فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خبر داد

ثبت رکورد فرهنگی کتابداران روستایی مازندران‌ در جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب/4 کتابخانه روستایی برگزیده و شایسته تقدیر شدند

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از درخشش و افتخارآفرینی کتابداران مازندرانی در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران به عنوان ثبت رکورد فرهنگی در حوزه کتابخوانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران،  آرزو ولیپور بعد از ظهر امروز(20 اسفندماه) در حاشیه مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور  با ادارات ارشاد در استانها برگزار شد گفت: از مجموع 1900 روستای شرکت کننده از استان های کشور ، 180 روستا از مازندران با همکاری دهیاری‌ها، کانون های مساجد و فعالان فرهنگی مشارکت کردند.

وی با اعلام اینکه هیئت‌داوران این جشنواره در مرحله اول 113 روستا و منطقه عشایری را برای داوری در مرحله دوم انتخاب کردند، تصریح کرد: داوران مرحله دوم این جشنواره از میان 113 اثر راه‌یافته به این مرحله ۵۵ روستا و منطقه عشایری از 20  استان را براساس شاخصه های متعدد به‌عنوان برگزیدگان مرحله دوم این جشنواره انتخاب و به دبیرخانه جشنواره برای داوری نهایی معرفی کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بیان کرد: از 10 روستای راه یافته به مرحله نیمه نهایی، 9 روستا با محوریت کتابخانه های روستایی مازندران بوده که اتفاقی بسیار مبارک و قابل تقدیر است.

 ولیپور با اشاره به اینکه در نهایت با داوری مرحله نهایی چهار روستای مازندران با محوریت کتابخانه های عمومی روستا، به عنوان رتبه اول و شایسته تقدیر انتخاب شدند، افزود: کتابخانه روستایی بیشه بنه بهشهر به عنوان روستای برگزیده و کتابخانه روستایی اسرم میاندورود، کهنه سرا نوشهر و اومال نکا، به عنوان روستاهای شایسته تقدیر انتخاب شدند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته تنها یک کتابخانه شایسته تقدیر(کلاگرمحله قائم‌شهر و یک برگزیده(خورشیدکلا نکا) داشتیم، گفت: تلاش کتابداران در هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران بی نظیر بوده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از هفتمین جشنواره روستا و عشایر دوستدار کتاب به عنوان ثبت رکورد فرهنگی در حوزه کتابخوانی برای کتابداران روستایی مازندران‌ نام برد و این اتفاق مبارک را به مردم کتابخوان روستاهای یانه سر بهشهر، کهنه سرا نوشهر، اسرم میاندرود و اومال نکا تبریک گفت.
عكس های مرتبط :