فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

تازه‌ترين اخبار

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران اعلام کرد:

کتابرانه؛ اقدامی متفاوت برای آشتی مجدد مازندرانی‌ها با کتاب/کتاب‌ها به سمت شما می‌آیند

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از اجرای طرح کتابرانه با توجه به شیوع ویروس کرونا توسط کتابخانه های عمومی استان خبر داد و گفت: در ایام تعطیلات، کتابخانه‌ها به شکلی فعالیت‌ها خود را در پیش گرفتند که این خلأ در جامعه احساس نشد و حتی افرادی که به گوشی هوشمند و اینترنت دسترسی نداشتند را از یاد نبردیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه  های عمومی مازندران، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران طی گفت و گویی با تأکید بر اهمیت نقش کتابداران در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ ها اظهار داشت: با اجرای طرح کتابرانه تلاش شده است اقدام متفاوتی به دوستداران کتاب داشته باشیم.

وی با اشاره به تجربه فعالیت کتابخوانی در فضای مجازی از آغاز شروع کرونا بیان کرد: با اینکه خدمت رسانی در کتابخانه به اعضا شیرینی های خاص خودش را دارد اما ارائه خدمات در فضای مجازی نیز تجربه ای شیرین است و این کار بعد کرونا نیز ادامه خواهد داشت‌.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: بسیار خوشحال و امیدواریم هستیم بتوانیم در طرح کتابرانه خدمتگزاری مفید برای اعضاء و کتاب دوستان باشیم. این طرح با حساسیت خاص و پروتکل های ویژه بهداشتی انجام می شود تا هیچ خطری برای اعضا و همکاران ما نداشته باشد.

ولیپور با اشاره به همدلی و همراهی کتابداران در حضور مؤثر در فضای مجازی بیان کرد: کرونا می‌توانست زحمات و اثرگذاری کتابخانه‌های عمومی را به آسانی زمین‌گیر کند اما تدبیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و تلاش‌های بی‌منت کتابداران در نقاط مختلف کشور نه‌تنها مانعی قدرتمند در مقابل این ویروس مهلک و آثار زیانبارش شد بلکه توانست از تهدید این بیماری مرگبار یک فرصت طلایی پدید بیاورد.

وی تصریح کرد: اعضای کتابخانه های عمومی استان مازندران با مراجعه به سایت www.SAMANPL.ir  کتاب های مورد مطالعه خود را انتخاب و با برقرای تماس تلفنی کتاب ها را درب منزل خود را به صورت بهداشتی دریافت کنند و در اجرای این طرح دوستداران کتاب می توانند لیست شماره تماس های کتابخانه های عمومی استان را در سایت اداره کل به ادرس www.MazandaranPl.ir مشاهده کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به اینکه این خدمت در ایام کرونا و تعطیلی کتابخانه‌های عمومی اجرا می‌شود، افزود: مدت زمان مجاز برای امانت کتاب 14 الی 30 روز است و مسئولیت برگشت کتاب بر عهده اعضای کتابخانه است.