فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور نویسنده و منتقد اثر؛

جلسه‌ی نقد و بررسی کتاب عملیات نفوذ در آمل برگزار شد

جلسه‌ی نقد و بررسی کتاب عملیات نفوذ با حضور نویسنده و منتقد اثر در مرکز افق حرم امام‌زاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران، جلسه‌ی نقد‌وبررسی کتاب "عملیات نفوذ: روایت نفوذ طلبه‌ی شهید محمد تورانی در تشکیلات منافقین" به‌همّت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی آمل و دفتر آستان مقدس امام‌زاده ابراهیم(ع)، چهارشنبه، ۴ بهمن ۱۴۰۲، با حضور مسئولین، طلّاب حوزه‌ی علمیه‌ی برادران و خواهران شهرستان، حجّت‌الاسلام‌والمسلمین محسن علیجان‌زاده، نویسنده‌ی این اثر به‌مناسبت سالروز حماسه‌ی ششم بهمن سال ۱۳۶۰ آمل در مرکز افق حرم امام‌زاده ابراهیم (ع) شهرستان برگزار شد.

حجّت‌الاسلام علیجان‌زاده در این نشست ضمن معرفی کتاب حاضر، بر مظلومیت و بزرگواری شهید تورانی تأکید کرد.
وی با گذری کوتاه بر زندگینامه‌ی این شهید سرافراز، از نفوذ و حضورش در تشکیلات منافقین که منتج به فروپاشی این سازمان شد، اشاره داشت و افزود: شهید بزرگوار تورانی، فردی تیزهوش و دارای شَمّ اطلاعاتی بسیار بالائی بود. وی در راه دین و قرآن، با خدا پیمانی محکم بست و طی این مسیر، زحمات بسیار زیادی را متحمّل شده و یک الگو و اُسوه برای نسل آینده محسوب می‌شود. شایان ذکر است که شهید تورانی در آن بحران ترور منافقین، طی چندین مرحله، برادران را از عملیات‌هائی که از آنها مطلع شده بود باخبر می‌کرد.

ابراهیم باقری‌حمیدآبادی، منتقد مهمان برنامه، در ادامه‌ی مراسم، به نقدوبررسی کتاب نامبرده پرداخت. باقری‌حمیدآبادی ضمن یادآوری شهدا و حماسه‌های ماندگارشان، از اینکه چرا خِیل کثیرِ کارگردانان کشور، بیشتر به جنبه‌های دفاع‌مقدس جهت آشنایی و تبیین نسل جوان با رفتار، کردار شهدا و حماسه‌آفرینان توجّه نمی‌کنند، شِکوه کرد.

این منتقد اثر همچنین به بررسی چارچوب کتاب پرداخت و با اشاره به لحن و نوشتار روان «عملیات نفوذ»، اذعان کرد که شهید تورانی، باید در کشور خاصّه استان مازندران بیشتر شناخته شود و به جنبه‌های متعدد زندگی وی پرداخته گردد که برای تحقق آن، می‌طلبد نویسندگان در این زمینه دست به آفرینش‌های ارزنده بزنند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ