فهرست

اخبار شهرستان‌ها

طی دهه‌ی فجر در ساری برگزار شد؛

رونمایی کتاب تبرستان تاریخی با حضور نویسنده‌ی اثر

همزمان با دهه‌ی فجر، کتاب تبرستان تاریخی طی حضور نویسنده‌ی اثر در کتابخانه‌ی عمومی ابن‌شهرآشوب ساروی شهر ساری رونمایی شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، آیین رونمایی، بررسی و جشن امضای کتاب ‌"تبرستان تاریخی" نوشته‌ی علی رمضانی‌پاجی و علی‌اکبر عنایتی به همّت اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساری و محفل ادبی کتابخانه‌ی ابن‌شهرآشوب، با حضور نویسندگان کتاب، جمعی از شاعران، فرهیختگان، کتاب‌دوستان و اعضای کتابخانه، صبح دوشنبه، ۱۶ بهمن ۱۴۰۲، طی‌ چهل‌و‌پنجمین دهه‌ی فجر در سالن اجتماعات کتابخانه‌ی ابن‌شهرآشوب‌ساروی برگزار شد.

رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی ساری طی این آئین بیان کرد: تاریخ، ریشه، بنیان و هویّت یک ملّت است و از هر نظر مهم و حیاتی می‌باشد. هر کشوری نیاز به مورّخان و تاریخ‌نویسانی دارد که به تحقیق و پژوهش در زمینه‌های مختلف این حوزه بپردازند و واقعیت‌های تاریخی را برای عموم مردم جامعه ارائه دهند.

علی‌زاده ادامه داد: یکی از وظایف ارزشمند کتابخانه‌های عمومی، لزوم تکریم نویسندگان بومی شهرستان است؛ ساری نیز، نویسندگانی نظیر دکتر اسلامی، دکتر رمضانی‌پاجی و ... دارد که برای تاریخ و فرهنگ مازندران، کتاب‌های خوب و مبتنی بر واقعیت را منتشر کرده‌اند.

رئیس کتابخانه‌های ساری افزود: ترویج کتابخوانی و مطالعه‌ی مفید در هر موضوعی به یک جهاد همگانی نیاز دارد و همه‌ی دستگاه‌های مرتبط و فرهنگی باید در این زمینه ورود کنند، بدین‌گونه کتابخانه‌ها می‌توانند به‌عنوان یک پایگاه برای همه‌ی نویسندگان و شاعران شهرستان محسوب شوند.

گفتنی است در پایان مراسم، کتاب «تبرستان تاریخی» پس از معرفی و بیان ویژگی‌ها توسط پدیدآور، رونمایی شد و از نویسندگان تقدیر گردید.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ