فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت روز مادر؛

نشست آموزشی مادران کتابخوان در غرب مازندران برگزار شد

همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن نشست آموزشی مادران کتابخوان با حضور مژگان شیخی، نویسنده ملی ادبیات کودک و نوجوان در سالن همایش کتابخانه عمومی کلارآباد شهرستان عباس آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، نشست آموزشی مادران کتابخوان با حضور مژگان شیخی، نویسنده ملی ادبیات کودک و نوجوان و مادران اعضای کودک کتابخانه های عمومی شهرستان های غرب استان، صبح پنج شنبه 22 دی ماه در سالن همایش کتابخانه عمومی کلارآباد شهرستان عباس آباد برگزار شد.

مژگان شیخی، نویسنده کتاب کودک و نوجوان با اشاره به نقش کتاب و تاثیر کتابخانه های عمومی در زندگی کودکان و نوجوان افزود: اصلی ترین موضوع برای کتاب های کودک و نوجوان ظاهر کتاب است که جذابیت برای کودک داشته باشد و بعد متون کتابها را راحت و خودمونی کنید، نباید طوری باشد که کودک احساس راحتی با کتاب نکند تا این علاقه‌مندی ایجاد شود.

وی در ادامه افزود: برای علاقه مند کردن فرزندان به کتاب یک راه بیشتر نداریم و آن هم مشاهده عینی فرزندان هست، تا پدر و مادر در خانه کتاب نخوانند، فرزندان کتابخوان نخواهند داشت.

شیخی در خصوص تاثیر کتاب بر روی فرزندان افزود: قهرمانان داستان باید شخصیت های باشند که تاثیر مثبت بر روی کودکان بگذارند.

نویسنده کتاب ده قصه از امام رضا، سی قصه سی شب، قصه های حسنی ، مسافر هشتم ، قصه های تصویری الهی نامه، دستی برای دوستی، از نحوه نویسنده شدن خود گفت و در ادامه افزود: پدر در زندگی نویسندگی من نقش مهمی داشت و یکی از دلایل موفقیت من در این زمینه خانواده بود.

در ادامه این نشست شرکت کنندگان به صورت کارگاهی از ایده ها و نظرات شخصی خود گفتند و در خصوص راه های کتابخوانی خانواده ها تبادل نظر شد.

در پایان هم از مژگان شیخی، نویسنده بیش از 20 کتاب کودک و نوجوان با حضور مسئولین شهرستانی تجلیل شد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ