فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت تکمیل پروژه‌ی کتابخانه‌ی مرکزی؛

جلسه‌ی انجمن کتابخانه‌های عمومی چالوس با حضور فرماندار تشکیل شد

طی حضور سرپرست فرماندار و نمایندگانی از طرف اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران، جلسه‌ی انجمن کتابخانه‌های عمومی چالوس با محوریت تکمیل کتابخانه‌ی مرکزی در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، جلسه‌ی انجمن کتابخانه‌های عمومی چالوس طی حضور محمد شریفی، سرپرست فرمانداری، علی جعفری، معاون اداری‌‌مالی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، حامد اسمعیلی، مسئول دفتر فنی اداره‌کل، رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان، اعضای حقوقی و حقیقی انجمن شهرستان، کتابداران و خیّرین، صبح چهارشنبه (20 دی 1402) با محوریت تکمیل پروژه‌ی کتابخانه‌ی مرکزی چالوس در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

فرماندار چالوس طی این جلسه، با بیان اینکه تلاش‌های کتابداران کتابخانه‌های عمومی جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه ستودنی است، اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی بخش مهمی از رسالت فرهنگی جمهوری اسلامی را بر دوش می‌کشند و نقش فعال آنها در چالوس مشهود است.

شریفی با تأکید بر ضرورت حمایت همه‌ی دستگاه‌ها از این نهاد فرهنگی، اظهار داشت: شهرداری‌ها نباید نسبت به پرداخت سهم قانونی کتابخانه‌ها از منابع درآمدی خود کوتاهی کنند و قطعاً این همکاری در شهرستان چالوس به حداکثر خواهد رسید.

وی افزود: در اختیار قرار دادن منابع دیجیتال برای کتابخانه‌های عمومی یک ضرورت است و امیدواریم کتابخانه‌های عمومی در فراهم آوردن چنین شرایطی هم موفق باشند.
علی جعفری، سرپرست معاونت اداری و مالی اداره‌کل هم طی این جلسه، ضمن تأکید بر ضرورت توجّه بیشتر به پروژه‌های نیمه‌تمام کتابخانه‌سازی در چالوس و تأمین اعتبارات کافی برای آنها، از مشارکت بالای خیّرین در شهرستان برای اعتلای کتابخانه و کتابخوانی قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه پرداخت به‌هنگام سهم نیم‌درصد کتابخانه‌ها از در آمد شهرداری‌ها به توسعه‌ی کتابخانه‌های عمومی، کمک شایانی خواهد کرد، گفت: یکی از مواردی که از این منابع درآمدی در کتابخانه‌ها هزینه خواهد شد، موضوع خرید تجهیزات جدید با استانداردهای به‌روز و بهتر است و نفع آن برای مردم شهرستان و اعضای کتابخانه‌هاست.

جعفری همچنین خرید منابع کتابخانه‌ای برای پاسخ‌دهی بهتر به مراجعین را، از دیگر مواردی دانست که در نتیجه‌ی تأمین مالی مناسب حاصل خواهد شد و ابراز امیدواری کرد شرایط خدمات‌دهی کتابخانه‌ها طی سال‌های آتی ارتقا یابد.

پیگیری تأمین بودجه‌ی پروژه‌ی کتابخانه‌ی مرکزی چالوس، پرداخت نیم‌درصد شهرداری‌ها، جذب نیروی انسانی کتابخانه‌ی هَچیرود، هماهنگی با شهرداری جهت آسفالت مسیر منتهی به کتابخانه، راه‌اندازی کتابخانه‌ی سیّار با استفاده از ظرفیّت خیّرین، افزایش تعداد کتابهای دیجیتالی و الکترونیکی در کتابخانه‌های عمومی چالوس و تأمین نیرو جهت بازگشائی شیفت عصر کتابخانه‌ی مرزن‌آباد، اهم مباحث پرداخته‌شده‌ی جلسه‌ی انجمن کتابخانه‌های عمومی چالوس بودند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ