فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار برگزيده

ظهر امروز انجام شد؛

دیدار جوانان نخبه حوزه کتابخوانی با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران

جوانان نخبه حوزه کتاب و کتابخوانی با هدف اتخاذ راهکارهای توسعه و ترویج فعالیت‌های فرهنگی به ویژه در حوزه کتابخوانی با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، ظهر امروز( 26 بهمن ماه) تعدادی از جوانان نخبه حوزه کتاب و کتابخوانی در قالب اتاق فکر و مشاورین جوان، با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران دیدار و گفت و گو کردند.

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران ضمن ابراز خرسندی از حضور نوجوانان و جوانان، از نگاه و تلاش جوانان در جذب و ایجاد علاقمندی اقشار مختلف نسبت به کتابخوانی تقدیر کرد.

وی با اشاره به اینکه نخستین و بهترین دوست برای انسان کتاب است، اظهار کرد: حیات طیبه انسان با کتاب پربرکت می شود.

ولیپور، مازندران را استانی دانشگاهی و دارای پیشینه غنی فرهنگی عنوان کرد و گفت: استفاده از ایده های جدید و خلاقانه برای گسترش فرهنگ مطالعه با استفاده از ظرفیت جوانان و نوجوانان ضروری است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به اینکه باید از پتانسیل نسل جوان در شاداب‌سازی کتابخانه های عمومی استفاده کرد، ادامه داد: باورمندی به جوانان را با برنامه‌ریزی درست در کتابخانه‌های عمومی اجرایی کنیم.

وی بر استمرار پویایی کتابخانه های عمومی با استفاده از ظرفیت نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: باید از تجریبات نیروهای جوان فعال در نهادهای فرهنگی استفاده بهتری صورت پذیرد چرا که به فرموده مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، امید همه به جوانان است و از ظرفیت عظیم نسل جوان با ایده های جدید و خلاقانه برای گسترش فرهنگ مطالعه استفاده می‌کنیم.

ولیپور بیان کرد: مردم فهیم استان دارای فرهنگی غنی بوده و مطمئنا مروج کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان و استان خواهند بود.

گفتنی است در پایان این دیدار جوانان فعال حوزه کتاب و کتابخوانی به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.
عكس های مرتبط :