فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با هفته کودک ؛

کارگاه آموزشی مهارت های فرزندپروری در ساری برگزار شد

ویژه برنامه «کارگاه آموزشی مهارت های فرزندپروری» همزمان با هفته کودک در کتابخانه عمومی علامه ابن شهرآشوب ساروی با حضور مادران و زنان خانه دار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛ کارگاههای آموزشی مهارتهای فرزند پروری با هدف ارائه آموزشهای لازم در خصوص شیوه صحیح تربیت کودک از دیدگاه قرآن ، سنت و روان شناسی در کتابخانه های ساری برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری در حاشیه این کارگاه ضمن تاکید بر نقش تربیت درست در آینده کودکان تصریح کرد: بی توجهی به جنبه های مختلف تربیتی در فرزندان، جامعه ای آشفته و پریشان و گرفتار آسیب های فراوان را به دنبال دارد.
وی گفت: اگر امروز با آفت های اجتماعی در جامعه مواجه هستیم بخاطر بی توجهی به جنبه های مختلف تربیت فرزندان است که باید از زمان کودکی به مادران آموزش های لازم داده می شد.
علی زاده افزود: در این کارگاه آموزشی که به مدت 3 ساعت برگزار گردید، اصول فرزندپروری، اصلاح رفتار، ویژگیهای سرشتی کودکان، ارتباط مثبت با کودک، خطاهای شایع فرزندپروری، شیوه های صحیح تشویق و تنبیه و مواجهه با موقعیت های دشوار در تربیت کودکان 2 تا 12 ساله به شیوه علمی و عملی آموزش داده شد.
وی در این نشست، هدف اصلی از تربیت کودکان را بارآوردن افرادی مستقل، توانمند، مسئول و با اعتماد به نفس که از رشد اخلاقی و اجتماعی مناسب برخوردار باشند دانست و گفت: والدینی می توانند مهارتهای فرزندپروری را با موفقیت به کار ببرند که به نیازهای جسمی و روانی خود نیز توجه داشته باشند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری گفت: کتابخانه های عمومی در نظر دارند این قبیل نشست ها را به صورت مستمر با حضور اعضای کتابخانه برگزار نمایند.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ