فهرست

اطلاعيه

همزمان با بزرگداشت شاعر نامدار ایران؛

ویژه برنامه سعدیا در کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد

همزمان با روز بزرگداشت شاعر نامدار ایران و جهان، ویژه برنامه سعدیا در کتابخانه های عمومی شهرستان های ساری، بابلسر، سوادکوه و آمل برگزار شد.

به گزارش روبط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛ سکینه خاتون مهدیان پور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره اجرای ویژه برنامه سعدیا در کتابخانه های عمومی مازندران گفت: شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی بی تردید بزرگترین شاعری است که بعد از فردوسی آسمان ادب فارسی را روشن ساخت و آن روشنی با چنان تلألویی همراه بود که هنوز پس از گذشت هفت قرن تمام از تاثیر آن کاسته نشده است و این اثر تا پارسی برجاست همچنان برقرار خواهد ماند.
مهدیان پور با بیان این که  آثار سعدی به دو دسته ی آثار منظوم و آثار منثور تقسیم می شود، اظهار داشت: در رأس آثار منظوم سعدی یکی از شاهکارهای بلا منازع شعر فارسی قرار دارد که در نسخ کهن ، کلیات "سعدی نامه" نامیده شده و بعدها به "بوستان" شهرت یافته است. این منظومه در اخلاق و تربیت و وعظ و تحقیق است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: ویژه برنامه سعدیا در شهرستان های ساری، بابلسر، سوادکوه و آمل با همکاری محافل ادبی شهرستان ها برگزار شد و کلیه کتابخانه های عمومی شهرستان برنامه های متنوعی را دراین روز بزرگ باهمکاری شاعران شهرستان اجرا نمودند.
سکینه خاتون مهدیان پور هدف از این ویژه برنامه را معرفی شخصیت بزرگ سعدی برای علاقه مندان به این شاعر نام آور از طریق متخصصان ادبیات و به ویژه برای اعضای کتابخانه های عمومی دانست و در ادامه گفت: در نظر داریم در حد توان برای کلیه شاعران برجسته کشور عزیزمان و همچنین استان مازندران برنامه های بزرگداشت و خوانش اشعار آنها در سطح کتابخانه های عمومی برگزار شود .
 
عكس های مرتبط :