فهرست

اخبار برگزيده

به مناسب روز قلم و هفته پژوهش انجام شد؛

برگزاری همایش بررسی راهکارها و ظرفیت های اجرایی هفته پژوهش در کتابخانه آزاگان ساری

همایش بررسی راهکارها و ظرفیت های اجرایی هفته پژوهش با رویکرد شناسایی ظرفیت‌های پژوهشی و استفاده از آنها در توسعه فعالیت های کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی آزاگان ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، به مناسب هفته پژوهش همایش بررسی راهکارها و ظرفیت های اجرایی هفته پژوهش با حضور خانم فلاح معاون امور کتابخانه ها اداره کل، کارشناسان و کتابداران، پژوهشگران، اساتید و کارشناسان به صورت حضوری و غیر حضوری در کتابخانه عمومی آزاگان ساری برگزار شد.

مرضیه فلاح کردآبادی معاون امور کتابخانه ها اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در این همایش با اشاره به اینکه هفته پژوهش فرصت مغتنمی است که ارتباط بین جامعه و کتابخانه های عمومی ارتقا یابد، اظهار کرد: باید هرسال هفته پژوهش را گرامی بداریم و ارزش های این مناسبت را بشناسیم و فرصت ها را برای انجام پژوهشی که کاربردی باشد در راستای توسعه کتابخانه‌های عمومی از دست ندهیم.

وی با اعلام اینکه برای اجرای پیشنهادات و مقالات فعالان کتابخوانی و کتابداران با رویکرد پژوهشی حمایت می کنیم،  تصریح کرد: نهاد کتابخانه های عمومی توجه ویژه ای به فعالیت های پژوهشی صورت پیوسته دارد.

فلاح کردآبادی خواستار همکاری نزدیک بین پژوهشگران کتابخانه‌های عمومی و دانشگاه‌ها شد و افزود: به دنبال شناسایی ظرفیت‌های پژوهشی و استفاده از آنها در توسعه فعالیت های کتاب و کتابخوانی هستیم.

خانم دکتر قیاسی استاد دانشگاه علوم کتابداری و اطلاع رسانی نیز در این همایش با اشاره به اینکه نکات مفید و خوبی در این همایش عنوان شد، گفت: موضوع اصلی طرح ها و موضوعات پژوهشی، کتابخانه های عمومی و تعامل و فضای مجازی باشد چرا که در سطح ملی و استانی قابل پرداختن است.

وی با اعلام اینکه پژوهش مساله‌محور می‌تواند به حل مساله‌ها و توسعه کشور کمک کند، تصریح کرد: اگر دامنه تحقیق با روند هوشمندانه، خلاقانه، هشیارانه و در عین حال سازمان یافته همراه باشد سطح آن از کاربردی و توصیفی به سطح بنیادی ارتقا می‌یابد.

در پایان این نشست کارشناسان و پژوهشگران نکاتی در راستای هفته پژوهش و چگونگی  اجرای برنامه ها بیان کردند.
عكس های مرتبط :