فهرست

تازه‌ترين اخبار

امیری در جلسه انجمن کتابخانه عمومی بابل عنوان کرد؛

ارائه بیش از 100 خدمت جدید در نهاد کتابخانه های عمومی کشور/هدفمان ارائه خدمات شایسته به مردم است

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیش از 100 خدمت جدید در کتابخانه های عمومی ارائه می‌کند، گفت: رویکرد کتابخانه ها نسبت به سال های گذشته تغییر کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، سومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان بابل امروز( 21 دی ماه) با حضور هادی امیری سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، قاسم عزیززاده گرجی فرماندار بابل ، معاونین اداره کل، روسای ادارات، بخشداران، اساتید دانشگاه علوم کتابداری و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در فرمانداری بابل برگزار شد.

هادی امیری سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این جلسه پیرامون طرح‌ها و فعالیت های اجرا شده در حوزه کتاب و کتاب خوانی پرداخت و نیز سطح شهرستان را از لحاظ شاخص‌های استاندارد کتابخانه های عمومی مورد بررسی قرار داد.


وی اهمیت دادن به ‏کتابخانه‏ ها را همواره از اولویت و اهمیت خاصی دانست و بر ضرورت فراهم آوردن امکانات مطالعه و کتابخوانی تاکید کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها را تکلیف قانونی عنوان کرد و ادامه داد: نهاد کتابخانه های عمومی بودجه ردیف فصل یک ندارد و شهرداری‌ها باید در پرداخت این سهم اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیش از 100 خدمت جدید در کتابخانه های عمومی ارائه می‌کند، گفت: رویکرد کتابخانه ها نسبت به سال های گذشته تغییر کرده است.


امیری با اعلام اینکه 2700 کتابخانه نهادی و هزار کتابخانه مشارکتی و مستقل در کشور داریم، ادامه داد: ادعای مالکیت هیچ کدام از این کتابخانه ها را نداریم و دنبال بهره برداری و ارائه خدمات شایسته به مردم هستیم.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران بیان کرد: طرح کتابخانه‌های سیار با هدف دسترسی کتاب به تمام روستاها از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اجرا شده و در این بخش از ظرفیت خیران و دستگاه ها استفاده می شود.


فرماندار بابل نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مسیر رشد از طریق آگاهی و دانایی انجام می شود، گفت: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی همه دستگاه‌ها باید پای کار باشند.


قاسم عزیززاده‌گرجی با انتقاد از مدیرانی که در این جلسه حضور نیافتند، افزود: با همین داشته ها و سرمایه‌ها باید کارها کیفی انجام دهیم.
وی تصریح کرد: ساخت کتابخانه های عمومی و تامین زیرساختهای فرهنگی یکی از مواردی است که می تواند موجب رشد واعتلای فرهنگی هر جامعه ای شود.

عزیززاده‌گرجی ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در بین آحاد مردم باید در اولویت اهداف انجمن باشد، گفت: با کاهش موانع و مشکلات می توان در راستای دستیابی به اهداف کتابخانه های عمومی و ارتقاء سرانه مطالعه شهروندان به عنوان ابزاری قدرتمند بهره برد.


فرماندار بابل افزود: باید تلاش کنیم کتاب را در فضای خانواده و مدارس وارد کنیم و برای تحقق این مهم از تمام ظرفیتها و فرصتها نهایت استفاده شود.
عكس های مرتبط :