فهرست

اطلاعيه

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران به دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران طی پیامی از آحاد مردم فرهنگ دوست استان برای شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت نمودند

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی مازندران، آیت الله محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در استان و سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران طی پیامی؛ ضمن قدردانی از اقدام نهاد کتابخانه های عمومی برای برگزاری این جشنواره فاخر، از آحاد مردم فرهنگ دوست استان برای شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت نمودند.

در متن پیام امده است :

بسم الله الرّحمن الرّحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ
یکی از عوامل مهم و اساسی در ارتقاء فرهنگ هر جامعه ای، کتاب و کتابخوانی و سوق دادن آحاد مردم به سمت فرهنگ مطالعه و انس بیش از پیش با کتاب است. یکی از ابزارهای موثر تحقق این مهم، برگزاری جشنواره ها، همایش ها، کنگره ها و مسابقات فرهنگی با معرفی کتاب های ارزشمند، غنی و سرشار از معارف و مفاهیم بلند و متعالی است. بدون شک گسترش؛ اشاعه و ترویج آموزه ها و اندیشه های اهل بیت عصمت و طهارت ( علیهم السلام ) به ویژه حضرت امام رضا (ع) و امام زمان ( عج الله تعالی فرجه الشریف ) می تواند در روح لطیف جوانان و نوجوانان تاثیرات بسیار مثبت و ارزشمند داشته باشد و زمینه خود سازی و تهذیب نفس را برای جویندگان آن فراهم نماید.

کتابخانه های عمومی با ایجاد بستری برای مطالعه و برگزاری برنامه های فرهنگی و دینی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی به پویایی و نشاط جامعه در حوزه خواندن و کسب آگاهی خاصه تحصیل معارف قدسی از خوان علم ائمه معصومین ( علیهم السلام ) کمک شایانی می کند. ضمن تقدیر و تشکر از کلیه دست اندرکارن این رویداد بزرگ و ارزشمند فرهنگی از عموم مردم بویژه نوجوانان و جوانان عزیز درخواست می نماییم که با شرکت در این جشنواره کتاب خوانی بر دانش و کمالات خویش بیفزایند.

لازم است دستگاه‌های اجرایی استان در برگزاری باشکوه و شایسته این جشنواره از همه ظرفیت‌های موجود بهره گیری نمایند.
       محمدباقر محمدی لایینی                           سیدمحمود حسینی‌پور
نماینده ولی فقیه در استان مازندران                     استاندار مازندران