فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همّت اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان آمل؛

آیین رونمایی از کتاب «ایمان و آثار آن در حکمت، کلام و قرآن» با حضور نویسنده و منتقد برگزار شد

کتاب «ایمان و آثار آن در حکمت، کلام و قرآن» اثر محقّق بومی شهرستان، حجّت‌الاسلام عبدالله ابراهیم‌زاده‌آملی به همّت اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان و با حضور نویسنده و منتقد اثر در آمل رونمایی شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، آیین رونمایی از کتاب «ایمان و آثار آن در حکمت، کلام و قرآن» اثر محقّق بومی شهرستان، حجّت‌الاسلام عبدالله ابراهیم‌زاده‌آملی طی حضور یوسف لاطف، رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی آمل، مسئول کانون فرهنگی‌تربیتی استاد حکیمی، پدیدآورنده‌ی اثر و منتقد آن، نویسندگان، فرهیختگان، دانشجویان حوزه‌ودانشگاه و جمعی از کتابداران، صبح سه‌شنبه (30 آبان‌ماه 1402)، با همکاری مشترک اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان، کتابخانه‌ی شهیدان عباس‌زاده و کانون فرهنگی‌تربیتی استاد حکیمی در سالن همایش کانون استاد حکیمی آمل برگزار شد.

لاطف، رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی آمل ضمن خیرمقدم، با شاهد مثالی از پندنامه‌ی عطّار نیشابوری، چهار چیز را برای حقیقت ایمان معرفی کرد و اذعان داشت: انسان مؤمن باید دل را از حسد، زبان را از کِذب‌وغیبت، عمل را از ریا و شکم را از حرام مصون بدارد تا در زمره‌ی اهل ایمان جای گیرد.

حجّت‌الاسلام ابراهیم‌زاده، نویسنده‌ی کتاب «ایمان و آثار آن در حکمت، کلام و قرآن» ضمن معرفی اثر و علّت نامگذاری آن، تشریح کرد: ابهام و عدم شفافیت ایمان نزد عموم مردم به‌دلیل هجوم بیگانه و تفسیر روشنفکرانه‌ از مسائل دینی و ایمانی بیشتر شده و بسیاری از جوانان‌ و نوجوانان بویژه دانشجویان را، درباره‌ی مفهوم ایمان و سایر آموزه‌های دینی دچار سردرگمی فکری کرده است؛ ازاین‌رو، طی کتاب نامبرده، با ژرف‌اندیشی، تعریفات نوینی در این زمینه، ارائه گشته و معنای عمیق آن بازشناسی شده است.

حمیدزاده، منتقد اثر ضمن پیشنهاد تغییر نام کتاب به «ایمان و آثار آن از نگاه حکمت، کلام و قرآن» بیان کرد: اثر پیشِ‌رو، زمره‌‌ی کتاب‌های جامعی بوده که با موضوع ایمان نگاشته شده است. طی مطالعه‌ی کتاب دریافتم آنچه که این اثر را خاص و بین آثار دیگر با موضوع یادشده متمایز می‌کند، مسئله‌ی پرداختن به ایمان افزایشی و کاهشی انسان در مسیر زندگی و طول عمر است که بسیار عالی مورد بررسی و واکاوی قرار گرفته و پرداخته شده است.

در پایان، ضمن رونمایی از کتاب « ایمان و آثار آن در حکمت، کلام و قرآن»، نویسنده و منتقد اثر با اهدای لوح و هدایا تقدیر شدند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ