فهرست

تازه‌ترين اخبار

به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان انجام شد؛

حضور مجازی کودکان و نوجوانان فعال کتابخوان مازندرانی در همایش ملی جوانه‌ها

کودکان و نوجوانان فعال کتابخوان مازندرانی در همایش ملی جوانه‌ها که به مناسبت بزرگداشت روز ادبیات کودک به صورت مجازی برگزار شد، شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز(16 تیرماه) به مناسبت بزرگداشت روز ادبیات کودک و نوجوان همایش ملی جوانه ها با حضور استان های كرمانشاه، البرز و مازندران به صورت مجازی به میزبانی مجازی کتابخانه مرکزی یزد برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران روز ادبیات کتاب کودک و نوجوان را فرصت مناسبی جهت آشنا کردن کودکان با کتاب و بهانه‌ای برای ورود کتاب به زندگی آنها و انس کودکان با کتاب، تضمینی براستحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده یک جامعه عنوان کرد.

آرزو ولیپور تصریح کرد: روز ملی ادبیات کودک و نوجوان فرصت مهمی است برای اینکه بتوانیم کتاب را به‌عنوان یار مهربان وارد زندگی کودکان و نوجوانان‌مان کنیم.

وی افزود: راه اندازی بخش كودك در كتابخانه های عمومی مي تواند با ايجاد فضای آموزشی و تأمين منابع مناسب كودكان، موجبات ترغيب و تشويق كودكان و نوجوانان به امر كتابخوانی شود.

ولیپور خاطرنشان کرد: اداره كل كتابخانه های عمومی استان علاوه بر تجهيز بخش های كودك به كتب مناسب، برنامه هاي فرهنگي خوبي از جمله قصه گويي، مسابقات نقاشي و برنامه هاي نمايشي را براي كودكان عضو كتابخانه در طول سال اجرا می كنند.

در این برنامه فرهنگی که با حضور مجازی اعضای کودک و نوجوان فعال کتابخوان مازندران، اعضای محافل ادبی، کتابخوانان و کتابداران دیگر استانها برگزار شد، کتاب‌های «راز مثل‌های ما» اثر محمد میرکیانی، و «مثل هیچ‌کس» نوشته سپیده خلیلی از نویسندگان برجسته ادبیات کودک و نوجوان با حضور مجازی این دو نویسنده کشوری مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

شرکت کنندگان در این نشست فرهنگی از طریق بستر اسکای‌روم به آدرس  https://www.skyroom.online/ch/nahaad/mahafel در همایش ملی «جوانه‌ها» حضور یافتند.

گفتنی است، ۱۸ تیرماه سالروز درگذشت مرحوم مهدی‌ آذریزدی، پیر قصه‌های کودک و نوجوان کشور به عنوان روز «ادبیات کودک و نوجوان» نامگذاری شده است.
عكس های مرتبط :