فهرست

پس از پایان رقابت‌های استانی

مرحله منطقه ای دومین دوسالانه قصه گویی «نهال امید» در مازندران برگزار می شود

مرحله منطقه ای دومین دوسالانه قصه گویی «نهال امید» با حضور برگزیدگان استان های گیلان گلستان و مازندران 23 دی ماه به میزبانی مازندران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، پس از پایان رقابت‌های استانی دومین دوسالانه قصه‌گویی «نهال امید» رقابت برگزیدگان این مرحله با اجرای قصه گویی در مقابل داوران منطقه‌ای 23 دی ماه به میزبانی شهرستان بابلسر مازندران برگزار می شود.

بر اساس اعلام دبیرخانه برگزیدگان مرحله استانی بخش دیجیتال می توانند از ۲۰ الی ۳۰ آذر با مراجعه به سایت www.samakpl.ir آثار خود را به صورت مجازی ارسال کنند.

همچنین از ۱۲ نفر برتر این مرحله در سطح منطقه با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی تقدیر خواهد شد. ۵ دی ماه نیز زمان اعلام نتایج به همراه مستندات و معرفی ۱۲ نفر برگزیده به دبیرخانه مرکزی خواهد بود.

گفتنی است دومین دوسالانه قصه گویی با عنوان «نهال امید» که از تاریخ ۱ مرداد ۱۴۰۱ آغاز شد، پس از یک دوره تمدید، ۲۰ شهریورماه به پایان رسید و آثار ارسال شده در آبان ماه به صورت استانی در معرض داوری قرار گرفت.

این جشنواره با همت همکاران تلاش گر و کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف ترویج سنت قصه گویی، گسترش خدمات جنبی کتابخانه‌ها و ایجاد انگیزه مطالعه برگزار شد.

این دوسالانه با شعار «قصه خوب؛ نسل خوب» آغاز به کار کرد و موضوعاتی چون «مسائل روز جامعه»، «موضوعات آزاد»، «سبک زندگی ایرانی اسلامی»، «شعار سال؛ تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین» (موضوع ویژه) به عنوان موضوعات محوری درنظر گرفته شدند.