبه کشوری شد.
با هدف دسترسی عموم مردم و مخاطبان به اخبار و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی کشور؛
دومین شماره از دومین دوره ماهنامه کتاب‌خوان به همراه آثار و گفتارهایی از فرهاد حسن زاده، غلامعلی حدادعادل، غلامرضا کافی، معصومه آباد، بهناز ضرابی زاده، علیرضا قزوه، فریبرز خسروی، مهدی شقاقی و... ویژه شهریور و مهرماه ۱۳۹۹ منتشر شد.
در ادامه بازدیدهای مجازی صورت گرفت؛
در ادامه سلسله بازدیدهای مجازی با هدف رسیدگی به مشکلات کتابخانه‌های عمومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به صورت مجازی در جریان آخرین وضعیت مشکلات کتابخانه‌های عمومی کلاردشت، محمودآباد و سرخرود قرار گرفت.
به مناسبت روز عصای سفید؛
به مناسبت روز عصای سفید از اعضای روشندل فعال کتابخانه های عمومی شهرستان ساری تجلیل شد.
به مناسبت هفته کودک برگزار شد؛
همزمان با هفته ملی کودک انجام شد؛
همزمان با روز ملی روستا و عشایر و هفته ملی کودک طرح کتاب آباد در روستای پوروا از منطقه هزار جریب شهرستان نکا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اجرا شد.
با حضور ولیپور انجام شد؛
آرزو ولیپور صبح امروز از کتابخانه های عمومی شیرگاه، پل سفید و آلاشت بازدید کرد .
با حضور استاندار و مسئولین استانی و شهرستانی ؛
همزمان با هفته دفاع مقدس در شهرستان جویبار کلنگ کتابخانه عمومی شهیدان معلمی با دستان مسئولین استان و شهرستان به زمین زده شد.
آیین اختتامیه برنامه های کتاب محور مازندران، صبح امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور با حضور حسن نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مدیران کل، شهرداران و برگزیدگان جشنواره های کتابخوانی برگزار شد.
ارسال سومین مرحله از اقلام بهداشتی به کتابخانه های عمومی استان؛
کتابخانه های عمومی مازندران در 12 شهرستان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی بازگشایی شدند.
تاکید مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در بازدید از 2 پروژه در ساری؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از دو پروژه احداث کتابخانه در ساری بازدید کرد.
تاکید ولیپور پس از امضای یک تفاهم نامه جدید؛
تفاهم نامه ای بین اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران و شرکت برتراندیشان پارس کیمیا منعقد شد که هدف آن توسعه و هم افزایی امکانات و ارتقای کیفی سطح خدمات کتابخانه ای و ترویج فرهنگ مطالعه مفید می باشد.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛
با تودیع رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سوادکوه شمالی، رئیس جدید این اداره معارفه شد.
ولیپور در بازدید از کتابخانه عمومی رینه؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه عمومی رینه در شهرستان آمل بازدید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در ادامه بازدید از وضعیت کتابخانه های عمومی استان، از کتابخانه بلده بازدید کرد.
افتتاح یک کتابخانه روستایی دیگر؛
دومین کتابخانه عمومی روستایی در هفته دولت سال ۹۹ در مازندران به بهره برداری رسید.
بيشتر
 

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991