فهرست

برنامه كتابخانه‌ها در هفته پيش ‌روبا هدف پاسداشت زبان و ادبیات فارسی؛ اولین جشنواره نقالی کتابخانه های عمومی استان در ساری برگزار شد با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و بابایی کارنامی نماینده مردمی ساری و میاندورود اولین جشنواره نقالی کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور سکینه خاتون مهدیان پور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، علی بابایی کارنامی، نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، اولین جشنواره نقالی کتابخانه های عمومی استان در سالن کانون پرورش فکری ساری برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در اختتامیه این جشنواره با اشاره به استقبال با شکوه از این رویداد کتابخانه ای گفت: ما با هدف پاسداشت زبان و ادبیات فارسی و متون کهن و فاخر ایران زمین و همچنین تقویت آداب و فن سخنوری، و زنده کردن هنر نقالی اولین جشنواره نقالی کتابخانه های عمومی استان را برگزار کردیم  که شاهد استقبال خوبی از سوی اعضای کتابخانه های سراسر استان بودیم.

مهدیان پور در ادامه افزود : در این جشنواره، در مرحله اول، ۵۶ اثر از متقاضیان شرکت در جشنواره نقالی که همگی از اعضای کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی بودند، دریافت شد و پس از داوری اولیه آثار، ۲۰ اثر منتخب به جشنواره نقالی جهت اجرای صحنه معرفی گردید.

گفتنی است در پایان بعد از قرائت پیام هیات داوران به 6 برگزیده از دو گروه سنی کودک و بزرگسال جوایزی همراه با لوح سپاس از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اهدا شد.