فهرست

در دیدار دبیرکل نهاد با خانواده شهید رادمهر مطرح شد؛

معرفی الگوهای جهادی تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی غرب

مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سفر استانی به مازندران با خانواده شهید مدافع حرم محمود رادمهر در ساری دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ادامه سفر خود به استان مازندران چهارشنبه ۲۲ تیرماه  با حضور در منزل شهید مدافع حرم محمود رادمهر با خانواده این شهید دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار سردار حمیدرضا رستمیان فرمانده سابق لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، مصیب معصومیان  نویسنده کتاب «شهید عزیز» و جمعی از مسئولان نهاد حضور داشتند.

مهدی رمضانی با ابراز خرسندی از حضور در منزل شهید محمود رادمهر، گفت: از زمانی که این مسئولیت را در نهاد کتابخانه های عمومی کشور برعهده گرفتم، نیت کردم که دیدار با خانواده شهدا از برنامه های مهم و مستمر ما باشد. ما مقلد مقام معظم رهبری هستیم و یکی از مواردی که ایشان تاکید داشته‌اند این است که محضر خانواده های شهدا برسیم تا از آنان روحیه بگیریم و متبرک شویم. ما هم با همین نیت و حس و حال خدمت شما آمدیم، چراکه خودمان را زیر دین شهدا، رزمندگان و خانواده شهدا می دانیم. دلیل حضورمان هم روحیه گرفتن از این دیدارها است.

وی افزود: بنده و هم سن و سالان من ایام جنگ را تجربه نکردیم و امکان حضور در آن عرصه را نداشتیم. پس از اینکه بحث مدافعان حرم نیز مطرح شد، جوانان دهه هفتادی پیشقدم شدند و رفتند و باز هم ما بدون توفیق ماندیم. ان شالله خدا به شما همسر محترم شهید صبر و اجر دهد و فرزندان شما آینه ای تمام نما از پدر خود و موجب دلگرمی و قوت قلب شما باشند.

معرفی الگوهای جهادی تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی غرب

معرفی الگوهای جهادی برای مقابله با تهاجم فرهنگی

حمیدرضا رستمیان از سرداران دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم و از همرزمان شهید رادمهر نیز در این دیدار گفت: این شهید والا مقام به عشق دفاع از حرم اهل بیت و عشق به اینکه خود را فدا کند تا ملت ایران در امنیت و آرامش پایدار زندگی کنند پا به این عرصه گذاشت. شهید رادمهر در فضای عملیاتی و توپخانه نخبه و در فضای سیاسی نیز بسیار بصیر بود. معتقد بود جنگ با داعش مقدمه‌ای برای مقابله با دشمن بزرگ تر است. در واقع این افراد چراغ راهی هستند که مسیر را به ما نشان دادند و ان‌شاءالله آقا محمود از افرادی است که در رکاب امام زمان(عج) خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه «ما باید پیرو مسیر ولایت باشیم» گفت: ان‌شاءالله با اطاعت محض از ولایت و فرامین رهبری بتوانیم مسیر شهدا را ادامه دهیم. به خصوص در این مقطع زمانی که با پیچیده ترین جنگ‌ها از بیرون و داخل مواجه هستیم. در مازندران به همت جمعی از دلسوزان که از جنس شهدا هستند، زندگی شهدا در قالب کتاب منتشر می‌شود که برخی از این افراد به صورت انفرادی و برخی دیگر به صورت جمعی به تدوین آثار مرتبط با موضوع شهدا مشغول هستند که پشتیبانی از این افراد می‌تواند با اتفاقات بهتری در این حوزه همراه شود.

رستمیان ادامه داد: انتظار ما از شما عزیزان این است که کمک کنید که ان‌شاءالله سرعت انتشار آثار مرتبط با شهدا افزایش یابد. چراکه در مقابله با تهاجم فرهنگی غرب، معرفی الگوهای جهادی می‌تواند بهترین راه باشد. ما دست برادری و کمک شما را می فشاریم و آمادگی خودمان را برای همکاری در این زمینه بیش از پیش اعلام می‌کنیم.

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این دیدار با بیان اینکه خدای متعال شهادت را نصیب بهترین‌ها می‌کند، افزود: ‌کسانی که به جهاد می‌روند و کسانی که به شهادت می‌رسند عاشق خدا هستند و خدا هم عاشق آنهاست.

معرفی الگوهای جهادی تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی غرب

در این دیدار مصیب معصومیان نویسنده کتاب «شهید عزیز» نیز ضمن ارائه گزارشی از روند نگارش این کتاب به بیان برخی ویژگی‌های شخصیتی شهید رادمهر پرداخت و گفت: از آنجا که من از سال ۱۳۷۶ فعالیت برای گردآوری آثار مرتبط با شهدا را آغاز کرده بودم، پس از شهادت ایشان، هم به واسطه تکلیفی که بر خود احساس می‌کردم و هم به واسطه دستور سردار رستمیان، طی تماس با همسر شهید رادمهر، کار نگارش برای این شهید والا مقام را آغاز کردم که شکر خدا کتاب از سوی انتشارات شهید کاظمی به زبان‌های فارسی و عربی منتشر شد و در کشورهای عراق، سوریه و لبنان منتشر شده است.

در پایان این دیدار دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور از همسر شهید مدافع حرم محمود رادمهر و مصیب معصومیان  نویسنده کتاب «شهید عزیز» تجلیل کرد.

معرفی الگوهای جهادی تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی غرب