فهرست

اخبار برگزيده

در ادامه حضور میدانی در شهرستان‌ها انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با فرماندار تنکابن 

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به همراه معاونین و کارشناسان ستادی ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی تنکابن با فرماندار تنکابن دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، امروز(20 اردیبهشت ماه) آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در ادامه حضور میدانی در شهرستان ها ، به همراه معاونین و کارشناسان ستادی از کتابخانه های عمومی تنکابن بازدید و سپس با مظاهر معافی فرماندار تنکابن دیدار و گفت و گو کرد.
ولیپور در این دیدار به بررسی شاخص ها و وضعیت موجود و رفع موانع و مسایل کتابخانه پرداخت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران  تصریح کرد: ما در شهرستان ها از فرمانداران به عنوان رییس انجمن کتابخانه های عمومی درخواست های سختی نداریم که وقت گیر و کار سخت باشد صرفا هماهنگی دستگاه ها شهرستانی و دستور برای رفع موانع کار کتابخانه ای است.

وی ادامه داد: توجه به برنامه های ترویجی و پیگیری فعالیت های فرهنگی جزء اولویت‌های اصلی ما در کتابخانه های عمومی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بیان کرد: باید تلاش کنیم تا فرزندان جامعه خود را با فضای مطالعه آشنا کنیم عادت دهیم و برای بالندگی و ارتقای جامعه خود بی تفاوت نباشیم این یعنی همان ایثار و جهاد مدنظر اسلام و قرآن عزیز است.
ولیپور بر لزوم ساماندهی دستفروشان در جنب کتابخانه عمومی توسط شهرداری تنکابن شد و گفت: مکان فرهنگی جایگاه ویژه ای دارد و همه تلاش کنند این موضوع رفع شود.

مظاهر معافی فرماندار ویژه تنکابن نیز در این دیدار با قدردانی از حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در شهرستان و پیگیری اقدامات حوزه کتاب و کتابخوانی، گفت: تلاش داریم از تمام ظرفیت های موجود جهت حل مشکلات و رشد و توسعه شهرستان استفاده کند و در این زمینه نگاه یکسان و عدالت محورانه ای به بخش ها وجود دارد.
وی بیان کرد: کتاب و کتابخوانی عامل مهمی در ارتقای آگاهی و دانش عمومی است و کتابخانه های عمومی به عنوان مراکزی که در این زمینه خدمت رسانی می کنند، از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخودار هستند.

در این سفر یک روزه مدیرکل کتابخانه های استان که کارشناسان امور کتابخانه ها، فرهنگی و منابع ایشان را همراهی می کردند ، پس از بازدید از محیط و داخل کتابخانه در طی جلسه ای به بررسی وضعیت شاخص های کتابخوانی در هر کتابخانه پرداختند و مشکلات و مسایلی که منجر به کاهش آماری برخی شاخص ها مثل امانت و عضو و همچنین اجرای برنامه های جانبی ترویج کتابخوانی پرداخته شد و برای برخی نیازهای کتابخانه در همان جلسه تصمیم گیری و دستوراتی نیز از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صادر شد.
عكس های مرتبط :