فهرست

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:

ادارات و نهادها در خط مقدم دعوت به مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی باشند/ظرفیت بالای مازندران در پیشتازی کتابخوانی

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از عموم مردم به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت فردی و خانوادگی دعوت کرد و گفت: همه نهادهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی پای کار باشند و در تبلیغ و اطلاع رسانی این جشنواره تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور طی گفت‌وگویی با اشاره به آغاز یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان بیان کرد: تاکنون مشارکت خوبی توسط هم استانی ها و کتاب دوستان عزیز در این جشنواره داشته‌ایم و انتظار می رود در هفته های آینده نیز بهتر شود.

وی با ابراز خرسندی از استقبال گسترده هم‌استانی‌ها از جشنواره کتابخوانی رضوی در دهمین دوره برگزاری این جشنواره، گفت: آمار ارائه شده از رشد چشمگیر شرکت‌کنندگان نشان دهنده ظرفیت‌های عظیم در این عرصه است، پس برای بهره‌مندی از آن باید بیش از پیش تلاش کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با بیان اینکه تبلیغ جشنواره کتابخوانی رضوی بر عهده همه ادارات و نهادها است، تصریح کرد: استان مازندران در جشنواره های گذشته نشان داده است ظرفیت پیشتازی را دارد و نیاز است همه نهادهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی پای کار باشند و در تبلیغ و اطلاع رسانی این جشنواره تلاش کنند.

 این مسئول فرهنگی استان با اشاره به مهم‌ترین اهداف این‌ جشنواره، ادامه داد: این جشنواره در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتابخوانی، شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل‌بیت (ع)، با اضافه شدن بخش ویژه حضرت مهدی (عج) برگزار می‌شود.

وی با اشاره به ویژگی این دوره، متذکر شد: در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته‌های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه کتابخوانی چهارگزینه‌ای و داستانک‌نویسی، رشته‌های شعرسرایی، پویش برای امام زمانم، قصه‌گویی و تولید آثار هنری اضافه شده است.

ولیپور با اعلام اینکه این جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» با توجه به شیوع بیماری کرونا در بستر الکترونیک برگزار می‌شود، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند تا اول آبان ماه 1400 با مطالعه منابع معرفی شده، به صورت فردی یا خانوادگی از طریق سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir و اپلیکیشن موبایلی در جشنواره شرکت کرده و آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.