فهرست

با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران؛

اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مازندران برگزار شد/تجلیل از 672 برگزیده استانی

آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به همراه تجلیل از برگزیدگان با حضور دکتر سُلگی معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و برخی از مسئولان و برگزیدگان جشنواره به صورت همزمان در ۱۱ نقطه استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، عصر امروز (29 فروردین)آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به همراه تجلیل از برگزیدگان با حضور دکتر سُلگی معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، فرمانداران ساری، میاندورود، جویبار، نکا، رئیس حوزه هنری استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اعضای شوای شهر ساری، مسئولان و برگزیدگان جشنواره به صورت متمرکز در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان استان و همزمان در ۱۱ نقطه استان برگزار شد و برگزیدگان تجلیل شد.

روح الله سُلگی معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران در این آیین با قدردانی از تلاش های خالصانه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اظهار کرد: از خانم ولیپور یادگار معزز شهید به عنوان چهره ای علمی و پژوهشی که عَلم دانش را متعهدانه در استان بلند کرده اند، تشکر می کنم.
وی با اشاره به اینکه وجه تمدنی امام رضا(ع) و آثار این امام عزیز برای مردم تبیین شود، تصریح کرد: امام رضا (ع) در سوق دادن تشیع در ایران نقش مهمی را ایفاء کردند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اینکه مطالعه در بخش "هنر زندگی" کم است و باید تقویت و افزایش یابد، تصریح کرد: کتابخوانی باید به الزامات یک خانواده تبدیل شود و نه صرفاً جزو فراغت و تفریح خانواده‌ها باشد.
سُلگی، مجموعه کتابخانه‌های عمومی را از جمله نهادهای تأثیرگذار فرهنگی عنوان کرد که به نوعی با آموزش و یادگیری در ارتباط بوده و در ارتقاء سطح فرهنگ جامعه بسیار تأثیرگذار است.
وی با اعلام اینکه با بیان اینکه باید تمامی اقشار جامعه به موضوع ترویج کتابخوانی اهتمام ویژه ای داشته باشند، افزود: امیدوارم به شکلی منسجم برنامه ریزی شود تا از حداکثر ظرفیت فرهنگی موجود با همکاری و حمایت سازمانهای دیگر  در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان استفاده شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: خلع کتابخوانی در حوزه معرفت اندیشی و هنر زیستن را با تمسک به امام رضا(ع) و روزهای ماه مبارک رمضان برطرف کنیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران نیز در این آیین با اشاره به اینکه برای احیای ترویج فرهنگ کتابخوانی همه باید تلاش کنند، گفت: وحدت، همدلی و هم گرایی در حوزه کتابخوانی با کمک فرمانداران ومسئولان دغدغه مند محقق می شود.

آرزو ولیپور اظهار کرد: با همدلی و تعامل همه مسئولان امسال در جشنواره کتابخوانی رضوی استقبال خوبی را شاهد بودیم.
ولیپور بیان کرد: یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مشارکت حدود 34 هزار نفر شرکت کننده در بخش‌های مختلف فردی، خانوادگی و پویش‌های کودک و نوجوان در مازندران برگزار شد که در مجموع 672 برگزیده استانی که از این تعداد 606 نفر در بخش انفرادی و 66 نفر در بخش پویش کتابخوان انتخاب شدند و همچنین 6 منتخب ملی داشتیم که در تالار وحدت تهران با حضور مسئولان کشوری مورد تقدیر قرار گرفتند.

 ‌وی با بیان اینکه در هر رده سنی دو کتاب یکی با موضوع سیره زندگی امام رضا(ع) و دیگری با موضوع امام زمان(عج) برای شرکت کنندگان معرفی شده به رقابت پرداختند افزود: در این دوره از جشنواره علاوه بر قالب‌های پر تکرار همچون چهارگزینه‌ای، نقاشی، پویش کتابخوانی و داستانک، بخش‌های شعر سرایی ویژه نوجوانان و بزرگسالان، قصه گویی از منابع جشنواره و منابع آزاد نیز اضافه شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مازندران با بیان اینکه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی منجر به رشد آگاهی جامعه می‌شود، تصریح کرد: کتاب و کتابخوانی آسیب‌های اجتماعی را کاهش داده و به ارتقا معنوی جامعه کمک می‌کند.

ولیپور با اعلام اینکه اگر خودمان را سرباز ولایت و ولایتمدار می دانیم باید از شعار خارج شویم و جامعه عمل بپوشانیم، ادامه داد: مقام معظم رهبری کتابخوانی را یک واجب دینی برشمردند و نیاز است همه پای کار ترویج کتابخوانی باشیم تا دغدغه های رهبری در این بخش رفع شود.
وی با اشاره به اینکه برای احیای ترویج فرهنگ کتابخوانی همه باید تلاش کنند، تصریح کرد: وحدت، همدلی و هم گرایی در حوزه کتابخوانی با کمک فرمانداران ومسئولان دغدغه مند محقق می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مازندران با اعلام اینکه کتابخوانی باید دغدغه مسئولان و مردم باشد و در متن زندگی قرار بگیرد، افزود: مازندران با داشتن فرهیختگان و هنرمندان فراوان، نیاز است برنامه های فرهنگی را پررنگ‌تر و تقویت کنیم و کمک کنیم به نقطه مطلوب برسیم. 
وی با اعلام اینکه با بیان اینکه باید تمامی اقشار جامعه به موضوع ترویج کتابخوانی اهتمام ویژه ای داشته باشند، افزود: امیدوارم به شکلی منسجم برنامه ریزی شود تا از حداکثر ظرفیت فرهنگی موجود با همکاری و حمایت سازمانهای دیگر  در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان استفاده شود.

در پایان این مراسم از برگزیدگان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان مازندران با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل شدند.
عكس های مرتبط :