فهرست

اخبار شهرستان‌ها

عصر امروز در عباس‌آباد؛

جلسه‌ی شورای اداری رؤسای ادارات با حضور مدیرکل کتابخانه‌های مازندران برگزار شد

عصر امروز، با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و فرماندار عباس‌آباد، جلسه‌ی شورای اداری رؤسای ادارات شهرستانها در کتابخانه‌ی کلارآباد شهرستان برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، آخرین جلسه‌ی شورای اداری رؤسای ادارات شهرستانها در سال جاری، عصر امروز (یکشنبه، 20 اسفند 1402) با حضور سکینه‌خاتون مهدیان‌پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ جواد اصلانی، فرماندار عباس‌آباد؛ معاونین و همکاران ستادی اداره‌کل کتابخانه‌ها؛ رؤسای ادارات کتابخانه‌ها در سالن اجتماعات کتابخانه‌ی کلارآباد شهرستان عباس‌آباد تشکیل شد.

اجرای جمعی، مایه‌ی پیشرفت کتابخانه‌ها
مدیرکل کتابخانه‌های مازندران طی جلسه‌ی شورای اداری بر انجام وظایف محوّله و قانونی تأکید کرد و گفت: همه‌ی ما می‌بایست به تکالیف قانونی خود بطور مؤثر عمل کرده تا شاهد اتفاقات خوب برای کتابخانه‌های استان باشیم. نمونه‌ی وظایف رؤسای ادارات، پیگیری مجدّانه‌ی نیم‌درصد شهرداری‌ها، حضور فعّال در کمیته و شورای برنامه‌ریزی شهرستانها برای کسب بودجه‌ی لازم و همچنین حفظ منافع کتابخانه‌های شهرستانها است.

وی در باب رونمایی کتاب اذعان کرد: با توجّه به اینکه آقای عبدوس، مدیرکل فعلی منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تأکید دارند که قبل از رونمایی، نسخه‌ی کتاب موردنظر جهت بررسی‌های لازم نهاد به تهران فرستاده شود؛ لذا رؤسای ادارات کتابخانه‌ها باید به این امر دقّتِ‌نظر داشته باشند.

مهدیان‌پور از اجرای طرح جمع‌آوری کتابهای حوزه‌ی مازندران‌شناسی سخن گفت و ادامه داد: این طرح برای کتابخانه‌ی مرکزی درنظر گرفته‌ شده است و می‌بایست مجدّانه برای اجرای مؤثر آن تلاش و پیگیری شود تا پس از افتتاح کتابخانه‌ی مرکزی استان، مجموعه‌ی کامل و جامعی از منابع اطلاعاتی این حوزه در پایگاه بزرگ فرهنگی مرکز استان داشته باشیم.

این مسئول تصریح کرد: از همه‌ی همکارانی که طی یک‌سال اخیر، جدّیت و تلاش وافری داشتند تا موجب تحقق اهداف والای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بویژه کتابخانه‌های مازندران شوند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

مهدیان‌پور خاطرنشان کرد: اگر همه‌ی ما بصورت جمعی و متّحد کار کنیم و همراه هم باشیم، می‌توانیم روند انجام کارها را نسبت به زمانی‌که تنها هستیم، سریعتر پیش ببریم.

کتابخانه‌های عمومی بهترین مرجع برای پاسخگویی به نسل ضد هستند
فرماندار عباس‌آباد ضمن گرامیداشت روزهای آخر ماه شعبان و فرارسیدن ماه مبارک رمضان بیان کرد: خدماتی که استان مازندران برای علم‌ودانش ارائه‌ داد، قابل چشم‌پوشی نیست؛ بطوریکه بسیاری از نویسندگان این خطّه بویژه تاریخ‌نگاران بومی و اهالی قلم شهرستان، از پدیدآوران برتر کشور هستند که با قلم، هنر و انتقال تجارب و دانش خود به جامعه، مایه‌ی مباهات استان می‌شوند.

وی افزود: در دوره‌ای به‌سر می‌بریم که به‌دلیل حضور در عرصه‌ی جهانی‌شدن، با نسل ضد روبرو هستیم؛ ویژگی‌های این نسل بخاطر تغییر اساسی دیدگاه‌ها با نسل‌های گذشته بسیار متفاوت است، چراکه تغییرات فراوانی برای علوم مختلف نظیر فرهنگ و سیاست رخ داد. لذا وجود مراکز فرهنگی نظیر کتابخانه‌ها و مراجعه به آنها برای حفظ‌ومراقبت از ارزشها و باورها بویژه هویت دینی‌مان، انتقال دانش و تجارب پیشینیان به نسل‌های آینده و همچنین کمک مؤثر به حوزه‌ی تعلیم‌وتربیت در افزایش آگاهی نسل جدید نسبت به آینده ضروری است.

گفتنی است در ابتدای جلسه‌ی شورای اداری، رؤسای ادارات اداره‌کل و رؤسای ادارات کتابخانه‌های شهرستانها، بصورت پرسش‌وپاسخ و همچنین ارائه‌ی نظرات‌وپیشنهادات جهت رفع چالش‌ها و موانع موجود بر سر راه تحقّق اهداف، مواردی را اذعان داشتند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ