فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

تازه‌ترين اخبار

به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) انجام شد؛

بررسی و معرفی کتاب« پیشوای صادق» در کتابخانه ابن شهر آشوب ساری

به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) کتاب« پیشوای صادق اثر رهبر معظّم انقلاب(مدّظلّه‌العالی) با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی معلمی در کتابخانه ابن شهر آشوب ساری معرفی و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در راستای ادامه فعالیت های فرهنگی و ترویجی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) کتاب «پیشوای صادق» اثر رهبر معظّم انقلاب(مدّظلّه‌العالی) با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی معلمی در کتابخانه ابن شهر آشوب ساری معرفی و بررسی شد.

این برنامه فرهنگی که در فضای مجازی اسکای روم اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد با استقبال کتابداران و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی همراه شد.

این کتاب، مشتمل بر یادداشت‌های حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) درباره‌ی سیره‌ی فرهنگی سیاسی امام صادق (علیه‌السّلام) است که در 17 شماره‌ی روزنامه‌ی جمهوری اسلامی در خرداد سال 1358 منتشر شده است.

در دیدگاه رهبر معظّم انقلاب، سیره‌ی امامان معصوم (علیهم‌السّلام) به انسانی 250ساله تشبیه می‌شود که براساس شرایط زمانی، بهترین شیوه را برای رسیدن به اهداف والای اسلام، انتخاب کرده‌اند؛ گاهی با جهاد، گاهی با آتش‌بس، گاهی با مبارزات سرّی، گاهی با کار فرهنگی و تبیینی به انجام وظیفه پرداخته‌اند.

در این میان، امام صادق (علیه‌السّلام) سهم مهم و تأثیرگذاری را در تاریخ سیاسی اهل بیت (علیهم‌السّلام) داشته‌اند. آنچه در دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به سیره‌ی سیاسی آن حضرت، مشاهده میشود تلاش حضرت برای تأسیس حکومت مطلوب ائمّه (علیهم‌السّلام) است.

در این کتاب، با تشریح اهداف امامت و توضیح مبنای انسان 250ساله، به جایگاه و اقدامات امام صادق (علیه‌السّلام) اشاره شده است.
عكس های مرتبط :