فهرست

تازه‌ترين اخبار

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران تاکید کرد:

لزوم شیوه‌های نوین و خلاقانه برای افزایش ارتباط مردم با کتاب

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران افزود: باید شاهد شیوه های نوین و خلاقانه در ارتباط کتابخانه های عمومی با مخاطبان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز(9 مردادماه) جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بهشهر با حضور آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، فرماندار بهشهر، معاونین و کارشناسان ستادی اداره کل و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن شهرستان بهشهر برگزار شد.

آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران ضمن قدردانی از تلاش‌های فرهنگی انجام‌شده در راستای افزایش دانش و آگاهی عمومی اظهار کرد: اتمام پروژه های نیمه تمام کتابخانه های عمومی در سطح استان به عنوان یکی از زیرساختهای اساسی در مسیر حرکت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی علاوه بر تامین منابع مالی از سوی دولت نیازمند استفاده از ظرفیت خیرین نیز است.

وی بر پرداخت سهم نیم درصد از درآمد های شهرداری به کتابخانه های عمومی تاکید کرد و افزود: همه دستگاه ها فرهنگی شهرستان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مشارکت داشته باشند.

ولی‌پور با اشاره به اینکه این شهرستان ۶ باب کتابخانه نهادی و ۶ مشارکتی دو پروژه در دست اجرا دارد، گفت: پیگیری قانونی سهم نیم درصد کتابخانه ها از شهرداری و تحقق آن، اهمیتی مضاعف در پیشرفت و توسعه کتابخانه ها دارد و شهرداری ها ملزم به پرداخت آن هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران افزود: باید شاهد شیوه های نوین و خلاقانه در ارتباط کتابخانه های عمومی با مخاطبان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی باشیم.
 
علی اصغر میرزایی فرماندار شهرستان بهشهر نیز در این دیدار با قدردانی از حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه، با تاکید بر ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی بیان کرد: می‌توان با برنامه‌ریزی‌ و بهره‌گیری از ایده‌های نو در حوزه  کتاب در نقاط پرتردد شهرستان و اقداماتی به منظور اشاعه فرهنگ کتاب‌وکتابخوانی فعالیت کرد.

وی افزود: فضای ساختاری و فیزیکی کتابخانه‌ها نیاز به بازنگری و پویایی بیشتر دارد و باید به منظور جذب و افزایش کتابخوان‌ها برنامه ریزی شود.

فرماندار شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه علم به همراه پیشرفت صورت می گیرد، تصریح کرد: تأثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن، انکارناپذیر است و نمی توان توسعه و رشد همه جانبه جامعه را، بدون در نظر گرفتن مطالعه و کتاب مورد بحث و نظر قرار داد.

در ادامه سفر یک روزه، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از پروژه و کتابخانه های بهشهر بازدید کرد و درباره اجرای برنامه ها فرهنگی مباحثی به تبادل نظر گذاشته شد.
عكس های مرتبط :