فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در دیدار با فرماندار بابل مطرح کرد:

کتابخانه های عمومی پایگاه های فعال فرهنگی در شهرستان ها هستند

مهدیان پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در دیدار عزیززاده گرجی فرماندار ویژه شهرستان بابل، کتابخانه های عمومی را یکی از مهمترین پایگاه فعال فرهنگی در شهرستان ها دانست و گفت: تقویت و توسعه این پایگاه ها، برای ارتقاء نظام فرهنگی شهرستان باید توجه ویژه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز( 16  فروردین 1402) سکینه خاتون مهدیان پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به همراه شورای معاونین اداره کل در سفر نیم روزه به شهرستان بابل با فرماندار، شهردار و کتابداران این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
وی با حضور در فرمانداری ویژه بابل با فرماندار دیدار کرد و اظهار داشت: بابل از شهرستان های ویژه از نظر تعداد و پویا  در استان می باشد و با تلاش کتابداران و فعالیت های کتابخوانی، برنامه های های فرهنگی فاخر در کنار دیگر دستگاه های در حال اجرا است.

مهدیان پور در ادامه بر تشکیل منظم جلسه و اجرای مصوبات انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان تاکید کرد و افزود: مسئولین شهرستان جهت تقویت بنیه فضاهای مطالعاتی شهرستان، برنامه های جامع و دقیق داشته باشند و درصورت نیاز بنده هم  حاضر به شرکت در اولین جلسه امسال خواهم بود.

وی تصریح کرد: نگاه های مثبت فرهنگی مسئولان به ویژه فرماندار، به عنوان رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان را باید قدر بدانیم و تقدیر کنیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از توجه فرماندار شهرستان بابل به کتابخانه های عمومی قدردانی کرد و افزود: حمایت مسئولان در ایجاد انگیزه فعالان حوزه کتاب بسیار اثرگذار است و روند اجرای برنامه ها نیز بهتر می شود.

مهدیان پور خواستار توجه ویژه اعضای انجمن کتابخانه‌های شهرستان مبنی بر ایجاد مشوق‌هایی جهت جذب حداکثری مردم در امر کتاب وکتابخوانی شد.

فرماندار ویژه بابل نیز در این دیدار با تبریک سال جدید و انتصاب، بیان کرد: با تمام توان و ظرفیت در خدمت کتاب و کتابخانه های عمومی استان هستیم ولی  توسعه زیربنای کتابخانه ای باید حتما با توسعه فرهنگ کتاب خوانی همراه باشد.


قاسم عزیززاده‌گرجی با اشاره به اینکه جلسات انجمن کتابخانه های عمومی باید با دستور جلسه کارشناسی شده و پیگیری مصوبات جلسات قبل همراه باشد ادامه داد: شهرستان بابل ظرفیت های فراوانی دارد و باید با کمک همه اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در این مسیر حرکت کنیم و به هدف دلخواه برسیم.

عزیززاده‌ گرجی در این جلسه طی تماس تلفنی با شهردار بابل دستور داد تا پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌ها توسط شهرداری‌ها به روز شود و با پیگیری ها معاون فرماندار و رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان این مهم به نتیجه برسد.

در ادامه مدیر کل کتابخانه های عمومی با شهردار بابل دیدار و از کتابخانه های عمومی شهیدان نجاریان بابل بازید کرد.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ