فهرست

تازه‌ترين اخبار

همزمان با ایام سوگواری حضرت امام حسین(ع)؛

مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم در اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی مازندران برگزار می‌شود

مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم با اجرای برنامه های فرهنگی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران از امروز تا پایان هفته آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، همزمان با دهه اول ماه محرم و ایام سوگواری حضرت امام حسین (علیه السلام) و شهدای دشت کربلا، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی با معرفی کتاب های امام حسینی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران برگزار می‌شود.

مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم از دوشنبه 10 مردادماه تا پنجشنبه 13 مردادماه با حضور سخنرانان، مداحان شاعران آیینی همراه با معرفی کتاب‌های امام حسینی برگزار خواهد شد.

قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی و مرثیه ‌سرایی اهل بیت(ع) از دیگر برنامه‌های فرهنگی در این ایام است.

از صبح امروز مراسم عزاداری دهه اول محرم باحضور مدیرکل و کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران طبق روال همه ساله به مناسبت شهادت سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) آغاز شد و در این مراسم علیرضا دهرویه به شعرخوانی و محمود شاهنوری به مداحی پرداختند.

آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران ضمن تسلیت ماه محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان اسلام امام حسین(ع)
گفت: محرم یادآور بزرگ ترین حماسه تاریخ و زیباترین جلوه عشق و ایثار و دین است که بر پایه ایمان استوار به خدا، ظلم ستیزی، آزادی و آزادگی رقم خورد.

وی بیان کرد: حماسه سرخ عاشورا، نمایش دهنده حماسه آزادگان و راست قامتان تاریخ است که در راه دین و اعتقاد الهی و راستین خود، مجاهدانه جان خویش را در طبق اخلاص گذاشتند.


 
عكس های مرتبط :