فهرست

درخشش مازندران در بیست و نهمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی

مازندران در بیست و نهمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار خوش درخشید و بیشترین منتخبین را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، امروز (24 آبان ماه) به مناسبت بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دکتر نیکزاد نایب رییس مجلس ، حجت الاسلام قمی رییس سازمان تبلیغات کشور، مدیران و مسولان فرهنگی کشور، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در تالار وحدت تهران برگزار شد.

یکی از اتفافات مهم این مراسم تجلیل از منتخبین ملی و استانی بود که استان مازندران توانست در 5 عنوان انتخابی برگزیده داشته باشد که نشان می دهد مردم مازندران و کتابداران استان جهادگونه در عرصه علم و آگاهی در حال تلاش هستند.

در بخشی از این مراسم پس از ارزیابی های صورت گرفته از منتخبین ملی مازندران تجلیل شد.

* مسئول منتخب ملی: خانم نائله پالوچ مسئول کتابخانه عمومی حضرت صاحب الزمان (عج) شهرستان نوشهر

*خدماتی منتخب ملی: آقای رضا فعال خدماتی کتابخانه عمومی شهرستان عباس آباد

*کتابخوان منتخب ملی(نوجوان): خانم آندیا فاضلی عضو فعال کتابخانه عمومی مرحوم محمد دشتی شهرستان محمودآباد

* کتابخوان منتخب ملی(بزرگسال): خانم مهری دولت‌خواه عضو فعال کتابخانه عمومی امیرپازواری شهرستان بابلسر

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران ضمن تبریک این موفقیت برای مردم کتابخوان و کتابداران مازندران، گفت: در این سالها توانستیم با اقدامات خلاقانه در مسیر افزایش سرانه مطالعه و کتابخوان کردن مردم حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه میانگین کتابخوانی مازندران نسبت به میانگین کشوری بالاتر است، تصریح کرد: کارهای فرهنگی و ترویجی خوبی در دستور کار کتابخانه‌های عمومی استان است.