فهرست

تازه‌ترين اخبار

با هدف ارتقای آموزش بین کتابداران؛

نشست تخصصی گام های موفقیت در ساری برگزار شد

نشست تخصصی گام های موفقیت با رویکرد نقش کتابخانه ها و کتابداران در شناسایی اخبار جعلی و با هدف ارتقای آموزش بین کتابداران در سالن کنفرانس باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز(16 تیرماه) نشست تخصصی گام های موفقیت با رویکرد نقش کتابخانه ها و کتابداران در شناسایی اخبار جعلی با حضور معاونین اداره کل، دکتر حسن مقدس زاده مربی توسعه فردی، کارشناسان و کتابداران با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در سالن کنفرانس باشگاه فرهنگیان ساری به صورت مجازی در اسکای روم اداره کل برگزار شد.

سیداحسان موسوی معاون اداری مالی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در این جلسه نیز ضمن قدردانی از برگزاری این نشست نکاتی را پیرامون آموزش کتابداران در حوزه های مختلف بیان کرد.

وی از برگزاری دوره های آموزشی متعدد برای کتابداران از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: با حمایت مدیرکل، تلاش می‌کنیم تا پایان امسال این دوره های آموزشی به صورت مجازی و حضوری در راستای راتقای دانش کتابداران برگزار شود.

موسوی توجه به آموزش را یکی از اهداف و رسالت‌های اصلی کتابخانه های عمومی عنوان کرد و افزود: کتابخانه‌ نقش مهمی در افزایش آگاهی مردم ایفا می‌کند.

مرضیه فلاح کردآبادی معاون امور کتابخانه ها اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این نشست گفت: تشخیص اخبار جعلی برای جامعه و به خصوص کتابداران به عنوان ارائه‎کنندگان خدمات اطلاعاتی برای شناخت و مقابله با اخبار جعلی ضروری است.

وی افزود: بی شک حمایت های مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در اجرای برنامه های فاخر و فرهنگی قابل تقدیر و دلگرم کننده است چرا که این حمایت ها سبب برگزاری مداوم برنامه های فرهنگی در طول سال می شود.
 
دکتر حسن مقدس‌زاده مربی توسعه فردی به عنوان سخنران این نشست نیز بیان کرد: با توجه به مؤثر بودن سواد رسانه‌ای بر افزایش توانایی تشخیص اخبار جعلی، باید آموزش و اقدامات لازم در جهت ارتقاء سواد رسانه‌ای صورت گیرد تا سبب افزایش توانایی تشخیص اخبار جعلی کتابداران شود.

وی با اشاره به اینکه رواج اخبار جعلی اعتماد را در جامعه از بین می برد، تصریح کرد: تمام اخبار جعلی و فیک با هدف خاص منتشر می شود و باید مراقب باشیم هر خبری را منتشر و توزیع نکنیم.

مقدس‌زاده افزود: بهترین معیار برای شناسایی اخبار درست، عقل انسان هاست چرا که باید حساب شده اخبار را بررسی و منتشر کنیم.

گفتنی است، با توجه به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی این نشست با تعدادی محدود از افراد به صورت حضوری و بقیه اعضای کتابخانه ها و کتابداران  و همکاران در شهرستان ها به صورت وبینار در فضای مجازی اسکای روم اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.
عكس های مرتبط :