فهرست

اخبار برگزيده

صبح امروز انجام شد؛

بازدید مدیرکل امور کتابخانه‌های نهاد کشور از کتابخانه آیت‌الله روحانی و نجاریان بابل

مدیرکل امور کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به همراه سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی مازندران با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌ها، از کتابخانه آیت‌الله روحانی و نجاریان در بابل بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز(21 دی ماه) اصغر گودرزی مدیرکل امور کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، هادی امیری سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی مازندران و کارشناسان ستادی نهاد کتابخانه های عمومی با هدف بررسی چیدمان کتابخانه ای، تعمیر و تجهیز، از کتابخانه آیت‌الله روحانی و نجاریان بابل بازدید کردند و در جریان آخرین وضعیت این کتابخانه ها قرار گرفتند.

وی با ارج نهادن به زحمات کتابداران در کتابخانه‌های عمومی گفت: معتقدم که کتابداران دغدغه‌مند در نهاد و کتابخانه‌ها بسیارند و با علاقه به دنبال کارکردن برای مردم هستند.

گودرزی با اشاره به اینکه در کتابخانه‌های جدید بخش های مختلفی داریم، گفت: بیش از ۵۰ عنوان خدمات در کتابخانه های عمومی ارائه می شود و هدف جز خدمات مختلف به مردم هدف دیگری نداریم.

وی بر ضرورت زیباسازی و شاداب سازی محیط كتابخانه ها تاکید کرد و افزود: یكی از اصلی ترین وظایف ما در نهاد كتابخانه های عمومی تامین فضای مناسب، راحت، امن و جذاب برای مراجعه كنندگان به كتابخانه های عمومی است، به عبارتی ما وظیفه داریم امكانات سخت افزاری و زیرساخت های مناسبی را برای حضور عموم مردم و جذب حداكثری عضو در كتابخانه های عمومی فراهم كنیم.

هادی امیری سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این بازدید گفت: هدف ما ارائه خدمات بهتر به مردم شهرستان‌ها و فراهم آوردن محیطی با امکانات رفاهی مناسب است.

وی با اشاره به اینکه کتابداران برنامه‌های فرهنگی خوب و مؤثری را برای مخاطبان برگزار می‌کنند گفت: کتابخانه‌ای پویا و فعال است که خدمات فرهنگی کتاب‌محور را ارائه کند و از فرصت های بی نظیری که در اختیار اهالی فرهنگ است، غافل نشویم.امیری بیان کرد: طرح شاداب‌سازی فضای كتابخانه‌های عمومی به منظور ارتقای شاخص‌های مطالعه و پویایی كتابخانه‌های عمومی برای استفاده مراجعان و جذب آنها به این مراكز فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل؛ مدیرکل امور کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این بازدید دستوراتی درباره بازطراحی، بهسازی و شاداب‌سازی فضای کتابخانه آیت الله روحانی بابل داده شد.
عكس های مرتبط :