فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با روز جهانی ناشنوایان ؛

نشست کتابخوان دستان گویا در ساری برگزار شد

همزمان با روز جهانی ناشنوایان ویژه برنامه نشست کتابخوان با عنوان دستان گویا در شهرستان ساری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛ صبح امروز (11 مهرماه 1401)  همزمان با گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان،  نشست تخصصی کتابخوان دستان گویا به همت کتابخانه عمومی آزادگان ساری در محل مدرسه ناشنوایان امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

در این مراسم دانش آموزآن  به معرفی کتاب هایی  فروغ فرجود، ریز و درشت علوم ترسناک، الکساندر گراهام بل چه کسی بود، برای نوجوانان و هلن کلر چه کسی بود معرفی شد.
علی زاده، رییس اداره کتابخانه های شهرستان ساری در این نشست گفت: برنامه های نشست کتاب خوان در واقع به اشتراک گذاری کتابهای خوانده شده توسط افراد مختلف در قالب یک جلسه هم اندیشی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.
وی افزود: سعی ما در مجموعه کتابخانه های عمومی بر این است تا با برگزاری برنامه ها و فعالیتهای متنوع فرهنگی بتوانیم گامهای موثرتر و مفیدتری در راستای ارائه خدمات کتابخانه ای به همه اقشار جامعه به ویژه افراد دارای محدودیت برداریم.

علی زاده در پایان رفع مشکل ارتباط با افراد کم شنوا و ناشنوا ارتقاء سواد ادبی و ایجاد امکان انتقال این مفاهیم از طریق حوزه کتاب و کتابخوانی را مهم  دانست و گفت: وظیفه همه دستگاه های اجرایی است که با فراهم سازی امکانات مناسب موجبات سهولت دسترسی به کتاب و منابع اطلاعاتی را فراهم نمایند.

این نشست با تجلیل  و عضویت دانش آموزان در کتابخانه عمومی آزادگان به پایان رسید.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ