فهرست

تازه‌ترين اخبار

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خبر داد:

آغاز دومین دور طرح ملی «با هم بخوانیم»/کتابخانه روستای قادیکلای قائم‌شهر مجری طرح در مازندران شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی و توسعه عدالت فرهنگی؛ دومین دور طرح ملی «با هم بخوانیم» آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولی‌پور در گفت و گویی اظهار کرد: طرح «با هم بخوانیم» یکی از طرح‌های ثمربخش برای مناطق محروم روستایی و عشایری به حساب می‌آید و تاکنون با استقبال فراوان کودکان و نوجوانان استان شده است.

وی بیان کرد: پس از اجرای موفقیت آمیز طرح ملی «با هم بخوانیم» در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ در یکصد کتابخانه، دومین دور از طرح ملی «با هم بخوانیم» ویژه مناطق محروم، با هدف گسترش عدالت در امر آموزش‌ فرهنگی و ترویج سبک‌زندگی ایرانی ـ اسلامی که از طریق مطالعه گروهی بر اساس یک سیر مطالعاتی هدفمند برای گروه سنی کودک و نوجوان تدارک دیده شده، از یکم مرداد ماه سال جاری در ۳۵ کتابخانه عمومی در سراسر کشور آغاز بکار کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به اینکه انتخاب کتاب‌های خواندنی و متنوع و تدوین یک‌سری فعالیت‌های جذاب علمی و عملی فرآیند خوانش کتاب را در این طرح بسیار لذّتبخش ساخته است، تصریح کرد: ۳۵ کتابخانه برگزیده برای اجرای دور دوم طرح در مناطق محروم استان‌های کشور هستند و کتابدارانِ نیز از میان برترین مجریان طرح در دور گذشته انتخاب شده‌اند.

ولی پور افزود: در استان مازندران کتابخانه حسینعلی رستگار روستای قادیکلای قائمشهر بعنوان مجری طرح انتخاب شده است.

وی ارتقای امکانات فرهنگی و شناساندن کتابخانه‌های مناطق محروم را یکی از اصلی‌ترین اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: در تدوین سیر مطالعاتی به ۵ ساحت جهان‌بینی، اخلاق و هویت عالی انسانی، کارآمدی و توانمندی، علم و فکر، آگاهی و انقلابی‌گری توجه شده است.