فهرست

اخبار شهرستان‌ها

پی اجرای ششمین نشست فرازه در کتابخانه‌ی امیر پازواری بابلسر؛

محفل نقد و بررسی کتاب با حضور شیوا مقانلو، نویسنده‌ی ملّی برگزار شد

با حضور شیوا مقانلو، نویسنده و مترجم ملّی، محفل نقد و بررسی کتاب به منظور اجرای ششمین نشست فرازه در کتابخانه‌ی عمومی امیر پازواری بابلسر برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، محفل نقد و بررسی کتاب با حضور شیوا مقانلو، نویسنده‌ومترجم ملّی و استاد دانشگاه هنر؛ رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی بابلسر، جمعی از اهالی قلم، هنردوستان و اعضای کتابخانه‌ها، عصر دوشنبه (6 آذرماه 1402) پی اجرای ششمین نشست فرازه، در کتابخانه‌ی عمومی امیر پازواری شهرستان برگزار شد.

مقانلو طی این محفل با اشاره به آثار خود «اسرار عمارت تابان» و «تابان، برج استخوان» بیان کرد: ما طی تاریخ ادبیات جنایی، دو نوع قهرمان داریم؛ نوع اول، قهرمانانی هستند که هیچگاه سیلی نمی‌خورند و می‌بایست همیشه سالم بمانند. نوع دوم، قهرمانانی که به قالب کارگاه‌های خسته و سیلی‌خورده ظاهر می‌شوند و با وجود همه‌ی مشکلات و خطرها، همچنان زنده و مقاوم می‌مانند. شخصیت «تابانِ» داستانهای من، قهرمانی است که با رنج پرورش یافته و با سختی‌های زیادی مواجه گشته است اما پیروزِ میدان است.

وی در شرح کتاب «اسرار عمارت تابان» عنوان کرد: این اثر، یک رمان معمایی_ماجرایی است که مخاطبش را به سفری رازآلود می‌برد که طی آن، بازشدنِ هر گره، گره جدیدی را به دنبال دارد و هیچ‌کس و هیچ‌چیز، آنچه می‌نماید، نیست.

نویسنده‌ی ملّی از کتاب دیگرش با عنوان «تابان، برج استخوان» سخن گفت و اظهار داشت: این کتاب جز آثار درحالِ‌فروش بوده و از استقبال خوبی نیز برخوردار است.

مقانلو با اشاره به اهمیّت آموزش اصولی در حوزه‌ی نویسندگی تصریح کرد: تدریس درست می‌تواند حتّیٰ روی افرادی که علاقه‌مند به این حوزه هستند اما از استعداد کافی برخوردار نیستند، تأثیر بسزایی داشته باشد. وجود شوق و علاقه در هر سنّی می‌تواند برای فراگیری و آموختن نویسندگی مفید و پیشرو باشد.

نویسنده‌ی مطرح کشور با بیان اینکه برای حرفه‌ای شدن در حوزه‌‌ای، نباید فقط به تولیدکننده بودن بسنده کرد، چرا که مطالعه‌ی فراوان نیز می‌طلبد، اشاره کرد: ما می‌توانیم غیر از پدیدآوربودن، یک مصرف‌کننده‌ی خوب و آگاه نیز باشیم، بطورِمثال، ممکن است من از چشیدن طعم شیرین لذّت ببرم و با گذرِ زمان، بدونِ‌اینکه آشپزی ماهر باشم، قادر شوم طعم عالی غذاها را نیز به‌خوبی تشخیص دهم. بنابراین نباید ذهن‌مان را محدودِ واردشدن به بازار تولید کتاب حرفه‌ای کنیم.

در پایانِ ششمین نشستِ فرازه، محفل نقد‌وبررسی آثار شیوا مقانلو، نویسنده‌ی ملّی، حاضرین، سؤالات مرتبط با حوزه‌ی نویسندگی مطرح کردند و پاسخ خود را از نویسنده دریافت نمودند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ