فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران؛

زنگ کتابخوانی در مدرسه شهید منانی ساری نواخته شد

با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، زنگ کتابخوانی و مطالعه در مدرسه شهید منانی ساری با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران همزمان با سراسر استان نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز(21 آبان‌ماه) همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی زنگ کتابخوانی با حضور آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، جعفری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران، معاون مدیرکل و رییس آموزش پرورش ناحیه یک ساری و مسئولان شهرستان در مدرسه نمونه دولتی شهید منانی ساری همزمان با سراسر استان با دستان فرزند شهید رادمهر نواخته شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این مراسم با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی با بر شمردن ضرورت‌های مطالعه در ارتقای رشد دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان گفت: آینده کشور متعلق به افرادی است که اهل مطالعه و به دنبال کسب علم و دانش باشند.

ولیپور افزود: ضروریست با توجه به اینکه گرایش جامعه به مطالعه، دانش‌آموزان با کتاب انس گرفته و ارتباط مستمری برقرار کنند.

وی با اشاره به اینکه کتاب‌خوانی باید به عنوان یک دغدغه در جامعه ترویج شود بیان کرد: کتابخانه های مدارس را به کتابخانه های عمومی وصل کنیم تا دانش آموزان راحتر به نیازهای خود برسند و اطلاعات خود را افزایش دهند.

جعفری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه اظهار کرد: خواندن دریچه ورود به دانش است که باید هفته کتاب و اهمیت کتابخوانی را به درستی به دانش‌آموزان معرفی کرد.

وی بر فرهنگ سازی در زمینه مطالعه کتاب تاکید کرد و گفت: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در دنیا دستیابی به اطلاعات است بنابراین هرچه قدر سرانه مطالعه کتاب بیشتر باشد توسعه در کشورها بیشتر و سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

در پایام این مراسم ضمن بازدید از کتابخانه مدرسه حکم عضو اتاق فکر مشاوران کودک و نوجوان به محمد مهدی مرادی اهدا شد.

گفتنی است همزمان در شهرستان های سراسر استان نیز زنگ مطالعه با حضور کتابداران و روسای ادارات نواخته شد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ