فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب
ولیپور در چهارمین جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی استان تاکید کرد

لزوم عزم همگانی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره کتابخانه‌ای در مازندران

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران بر لزوم عزم همگانی برای تکمیل پروژه‌های نیمه کاره کتابخانه‌ای در استان تاکید کرد و گفت: باید از توان انجمن های خیرین کتابخانه ساز استفاده کنیم تا این پروژه ها به سرانجام برسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور صبح امروز(17 اسفندماه)در چهارمین جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی استان که با حضور انصار حسینی فرماندار سوادکوه شمالی، معاونین اداره کل و کارشناسان ستادی و روسای ادارات در سوادکوه شمالی برگزار شد، با تبریک سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و قدرانی از میزبانی فرماندار سوادکوه شمالی در برگزاری این جلسه، اظهار کرد: برنامه های فرهنگی ما باید به درستی در شهرستان های مازندران انجام شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه و طرح های خوبی در طول سال در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برنامه ریزی می شود، تصریح کرد: کتابداران حامی اصلی این طرح ها هستند و باید تلاششان در این مسیر مضاعف کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران افزود: روسای کتابخانه های عمومی استان با تعامل و هم‌افزایی با فرمانداران پیگیر پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی استان از محل درآمد شهرداری‌ ها باشند.

ولیپورخاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی برای اینکه توسعه و ارتقا یابند به‌ حمایت نمایندگان نیاز دارد که از نمایندگان مجلس استان انتظار داریم حامی اصلاح قانون نهاد کتابخانه های عمومی باشند تا در راستای رفع مشکلات فرهنگی استان گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های نیمه کاره ما نیاز به بودجه و اعتبار ویژه دارد، گفت: باید از توان انجمن های خیرین کتابخانه ساز استفاده کنیم تا این پروژه ها به سرانجام برسد.

سید محمد انصار الحسینی فرماندار شهرستان سوادکوه شمالی نیز در این جلسه   با اشاره به اینکه باید با کمک همه مسئولان قدم های محکمی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برداریم، گفت: کتاب، میراثی ماندگار، پدیده ای باشکوه و با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر است که نقطه‌ی آغاز رسالت و دعوت اسلامی نیز بر مبنای کتاب، خواندن و مطالعه شکل گرفت و اعجاز اسلام، کتاب قرآن و راه رسیدن به اعماق آن تامل، تحقیق و تدبر در آن بود.

وی بیان کرد: صرف هزینه در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله ترویج فرهنگ کتابخوانی نوعی سرمایه گذاری است که در بلند مدت همگان از ثمره و نتیجه آن بهره مند خواهند شد و باید با برنامه ریزی‌های جامع و کلان، زمینه را برای پیوند جامعه با کتاب فراهم ساخت.

انصار الحسینی با اشاره به اینکه در پرتو کتاب است که شکوفایی، سرسبزی و بالندگی فرهنگ دینی و ملی ما به اوج می‌رسد، بیان کرد: دستیابی به گنجینه گران‌بهای علوم، پیشرفت های علمی و فرهنگی و گذر از مرزهای دانش و آگاهی در سایه‌ی همت، تلاش و خدمات کتابداران متعهد، صبور و پرتلاش میسر می شود.

در پایان این جلسه روسای ادارات گزارشی از اقدامات سال جاری و برنامه های پیشنهادی سال ۱۴۰۰ را ارائه کردند.
عكس های مرتبط :