فهرست

ولیپور در شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی اعلام کرد:

حمایت بودجه‌ای مجلس از توسعه و پویایی کتابخانه های عمومی/قدردانی از اقدامات دبیرکل برای پیگیری وضعیت معیشت کتابداران

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از تلاش مضاعف نهاد کتابخانه ها برای تزریق اعتبارات بخش فرهنگی و کتابخانه ای با همکاری نمایندگان و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز(دوم تیرماه) جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، فرماندار چالوس،  معاونین اداره کل کتابخانه ها و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانهای مازندران به میزبانی شهرستان چالوس برگزار شد.

 آرزو ولیپور با تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) و تشکر از تلاش همه همکاران در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، از اقدامات و تلاش های جناب آقای مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی برای پیگیری و تحقق افزایش حقوق کتابداران در راستای بررسی وضعیت معیشت کتابداران قدردانی کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران توسعه و تجهیز کتابخانه ها در سطح استان را از اهداف مهم این نهاد در سال جاری عنوان کرد و گفت: باتوجه به سابقه دیرین مثبت فرهنگی در مازندران نیازمند توجه بیشتر در این بخش را می طلبد.

وی بیان کرد: در دو سال اخیر نهاد کتابخانه های عمومی برای تخصیص بودجه به طرح های فرهنگی و کتابخانه ای تلاش زیادی را با همکاری نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق انجام داده است تا بتوانند اعتبارهای بخش فرهنگی و کتابخانه ای را ترمیم کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران با وجود تمام تنگناهای اعتباری برنامه های شاخص و مهمی را اجرا کرده است، تصریح کرد: بخش اعظمی از برنامه های فرهنگی استان توسط کتابخانه های عمومی استان در حال انجام شدن است.

ولیپور با اعلام اینکه نگاه فرهنگی بسیاری از مسئولان و مردم به کتابخانه های عمومی تغییر کرده است، افزود: کسب رضایت اعضای کتابخانه ها و گسترده ساختن دایره مخاطبان از دیگر وظایف مهمی است که باید نسبت به آن اهتمام داشت.

وی در بخش دیگری به اهداف جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: ۶ عنوان کتاب به عنوان منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی شده است و این جشنواره در ۱۰ بخش موضوعی و در فضای مجازی برگزار می شود.   

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران  با تاکید بر اجرای جدی و دقیق جشنواره کتابخوانی رضوی  درباره ویژگی های این دوره از جشنواره اظهار کرد: منابع کمتر،  ایجاد قالب های جدید متناسب با سلایق مختلف،  گروه سنی کودک در دو بخش  ۴ تا ۷ سال و  ۸ تا ۱۲ سال به صورت مجزا داوری و تقدیر می‌شوند.

فرماندار شهرستان چالوس نیز با قدردانی از حضور مدیرکل و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های مازندران در شهرستان چالوس از تلاش های تمام همکاران در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای مطالعه مفید تشکر کرد.

سید رسول حسینی تصریح کرد: با توجه به دغدغه های رهبر معظم انقلاب و تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی، هر فرصتی برای مطالعه را باید غنیمت شمرد.

وی خواستار هم افزایی و بسیج امکانات دستگاه ها برای خدمت رسانی بیشتر و ارتقا شاخص های کتابخوانی شد و افزود: باید به ازای هر فرد باسواد حداقل یک و نیم جلد کتاب در کتابخانه های عمومی داشته باشیم که نیازمند است همه نهادهای فرهنگی پای کار باشند.

فرماندار شهرستان چالوس خواستار ارائه طرح های نو و ابتکاری برای ارتقای فرهنگ مطالعه در شهرستانها شد.

در این جلسه روسای ادارات کتابخانه های عمومی سه شهرستان مازندران به نمایندگی از غرب ، مرکزی  و شرق استان ضمن ارائه گزارش در خصوص مسائل شهرستان ها بحث و تبادل نظر کردند.

در پایان این مراسم  با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، فرماندار و معاونین و روسای ادارات از پوستر یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی رونمایی شد.

همچنین به مناسبت دهه کرامت مراسم مولودی خوانی و جشن ولادت امام رضا(ع) با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار و مورد استقبال قرار گرفت.
عكس های مرتبط :