فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار بابلسر در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان:

عملکرد مثبت کتابخانه های عمومی جای تقدیر دارد

باحضور فرماندار بابلسر؛ مسئولین شهری و رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان ؛ نخستین‌جلسه‌ی انجمن کتابخانه‌های شهرستان بابلسر در دفتر فرماندار برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی مازندران؛ نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بابلسر با حضور مجتبی قلی پور باقری، فرماندار شهرستان، بخشداران، ندا داننده، رئیس کتابخانه‌های عمومی بابلسر، اعضای حقیقی و حقوقی انجمن و جمعی از خیرین؛ صبح چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت 1403، به‌منظور هم‌افزایی بیشتر جهت بررسی و رفع مشکلات کتابخانه‌ای عمومی شهرستان در دفتر فرماندار برگزار شد.

قلی پور باقری در این جلسه ضمن تشکر از عملکرد کتابخانه عمومی، گفت: نحوه گزارش فعالیت های اداره کتابخانه در سال 1402 بخصوص کتابخانه های حوزه شهر بابلسر ( امیرپازواری و شهیدصالحی) خوشبختانه بسیار خوب است.

وی با تاکید بر تحقق اهداف و آرمان های رهبری در حوزه کتاب و کتابخوانی، خاطرنشان کرد: شهر های دیگر شهرستان از جمله کتابخانه های عمومی مرحوم محسنی هادی شهر و مرحوم حاج اسحاق درزیان بهنمیر هم  می بایستی تلاش مضاعفی داشته باشند تا شاهد عملکردی ملی از این کتابخانه ها باشیم.

فرماندار بابلسر ادامه داد: ما در شهرستانی هستیم که از تعدد دانشگاها در استان نمونه است و از یک شهر دانشگاهی انتظارات بیشتری می آید و همچنین بابلسر یک شهر دانشگاهی - توریستی است و این یک ضرفیت بسیار بالا است و باید از این برای تویج کتابخوانی استفاده درست داشت.

وی در پایان اظهار کرد: کلیه دستگاه های فرهنگی در دو برنامه ملی و استانی (سیزدهمین جشنواره رضوی و دومین کنگره ادبی " نشان ادبی سرو سرخ ) اداره کتابخانه های عمومی بابلسر را همراهی و سپس گزارش دهند.

گفتنی است پیگیری مباحث نیم‌درصد شهرداری‌ها، وضعیت پروژه‌های کتابخانه‌ای شهرستان و استفاده از ظرفیت خیّرین در جلسه‌ی انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بابلسر مطرح شد.