فهرست

تازه‌ترين اخبار

در ویژه برنامه «از تبار قلم» انجام شد؛

تجلیل از چهار دهه تلاش ماندگار نویسنده فاخر بومی مازندران

همزمان با گرامیداشت روز ادبیات کودک و نوجوان و روز قلم در ویژه برنامه ملی «از تبار قلم» از چهار دهه تلاش دکتر محمد صالح ذاکری نویسنده فاخر بومی مازندران تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز(20 تیرماه) در ادامه سلسله مراسم روز قلم و گرامیداشت روز ادبیات کودک و نوجوان در ویژه برنامه «از تبار قلم» به میزبانی مجازی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، آیین تجلیل از نویسنده فاخر بومی مازندران دکتر محمد صالح ذاکری با حضور مجازی آروز ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین اداره کل و کارشناسان ستادی در کتابخانه های عمومی استان مازندران برگزار شد.

در این ویژه برنامه که با هدف ارج نهادن به منزلت، قداست و حرمت قلم و صاحبان قلم توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد استان های گیلان، گلستان، و قزوین حضور داشتند که مورد استقبال نوسیندگان، پژوهشگران، کتابداران و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی قرار گرفت.

مرضیه فلاح کردآبادی معاون امور کتابخانه ها اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در ابتدای این مراسم ضمن تسلیت شهادت باب الحوائج حضرت جوادالائمه(ع) اظهار کرد: حمایت از نویسندگان بومی از اهداف کتابخانه های عمومی در استان است و در این راستا برنامه ریزی های ویژه ای در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: با کمک مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در طول سال از نویسندگان بومی استان با معرفی آثار فاخر و تاثیرگذار و شناساندن و معرفی این آثار حمایت می شوند.

علی حسن نژاد شاعر مطرح مازندران و کارشناس فرهنگ عامه در ابتدای این نشست با قدردانی از تلاش و حمایت های مدیرکل کتابخانه های عمومی در حمایت از برنامه های فرهنگی، بیان کرد: استان مازندران با داشتن ظرفيت های فراوان، همپای ادبیات فارسی کتاب دارد.

دکتر محمد صالح ذاکری نویسنده فاخر بومی مازندران نیز در این نشست با تشکر از برگزار کنندگان این برنامه، با اشاره به اینکه در استان افراد شایسته و پژوهشگران زیادی مشغول فعالیت هستند و بنده به نمایندگی از این افراد در این محفل حضور دارم، گفت: از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در مسیر کتابخوانی، پژوهش و گردآوری کتاب استفاده کردم.

وی با اشاره به اینکه استفاده از شبكه های اجتماعی می تواند فرصتی برای پژوهش در حوزه های مختلف باشد، تصریح کرد: در تهیه کتاب شعر کلاسیک امروز از دیدگاه زبان شناسی در بخش انتخاب موضوع، مسئله یابی و گردآوری داده ها از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی استفاده کردم.

در پایان این نشست با اهدای لوح و هدیه ای از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور از خدمات چهار دهه تلاش ماندگار صالح ذاکری نویسنده فاخر بومی مازندران تجلیل و قدردانی شد.

گفتنی است، این برنامه به صورت زنده از طریق پلتفرم شبکه مجازی اسکای روم محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور پخش شد.
عكس های مرتبط :