فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:

خیرین فرهنگی برای تکمیل پروژه های کتابخانه‌ای به میدان بیایند

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اعلام اینکه هر اقدامی در هر بخشی از استان که صورت پذیرد لازمه اش داشتن پیوست فرهنگی است، گفت: خیرین فرهنگی برای تکمیل پروژه های کتابخانه‌ای به میدان بیایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور صبح امروز( 30 اردیبهشت ماه) در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کلاردشت که با حضور فرماندار کلاردشت، معاونین اداره کل و برخی از مسئولان شهرستان در فرمانداری کلاردشت برگزار شد، با قدردانی از میزبانی این جلسه با اشاره به اینکه برنامه و طرح های خوبی در سال جاری در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برنامه ریزی شده است، اظهار کرد: با کمک همه مسئولان قدم های محکمی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان برداشته می‌شود.

وی  با اشاره به پروژه نیمه کاره کتابخانه مرحوم میار نعیمی، افزود: خیرین فرهنگی برای تکمیل پروژه های کتابخانه‌ای به میدان بیایند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اعلام اینکه هر اقدامی در هر بخشی از استان که صورت پذیرد لازمه اش داشتن پیوست فرهنگی است، تصریح کرد: ارتقاء جایگاه و افزایش فضاهای کتابخانه ای، سبب اعتلای کتابخوانی و ارتقاء فرهنگ عمومی می‌شود.

ولیپور با بیان اینکه هدف مان کمک به دولت است، ادامه داد: برای اتمام پروژه ها در هر جای استان حضور می‌یابیم چرا که وقتی به مردم و دوستداران کتاب قول می‌دهیم باید به آن عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای تکمیل کتابخانه مرکزی ساری از کمک های سازمان مدیریت برنامه ریزی در کشور استفاده کردیم، گفت: باید از ظرفیت نمایندگان مجلس استان همانند دکتر سیدشمس الدین حسینی و دکتر محمدعلی محسنی بندپی در شهرستان کلاردشت برای برخورداری بیشتر از بودجه در تکمیل پروژه ها استفاده شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بیان کرد: فرمانداران با کمک مسئولان شهرستان مجدانه به دنبال پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی استان از محل درآمد شهرداری‌ ها باشند.

کامران پولادی فرماندار شهرستان کلاردشت نیز با تبریک سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، از زحمات خانم ملاسلطانی برای پیگیری ها و زحمات در شهرستان تشکر و قدر دانی کرد.

پولادی با استقبال از معرفی کتاب در جلسات شورای اداری استان، از اقدام شایسته مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران قدردانی کرد.
وی از پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه میار نعیمی خبر داد و بر تسریع ساخت و تکمیل کتابخانه عمومی اهدایی مرحوم حاج اسفندیار میار نعیمی در محله لاهو تاکید کرد .

خانم ملاسلطانی دبیر انجمن و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلاردشت نیز خواستار افزایش بنای بخش کودک کتابخانه شهید معصومی و همچنین فضا سازی بیرون کتابخانه و حل مشکل گرمایشی کتابخانه  شد و گفت: برای این اقدامات ۳۰ میلیون تومان از کمیته برنامه ریزی از طرف فرمانداری تعلق گرفت و ادامه کار با  مبلغ ۴۸ میلیون تومان از طرف خیرین ادامه یافت.

گفتنی است مرحوم حاج اسفندیار میارنعیمی خیر کتابخانه ساز  زمینی به متراژ ۹۳۰ متر در شهر لاهو برای احداث کتابخانه عمومی با نام مرحوم مهندس مهیار و مهندس رضا میار نعیمی اهدا کردند.

ایشان در سال ۹۷ مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان برای آغاز احداث این کتابخانه اختصاص دادند که کلنگ احداث آن ۷ آذر همان سال به زمین خورد و همچنین برای ادامه پروژه زمینی را در اختیار انجمن خیرین استان قرار دادند که پس از فروش مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان هزینه ادامه ساخت پروژه شد.
عكس های مرتبط :