فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار برگزيده

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد

استقبال وزیر آموزش و پرورش از ایده‌های خلاقانه کتابخوان مازندرانی/ حمایت کتابخانه‌های عمومی استان از سفیران کتاب

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به تقدیر وزیر آموزش‌وپرورش از پرنیا شعبانی فعال حوزه کتاب و کتاب‌خوانی کشور، گفت: وزیر آموزش و پرورش در این دیدار ایده‌های خلاقانه کتابخوان مازندران را مورد تحسین قرار دارد و از آنها استقبال کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور طی گفت و گویی با اشاره به تقدیر وزیر آموزش‌وپرورش از پرنیا شعبانی فعال حوزه کتاب و کتاب‌خوانی کشور اظهار کرد: در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مازندران که با حضور استاندار مازندران برگزار شد، از پرنیا شعبانی به عنوان مروج کتابخوانی کشور تجلیل شد.

وی بیان کرد: در این جلسه که  استاندار ، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، آموزش و پرورش، و سایر مدیران حضور داشتند، پرنیا شعبانی از بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد هماهنگی انجام شود تا با وزیر آموزش و پرورش دیداری داشته باشد تا بتواند ایده، طرح و برنامه های خود در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به ویژه در بین دانش آموزان ارائه کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به اینکه با پیگیری ها اداره کل کتابخانه های عمومی، اداره کل آموزش و پرورش و تلاش نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس این دیدار در سریع ترین زمان هماهنگ و روز گذشته پرنیا شعبانی با همراهی این نماینده مجلس با وزیر آموزش و پرورش و احمدی لاشکی معاون حقوقی وزیر دیدار و گفت و گو کرد.

ولیپور بیان کرد: پرنیا شعبانی در این دیدار به مسائل مربوط به حوزه کتاب و کتابخوانی دانش آموزان و طرحهای پیشنهادی ترویج کتابخوانی و ارتباط موثر دانش آموزان با کتابخانه های عمومی استان مازندران پرداخت.

وی با اشاره به اینکه این دانش‌آموز از فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی است و هزاران کتاب را در سبد مطالعه خود دارد، افزود:  این کتاب‌خوان برتر کشور در این دیدار به ارائه سه پیشنهاد خود به وزیر آموزش‌وپرورش در بخش های ایجاد کتابخانه دیجیتال در شبکه دانش‌آموزی شاد، اجرای طرح همیار کتاب در مدارس و جانمایی زنگ کتاب‌خوانی در برنامه درسی را در جهت بهبود وضعیت مطالعه در مدارس پرداخت که مورد استقبال وزیر آموزش و پرورش قرار گرفت.

ولیپور از حمایت اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران از سفیران کتاب و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی خبر داد و گفت: کتابخانه های عمومی سفیران کتاب را در کنار خود می بیند و از آنها حمایت می کند.

وی با قدردانی از دکتر بابایی کارنامی  که به فوریت درخواست این مروج کتابخوانی را محقق کرده است و با وزیر آموزش و پرورش دیدار کردند ، اظهار امیدواری کرد اتفاقات خوبی رقم زده شود تا بتوانیم طرح کتاب شاد که در مدارس استان با کمک آموزش و پرورش در حال اجراست در سطح کشور فراگیر شود.
عكس های مرتبط :