فهرست

تازه‌ترين اخبار

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با فرماندار رامسر

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با هدف توسعه همکاری ها و بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی با فرماندار رامسر دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، امروز(20 اردیبهشت ماه) آرزو ولیپور در ادامه سفر به غرب مازندران به همراه جمعی از همکاران ستادی اداره کل، با ابراهیم شیرودعشوریان فرماندار شهرستان رامسر  دیدار و گفت و گو کرد.

ولیپور در ابتدای این دیدار ضمن تبریک انتصاب شیرودعشوریان به عنوان فرماندار شهرستان رامسر و آرزوی موفقیت برای وی در این مسئولیت، بیان کرد: 
کتابخانه های عمومی با جدیت در حوزه های فرهنگی و هنری استان فعال هستند و با وجود شرایط کرونا برنامه های ارزشمندی در شهرستان ها اجرا شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خاطرنشان کرد: بخش مهمی از هزینه های کتابخانه های عمومی از طریق سهم نیم درصد از محل درآمد شهرداری ها تامین می شود که با وجود صراحت قانون در این زمینه، برخی از شهرداری ها از پرداخت کامل و به موقع آن، خودداری می کنند و این موضوع علاوه بر انباشت بدهی ها باعث ایجاد مشکلات عدیده برای کتابخانه های عمومی شده است.

ابراهیم شیرودعشوریان فرماندار شهرستان رامسر نیز در این دیدار گفت:  اگر فرهنگ کتاب خوانی نهادینه شود، جامعه به پیشرفت و توسعه میرسد.

وی بر حمایت از کتابخانه‌های عمومی تاکید کرد و ادامه داد: بدون تردید یکی از اولویت‌های فرمانداری در حوزه فرهنگی حمایت از کتابخانه‌های عمومی خواهد بود.

شیرودعشوریان افزود: استفاده از نظرات و آراء فعالان این عرصه و صاحبنظران می‌تواند در کمک به ارتقای سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیرگذار است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

در ادامه از کتابخانه های عمومی رامسر و پروژه نیمه کاره این شهرستان بازدید شد 

همچنین در جهت تکریم جایگاه کتابداران، با خانواده همکار شهرستان رامسر سرکار خانم فتوک برزگر به مناسبت درگذشت پدر مرحومشان دیدار شد .
 
عكس های مرتبط :