1395/12/6 جمعه

1395/12/6 جمعه


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خبر داد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از کلنگ‌زنی اولین کتابخانه سبز کشور در ساری با حضور استاندار مازندران خبر داد.
همزمان با سالگرد شهادت خلبان شهید احمد کشوری صورت گرفت؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیمرغ از اهدای ۲۰۰ نسخه از مجموعه منابع انتشارات ارتش جمهوری اسلامی ایران به کتابخانه عمومی شهید کشوری کیاکلا خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، ۱۶ آذر روز دانشجو را به همه دانشجویان عزیزی که در جستجوی علم و آگاهی و بصیرت تلاش می کنند صمیمانه تبریک گفت.
در جلسه شورای اداری استان؛
در جلسه شورای اداری مازندران که با حضور استاندار مازندران، برخی از نمایندگان مجلس و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، کتاب « مار و پله » معرفی شد.
به مناسبت روز دانشجو برگزار می‌شود؛
به مناسبت روز دانشجو ویژه برنامه مجازی دانشجو و کتابخانه توسط اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران طی پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله مدرس، روز بزرگداشت مجلس را خدمت مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تبریک و تهنیت گفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با صدور پیامی ضمن تبریک و تسلیت شهادت دانشمند هسته ای کشورمان شهید محسن فخری زاده اعلام کرد: ملت امام حسین(ع) را گریزی از شهادت نیست.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از تمام مسئولان و دوستداران کتاب که در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی با ارسال پیام و به صورت حضوری هفته کتاب را تبریک گفتند، به رسم ادب قدردانی کرد.
پیام آرزو ولی‌پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت هفته بسیج؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی به مناسبت هفته بسیج، بر لزوم گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه تاکید کرد و گفت: رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی با وظایف بسیج پیوند ناگسستنی دارند.
در بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی؛
در هفته کتاب و کتابخوانی بخش تخصصی مازندران‌شناسی در کتابخانه ابن شهر آشوب ساری با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران افتتاح شد.
نماینده ولی فقیه در مازندران در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران:
نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم در کنار کتابخانه سازی کتاب خوان زیاد داشته باشیم، گفت: ترویج کتاب و کتابخوانی کار مهمی است و کتاب‌ها را به خانه مردم ببریم.
استاندار مازندران در آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار:
استاندار مازندران در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان، گفت: خلاقیت و نوآوری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران جای تحسین دارد.
با حضور استاندار مازندران؛
مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان مازندران با معرفی برگزیدگان حوزه کتابخانه‌های عمومی استان و منتخبین جشنواره رضوی با حضور استاندار مازندران برگزار شد.
در هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد؛
کارکنان اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران در هفته کتاب و کتابخوانی با حضور در مرکز انتقال خون ساری به پویش «کتاب خون» پیوستند و با اهدای خون به نجات جان بیماران شتافتند.
در ادامه دیدارهای هفته کتاب صورت گرفت؛
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی از تلاش و کوشش خالصانه کتابداران استان قدردانی کرد.
در چهارمین روز هفته کتاب؛
مدیر مجمع عالی نخبگان استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران دیدار و گفت وگو کرد.
در سومین روز هفته کتاب صورت گرفت؛
مدیرعامل فرهنگی، اجتماعی و ورزشی‌ شهرداری قائمشهر در سومین روز هفته کتاب و کتابخوانی با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران دیدار کرد.
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد؛
مدیرکل استاندارد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران دیدار و گفت و گو کرد.
در دیدار رئیس حوزه هنری استان با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران عنوان شد؛
در دیدار رئیس حوزه هنری استان با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بر تعامل و همکاری مشترک و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید شد.
فرمانده قرارگاه الغدیر شمال کشور طی پیامی هفته کتاب و کتابخوانی را به مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و عموم مردم استان تبریک گفت.
خبری خوش به مردم مازندران؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: 30 کتابخانه جدید، استان مازندران را در رتبه اول ساخت کتابخانه در کشور قرار داده است و این با تلاش استاندار مازندران و خیران استان محقق شد.
نفیسه معتکف مترجم نمونه کشور در پیامی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: با کتاب خواندن، زندگی خود و اطرافیان را پُر بار کنید.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خبر داد
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی پویش اهدای خون با عنوان« کتاب خون» از 24 تا 29 آبان ماه در استان اجرا می‌شود.
در پیامی؛
رئیس مجمع نمایندگان مازندران در پیامی ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتاب را چراغ هدایت انسان برای یافتن مسیر راستین و اصیل انسانی دانست.
بازیگر تلویزیون و سینما:
بازیگر رادیو تلویزیون تئاتر و سینما گفت: بیماری کرونا مانع پویایی خدمات کتابخانه های عمومی نشده است و کتابداران از طریق فضای مجازی به آگاهی رسانی به جامعه هدف خود مشغول هستند.
نماینده محترم مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار پیامی صادر کرد.
در دومین روز هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد؛
به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب نشست صمیمی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با جوانان نخبه و افتخارآفرین کتابخوان با عنوان «همشاگردی کتابخوان» در کتابخانه آزادگان ساری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد.
به مناسبت هفته کتاب ، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛
سردار سرتیپ دکتر حسین دهقان مشاور مقام معظم رهبری در صنایع دفاعی در پیامی به سرکار خانم آرزو ولیپور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مازندران هفته کتاب ، کتابخوانی و کتابدار را تبریک گفت.
در پیام فرمانداران شهرستان‌های مازندران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی عنوان شد؛
فرمانداران شهرستان‌های مازندران در پیام های جداگانه ای هفته کتاب و کتاب خوانی را به مردم کتابخوان و فرهنگ‌دوست استان تبریک گفتند.
نماینده مردم نور و محمودآباد درمجلس شورای اسلامی با صدور پیامی، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را تبریک گفت.
از طریق ویدیو کنفرانس صورت گرفت؛
آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در مراسم بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که با حضور وزیر فرهنگ و ارساد اسلامی و دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار شد، از طریق ویدیوکنفرانس در این مراسم شرکت کرد.
فرماندار میاندورود:
فرماندار میاندورود گفت: انتظار می رود شهرداری سورک با پرداخت به موقع سهم نیم درصد از محل درآمدهای خود برای کتابخانه های عمومی یاریگر این نهاد مهم فرهنگی در سطح شهرستان باشد.
با صدور پیامی؛
نماینده مردم شریف شهرستان‌های ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی طی پیامی، ضمن تبریک هفته کتاب، از جامعه کتابداران استان که خاضعانه در عرصه‌های فرهنگی تلاش می کنند تقدیر و تشکر کرد.
در اولین روز هفته کتاب انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صبح امروز به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با کتابداران دیدار کرد و با اهدای شاخه گلی این روز را به نمایندگی کتابداران استان تبریک و شاد باش گفت.
استاندار مازندران با صدور پیامی فرارسیدن ۲۴ آبان ماه روز کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار جمهوری اسلامی ایران، پیامی را صادر کرد.
در آغاز هفته کتاب انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار قائمشهر در کتابخانه عمومی جمشید احمدی قائمشهر دیدار و گفت و گو کرد.
در آستانه هفته کتاب انجام شد؛
به مناسبت گرامیداشت بیست و هشتیمن دوره هفته کتاب، مدیركل كتابخانه‌های عمومی مازندران به همراه جمعی از کارکنان اداره کل ضمن حضور در یادمان هشت شهید گمنام پارک موزه ساری با نثار فاتحه، غبار روبی و عطر افشانی گلزار مطهر شهداء با آرمان‌های شهداء و امام راحل تجدید میثاق کردند.
در نشست خبری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران انجام شد؛
در حاشیه نشست خبری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از پوستر بیست و هشتمین دوره هفته کتاب نهاد کتابخانه های عمومی کشور رونمایی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در نشست خبری با اصحاب رسانه:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در نشست خبری با اصحاب رسانه از کلنگ زنی کتابخانه سبز در روزهای آینده در بوستان دامادی ساری باکمک خیر دکتر نجات‌حسینی در هفته کتاب امسال خبر داد.
در آستانه هفته کتاب انجام شد؛
نشست صمیمی کتابداران رامسر در آستانه هفته کتاب در جلسه شورای اداری شهرستان رامسر با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران و معاونین اداره کل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی تنکابن تاکید کرد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه مستلزم شناخت ذائقه مخاطبان به‌ویژه نسل جوان و نشر آثاری مناسب با علاقه آنان است.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حمايت از طرح هاي نو و خلاقانه جهت اشاعه فرهنگ كتابخواني تاکید کرد.
در ادامه بازدیدهای مجازی صورت گرفت؛
در ادامه سلسله بازدیدهای مجازی که در دستور کار اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران با توجه به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی قرار دارد، مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان عباس‌آباد احصاء و بررسی شد.
در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با خیر کتابخانه‌ساز مطرح شد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در دیدار با حاج اسماعیل فکوری جانباز و خیر فرهنگی استان بر تسریع در تکمیل پروژه کتابخانه لاریم جویبار تاکید کرد و گفت: پروژه‌های کتابخانه‌ای که نیمه کاره ماندند باید با حمایت خیرین و اهالی منطقه زودتر تکمیل شوند و در اختیار اهالی فرهنگ دوست استان قرار بگیرد.
استان مازندران در دو پویش ملی «کتابخوانان عاشورایی» و «خادم ارباب کیست؟» خوش درخشید و موفق به کسب دو رتبه کشوری شد.
خبرهای خوش مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در دیدار با کاظم قلمچی؛
در ادامه نهضت تکمیل کتابخانه‌های عمومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با کاظم قلمچی خیر گرانقدر و رئیس بنیاد علمی ، آموزشی، فرهنگی قلمچی در تهران دیدار کرد.
به صورت مجازی انجام شد؛
در ادامه سلسله بازدیدهای مجازی مشکلات 5 کتابخانه‌ عمومی شهرستان رامسر با حضور معاونین و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران بررسی شد.
ولیپور در دیدار با خیر مطرح استان:
آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در دفتر خود با حاج حسن صفری خیر و نیکوکار استان دیدار و گفتگو کرد.
با هدف دسترسی عموم مردم و مخاطبان به اخبار و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی کشور؛
دومین شماره از دومین دوره ماهنامه کتاب‌خوان به همراه آثار و گفتارهایی از فرهاد حسن زاده، غلامعلی حدادعادل، غلامرضا کافی، معصومه آباد، بهناز ضرابی زاده، علیرضا قزوه، فریبرز خسروی، مهدی شقاقی و... ویژه شهریور و مهرماه ۱۳۹۹ منتشر شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: 10 نفر از استان مازندران در جمع منتخبان جشنواره کشوری کتابخوانی فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر قرار گرفتند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مازندران با صدور پیامی درگذشت مرحوم حاج عبدالهاشم توسلی، خیر کتابخانه ساز شهرستان بابلسر را تسلیت گفت.
در ادامه بازدیدهای مجازی صورت گرفت؛
در ادامه سلسله بازدیدهای مجازی با هدف رسیدگی به مشکلات کتابخانه‌های عمومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به صورت مجازی در جریان آخرین وضعیت مشکلات کتابخانه‌های عمومی کلاردشت، محمودآباد و سرخرود قرار گرفت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در جلسه شورای اداری تاکید کرد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خواستار ارائه برنامه‌های ابتکاری در هفته کتاب برای جذب هرچه بیشتر مخاطب در استان شد.
به مناسبت روز جهانی عصای سفید انجام شد؛
همزمان با روز جهانی عصای سفید نشست بینادلان کتابخوان کتابدار و کتابخوان در دفتر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به صورت مجازی برگزار شد.
به مناسبت روز عصای سفید؛
به مناسبت روز عصای سفید از اعضای روشندل فعال کتابخانه های عمومی شهرستان ساری تجلیل شد.
صبح امروز انجام شد؛
جلسه‌ای با محوریت برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در دفتر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران با حضور دستگاه‌های فرهنگی هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار شد.
صبح امروز انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به همراه معاونین و کارشناسان ادره کل به صورت ویدئو کنفرانسی با هدف بررسی آخرین وضعیت، از کتابخانه‌های عمومی فتاح مهدوی فریم، حضرت ولیعصر کیاسر و شهید کاکو جویبار بازدید کردند.
صبح امروز؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران صبح امروز در مرکز ارتباطات مردمی استان به سوالات مردم پاسخ گفت.
همزمان با هفته ملی کودک انجام شد؛
همزمان با روز ملی روستا و عشایر و هفته ملی کودک طرح کتاب آباد در روستای پوروا از منطقه هزار جریب شهرستان نکا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اجرا شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در پیامی به مناسبت هفته کودک این روز را به مشاوران کودک استان، اعضای کودک و کودکان کتاب تبریک گفت.
در دیدار مدیران کل کتابخانه‌های عمومی و آموزش و پرورش مازندران مطرح شد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان خواستار انعقاد تفاهم نامه های مشترک فرهنگی با زیست بوم جدید در استان شد و گفت: این آمادگی را داریم که در فضای مجازی تولید محتوای مشترک با محور کتابخوانی داشته باشیم۔
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در پیامی 13 مهر روز نیروی انتظامی را به فرماندهان، کارکنان خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی در سراسر استان و به ویژه سردار مرتضی میرزایی فرمانده محترم انتظامی مازندران تبریک گفت.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در دفتر مدیرکل استاندارد استان صورت گرفت؛
مدیران کل کتابخانه های عمومی و استاندارد استان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
با حکمی از سوی مدیرکل حراست نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
بنا به پیشنهاد مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و طی حکمی از سوی مدیرکل حراست نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مسئول جدید حراست اداره کل کتابخانه های عمومی استان منصوب شد.
آیین اختتامیه برنامه های کتاب محور مازندران، صبح امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور با حضور حسن نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مدیران کل، شهرداران و برگزیدگان جشنواره های کتابخوانی برگزار شد.
تاکید مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در بازدید از 2 پروژه در ساری؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از دو پروژه احداث کتابخانه در ساری بازدید کرد.
افتتاح یک کتابخانه روستایی دیگر؛
دومین کتابخانه عمومی روستایی در هفته دولت سال ۹۹ در مازندران به بهره برداری رسید.
تجدید پیمان با آرمان های شهدای مدافع حرم؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی برخی از همکاران خود با حضور در شهرستان نور، با خانواده شهید علی جمشیدی دیدار کرد.
به مناسبت هفته دولت؛
سی و چهارمین کتابخانه روستایی مازندران به مناسبت هفته دولت با حضور مسئولین در روستای بیشه سر بابل افتتاح شد.
سردار شالیکار در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
فرمانده قرارگاه عملیاتی غدیر شمال کشور، ماه محرم را ماه تبلور توأمان شور و شعور حسینی دانست و بر ضرورت تقویت شعور حسینی از سوی دستگاه های فرهنگی تاکید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران ضمن اعلام خبر افتتاح دو کتابخانه روستایی در بابل و فریدونکنار، دستاوردهای دولت از سال 92 تاکنون در توسعه زیربنای کتابخانه ای در استان را تشریح کرد.
شریعتی، نماینده مجلس شورای اسلامی:
نماینده شهرستان های بهشهر، گلوگاه و نکا در مجلس شورای اسلامی به ضرورت حمایت از نهاد کتابخانه های عمومی بعنوان یکی از متولیان مهم و اثرگذار فرهنگ کشور تاکید کرد.
در مرحله دوم فراخوان طرح‌های پژوهشی سال ۹۹ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛
چهار درخواست‌نامهٔ پژوهش در حوزه علم، فناوری و هنر، در مرحله دوم فراخوان طرح‌های پژوهشی سال ۹۹ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در دهه اول محرم، طرح هیئت مجازی معرفی و ترویج کتاب های حسینی را اجرا می کند.
به پیشنهاد ولیپور و دستور حسین زادگان برگزار شد؛
به پیشنهاد ولیپور و دستور حسین زادگان، استاندار مازندران، جلسه مشترک مدیران کل کتابخانه های عمومی و بنادر و دریانوردی امیرآباد با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری به ریاست خیریانپور به منظور حمایت از  فعالیت های فرهنگی، ترویجی و مساعدت در پروژه های نیمه کاره انجام شد
با همراهی استاندار و جمعی از مسئولین استان صورت گرفت؛
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی استاندار و جمعی از مسئولین استان از پروژه کتابخانه مرکزی مازندران بازدید کرد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
نماینده قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، از طرح کتابخانه سبز استقبال کرد و حمایت از نهاد کتابخانه های عمومی را یک ضرورت مهم دانست.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی به مناسبت روز خبرنگار، اظهار داشت: انتظار می رود کتاب و کتابخوانی، هم به رشد حرفه خبرنگاری کمک کند و هم در سایه حمایت خبرنگاران، به فراگیری در جامعه بینجامد.
با برگزاری افتتاحیه مجازی رقم خورد؛
با برگزاری جلسه افتتاحیه محفل ادبی طالب که در فضای مجازی انجام شد، هر یک از کتابخانه های عمومی مازندران دارای یک محفل ادبی می شوند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
با آغاز بکار کانون ادبی طالب در کتابخانه های عمومی مازندران، هر یک از کتابخانه های استان دارای یک محفل ادبی می شوند.
فرماندار میاندورود در بازدید از کتابخانه شهر سورک، بر لزوم توسعه زیربنای کتابخانه ای در شهرستان تاکید کرد.
از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت هفته عفاف و حجاب، مجموعه ویدئوهایی با عنوان «حجاب در سایه کتاب» را که تجربه هایی از خوانش کتاب در رابطه با حجاب است، در فضای مجازی منتشر کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
چهارمین دوره طرح مطالعه با طعم تابستان به دلیل شرایط کرونایی در بستر فضای مجازی و با رویکرد آموزشی برگزار می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران:
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بر ضرورت همکاری دستگاه های مختلف اجرایی برای رشد کتابخوانی در جامعه تاکید کرد.
شهردار و اعضای شورای شهر ارطه با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران دیدار کردند.
به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان منتشر شد؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران نشستی با عنوان نقد و بررسی کتاب در حوزه کودک و نوجوان را با حضور یک نویسنده و منتقد برگزار و در فضای مجازی منتشر کرد.
پس از داوری و بررسی بیش از یک هزار و پانصد اثر رسیده؛
دبیرخانه پویش ملی «هر خانه یک کتابخانه» اسامی ۳۵ برگزیده نهایی این پویش را اعلام کرد.
رئیس خانه کارگران مازندران با حضور در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با ارزو ولیپور دیدار و گفتگو‌ کرد.
بارقه های امید در دل فرهنگ مازندران روشن شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از به ثمر نشستن مذاکره استاندار مازندران با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای تامین اعتبار تکمیل کتابخانه مرکزی استان خبر داد.
نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی آمل با نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بر حمایت از نهاد کتابخانه های عمومی کشور تاکید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بیان کرد؛
دهه کرامت و برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی سبب شد تا فعالیت کتابداران در کتابخانه های عمومی استان مازندران با شور و شوق معنوی بیشتر ادامه یابد.
دکتر آرزو ولیپور بعنوان عضو شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت های مهدوی استان مازندران منصوب شد.
از سوی اداره کتابخانه های عمومی ساری؛
اولین شماره ماهنامه الکترونیکی متعلق به اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری به نام «دوست رویایی» در فضای مجازی منتشر گردید.
از سوی استاندار مازندران در جلسه شورای اداری استان صورت گرفت؛
جلسه شورای اداری استان مازندران، پنجشنبه، پنجم تیرماه ۹۹ با حضور مدیران ارشد استان به ریاست استاندار در شهرستان عباس آباد برگزار شد.
ویژه شهرستان های غرب مازندران انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران ملاقات عمومی روز سه شنبه را در کتابخانه عمومی فرید رامسر برگزار کرد که با حضور فرماندار رامسر هم همراه شد.
به مناسبت روز دختر برگزار شد؛
به مناسبت روز میلاد حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت که به روز دختر نامگذاری شده است، یک نشست صمیمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و دختران کتابخوان غرب استان برگزار شد.
از شنبه، اول تیرماه؛
کتابخانه های عمومی پس از تعطیلی حدود چهارماهه و با دستورالعمل بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، از اول تابستان بازگشایی شدند.
فرماندار ساری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان:
نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ساری در سال 99 به ریاست فرماندار و با رعایت پروتکل های بهداشتی در فرمانداری ساری برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
در سومین مرحله بازگشایی کتابخانه‌های عمومی، با رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونا و همچنین شرایط جدید حضور و استفاده مراجعان، کتابخانه‌های عمومی از ابتدای تیرماه بازگشایی خواهد شد.
فرماندار محمودآباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان:
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان محمودآباد به ریاست فرماندار و حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار گردید.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی نوشهر انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی نوشهر از شهرداری نوشهر بابت اجرای صحیح قانون پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه ها قدردانی کرد.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چالوس برگزار شد؛
نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چالوس در سال ۹۹ با رعایت پروتکل های بهداشتی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
فرماندار جویبار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان:
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی جویبار به ریاست فرماندار و با حضور معاون امور کتابخانه های اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.
از سوی ولیپور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی قائمشهر مطرح شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی قائمشهر حضور یافت و بر لزوم همگرایی قانونی مدیران شهری در پیشبرد اهداف فرهنگی شهرستان تاکید کرد.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و فرماندار ویژه آمل؛
سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آمل با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی در دفتر فرماندار آمل معارفه شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با حضور در مرکز سامد، به سوالات مردم پاسخ گفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران جهت پاسخگویی به متقاضیان از طریق سامانه 111 در مرکز ارتباط مردم و دولت (سامد) حضور خواهد یافت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در بازدید از کتابخانه اهل بیت(ع) ساری، بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد.
آیت الله لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی شورای معاونین با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفتگو کرد.
برگزاری پنجاه و هفتمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مازندران؛
پنجاه و هفتمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مازندران با حضور استاندار و سایر اعضا در استانداری مازندران برگزار شد.
اعضا و کتابداران کتابخانه های عمومی ساری در مسابقات و پویش های ملی کتابخوانی درخشیدند.
ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، قرار گرفتن هدفمند کتاب در مراکز بومگردی را ارمغانی برای گردشگری فرهنگی در استان دانست.
ولیپور در بازدید سرزده از کتابخانه عمومی شهید کاکو جویبار مطرح کرد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه عمومی شهید رضا کاکو شهرستان جویبار بصورت سرزده بازدید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در بازدید سرزده از کتابخانه شهیدان نجاریان بابل:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه عمومی شهیدان نجاریان بابل بصورت سرزده بازدید کرد.
منصورعلی زارعی، منتخب مجلس یازدهم:
منتخب شهرستان های ساری و میاندورود در مجلس یازدهم در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، کتابخانه های عمومی استان را شایسته حمایت در سطح ملی دانست.
با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی و موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می شود؛
کتابخانه‌های عمومی کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله بازگشایی می ‌شوند.
برگزاری دومین دور جلسات مجازی شورای اداری روسای ادارات؛
جلسه ویژه پیگیری اجرای دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مازندران که از سوی کتابخانه های عمومی در حال برگزاری است، با حضور مدیرکل در دفتر مدیرکل و بصورت ارتباط مجازی با روسای ادارات شهرستان ها برگزار شد.
لبیک به یک دعوت فرهنگی ادامه دارد؛
پس از دعوت مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از مسئولین استان برای فراخوان مردم به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، نمایندگان شهرستان های مختلف استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صف مسئولین دعوت کننده از مردم برای شرکت در این جشنواره، پیوستند.
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و فراهم نبودن شرایط لازم برای بازگشایی کتابخانه‌ها صورت می گیرد؛
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کتابخانه‌های عمومی کشور تا ۲۶ اردیبهشت ماه نیز دایر نخواهند بود و فعالیت های فرهنگی و آموزشی کتابخانه ها همچنان در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی جوان و بزرگسال)؛
در هفتادوچهارمین دفتر از مجموعه پرسش‌ها و پاسخ‌های دانشجویی که ویژۀ تاریخ و سیرۀ حضرت امام رضا علیه‌السلام منتشر شده است به ۸۴ پرسش از زندگی حضرت پاسخ داده شده می‌شود. این کتاب در شش فصل تدوین شده است.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی نوجوان)؛
کتاب نشانه‌ها اثری مصور و راوی قصه‌هایی از زندگی امام هشتم است که مخاطب نوجوان را با خصوصیات اخلاقی و فضائل آن حضرت بیشتر آشنا می‌کند. این کتاب در هفت فصل تهیه شده است: نشانه‌ها، غیبت، انفاق، هجده عدد خرما، مردان حبشی، ولیعهدی و درد دندان.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی کودک)؛
کتاب گنبد خورشید مجموعه‌ای از شعرهای کودکانه با موضوع امام رضا علیه‌السلام است که با زبانی ساده و بیانی عاطفی به جنبه‌های مختلفی از زیارت امام هشتم برای کودکان مانند جشن میلاد، نذری شله زرد، کفشداری و نقاره‌خانه‌ها حرم، سوغاتی زیارت و... پرداخته است.
لبیک مسئولان مازندران به یک دعوت فرهنگی؛
پس از دعوت مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از مسئولین ارشد استان برای فراخوان مردم به حضور در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، استاندار و فرمانداران مازندران با صدور پیام هایی، حضور خود را در خط مقدم دعوت به این رویداد مهم فرهنگی اعلام کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
کتابداران و اعضای فعال کتابخانه های عمومی مازندران در ماه ضیافت الهی و در روزهای تعطیلی کتابخانه ها، رزمایش فرهنگی کمک مومنانه را برگزار می کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیامی را صادر کرد.
با توجه به ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا صورت می گیرد؛
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کتابخانه‌های عمومی کشور طی دو هفته آینده تا ۱۹ اردیبهشت ماه دایر نخواهند بود و فعالیت های فرهنگی و آموزشی کتابخانه ها همچنان در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.
تاکید معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا؛
معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا، جشنواره کتابخوانی رضوی را در بهره گیری بیشتر از فضای معنوی معطر به وجود امام هشتم در کشور موثر دانست.
استاندار مازندران در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان:
استاندار مازندران در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی، نقش پویش های کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی در فرهنگ سازی روزهای قرنطینه را بسیار مثبت ارزیابی کرد.
مدیر حوزه های علمیه کشور:
آیت الله اعرافی در پیامی به دبیرخانه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مازندران، این جشنواره را از طرح های شایسته در عرصه کتابخوانی دانست.
دعوت عضو مجلس خبرگان رهبری به مشارکت مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی؛
عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر در پیامی، از همه خانواده ها دعوت کرد تا با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، به اوقات خود غنای معرفتی ببخشند.
قدردانی مدیر مسئول انتشارات فاتحان از برگزار کنندگان جشنواره کتابخوانی رضوی؛
مدیرمسئول انتشارات فاتحان و معاون نشر و ادبیات سازمان حفظ آثار دفاع مقدس با صدور پیامی ضمن دعوت از عموم مردم جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، از برگزار کنندگان این جشنواره قدردانی کرد.
تعبیر سردار غلامحسین غیب پرور از جشنواره کتابخوانی رضوی؛
جانشین فرماندهی کل سپاه در قرارگاه مرکزی امنیتی امام علی(ع) در پیامی به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از این جشنواره به سفره پر نعمتِ گسترده شده برای مردم تعبیر کرد.
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی صورت گرفت؛
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کتابخانه‌های عمومی کشور هفته آینده تا ۵ اردیبهشت ماه دایرنخواهد بود و فعالیت های فرهنگی و آموزشی کتابخانه ها در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.
در پیام رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور تاکید شد؛
دکتر حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان، برخط و آنلاین بودن جشنواره را از امتیازات این جشنواره در شرایط فعلی کشور برشمرد و از همگان بویژه جوانان و دانشجویان جهت شرکت در این جشنواره دعوت کرد.
در پیام امام جمعه نوشهر مطرح شد؛
حجت الاسلام والمسلمین محمود مشایخ، در پیامی به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از همگان جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت و به ترویج این جشنواره در جامعه تاکید کرد.
پیام فرماندار ساری به دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
فرماندار ساری طی پیامی به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ابراز امیدواری کرد کتابداران رسالت مهم خود را که همان بسط و گسترش فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء بصیرت رضوی است، به نحوی شایسته به‌پیش برند.
با حضور مدیرکل، اعضای شورای معاونین و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها انجام شد؛
نخستین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی مازندران در سال 99 با محوریت دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بصورت مجازی برگزار شد.
استقبال ویژه ملی از یک پویش کتابخوانی؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از استقبال بی نظیر مردم از یک پویش ملی در ایام نوروز و قرنطینه خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان پیامی را صادر کرد.
اطلاعیه؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا با صدور اطلاعیه‌ای کتابخانه‌های عمومی کشور را تا ۲۲فروردین ماه تعطیل اعلام کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت درگذشت اسفندیار میارنعیمی، خیّر ارجمند کتابخانه ساز، پیام تسلیتی صادر کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران تشریح کرد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی را در روزهای مبارزه خانگی با کرونا و ایام نوروز که برای خانواده ها انجام می شود، تشریح کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به آغاز دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با 12 کتاب بصورت مجازی، از خانواده ها دعوت کرد تا قدر این فرصت کتابخوانی را بدانند.
آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مازندران در پیامی فرا رسیدن بهار طبیعت و عید سعید نوروز را به مردم فهیم ایران اسلامی به ویژه همراهان همیشگی کتابخانه های عمومی استان مازندران تبریک گفت.
دعوت خانواده‌ها و علاقه‌مندان به کتابخوانی به ضیافتی متفاوت؛
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزها به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی دعوت کرد.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛
با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا پایان سال، کتابخانه های عمومی سراسر کشور نیز تا پایان سال تعطیل شدند.
اطلاعیه؛
کتابخانه های عمومی به دلیل تداوم انجام اقدامات لازم جهت مقابله با کرونا، تا 16 اسفند تعطیل شدند.
توسط اداره کل کتابخانه های مازندران صورت گرفت؛
بسته های کتاب از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به پاس ایثار و تلاش کادر درمان مبتلایان به کرونا، تقدیم دانشگاه علوم پزشکی مازندران شد.
پویش هر خانه یک کتابخانه؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اعلام پویش «هر خانه یک کتابخانه»، مردم ایران را به پیوستن به این پویش دعوت کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از ضدعفونی تمامی کتابخانه های عمومی و پانسیون های مطالعاتی در استان خبر داد.
حسب ابلاغیه نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
در راستای اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا، کتابخانه های عمومی تا دوشنبه دوازدهم اسفند تعطیل می باشند.
به دلیل گسترش ویروس کرونا؛
کتابخانه های عمومی مازندران به دلیل فراگیر شدن ویروس کرونا تا پایان هفته جاری تعطیل است.
با استقبال مردم از پویش های مهربانی کتابخانه های عمومی؛
کمک ها و هدایای مردمی از طرف کتابخانه های عمومی استان های مازندران، گیلان، تهران، البرز، زنجان و قزوین به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان ارسال شد.
به منظور پیشگیری از همه گیر شدن ویروس کرونا؛
با توجه به ضرورت پیشگیری از همه گیر شدن ویروس کرونا ضدعفونی کردن کتابخانه های عمومی سراسر کشور آغاز شده است.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «اعتکاف نیکان»، «با زباله چه‌کنیم؟»، «باغ‌های همیشه بهار: روایتی داستانی از زندگی امام‌محمدباقرعلیه‌السلام» و «خون دلی که لعل شد» در قالب طرح کتاب خوان اسفند ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
با معرفی ۸ اثر؛
همزمان با چهلم شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، پوستر این چند کتاب ویژه «شهدای مقاومت»، با معرفی ۸ اثر از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد
داده‌نما؛
در داده‌نمای تهیه شده توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن اشاره به اهداف برگزاری ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران در سال ۱۳۹۸، اسامی کتابخانه های برگزیده این جشنواره به همراه شاخص های دهگانه داوری آن ارائه شده است.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد؛
ویژه برنامه مادران قصه گو با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر در کتابخانه عمومی آزادگان برگزار شد.
از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت روز زن، نشست صمیمی جمعی از نویسندگان بانوی استان با یک بانوی نویسنده موفق را برگزار کرد.
تقدیر از مردم کتابخوان خورشید نکا؛
دورهمی مردم کتابخوان روستای خورشید نکا با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.
روز پرکار مدیرکل در فریدونکنار؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین و گروهی از کارشناسان ستادی یک روز پرکار را در فریدونکنار گذراندند.
پیام آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت یوم الله 22 بهمن؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران پیامی را به مناسبت یوم الله 22 بهمن با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب منتشر کرد.
با صدور پیامی صورت گرفت؛
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور پیامی از کارکنان و کتابداران سراسر کشور دعوت کرد تا در کنار آحاد مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده و با مشت‎ های گره‎ کرده و دل‎ های استوار، فریاد «مرگ بر امریکا» را به گوش‎ های عاصی دشمنان بدخواه و منافقان خوش‎ خیال ایران عزیز اسلامی ‎مان برسانند.
از سوی اداره کتابخانه های عمومی بابل و به مناسبت دهه فجر برگزار شد؛
طی یک نشست فرهنگی که با مشارکت ادارات کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش بابل برگزار گردید، از 3 کتاب در مورد شهید محمد علی معصومیان رونمایی شد.
یک اقدام شایسته؛
نمای کتابخانه عمومی امیرپازواری بابلسر با مشارکت خیرین و هنرمندان بومی، با خطوط برجسته زیباسازی شد.
ولیپور در محفل ادبی صبح شعر نگین انقلاب:
یک محفل ادبی به مناسبت دهه مبارک فجر با عنوان صبح شعر «نگین انقلاب» از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، انجمن ادبی گوهرشاد (وابسته به آستان قدس رضوی) و مرکز امور بانوان و خانواده شهرداری ساری برگزار شد.
یک اتفاق خوب فرهنگی در قائمشهر؛
به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شهرداری قائم‌شهر برای اولین بار در استان مازندران، ۴۱ تاکسی قائم‌شهری را به پکیج کتاب در صندلی پشت مجهز کرد.
به مناسبت دهه فجر انجام شد؛
در سومین روز از دهه مبارک فجر، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین، برخی از کارکنان ستادی و گروهی از کتابداران با آرمان های شهدا تجدید پیمان کردند.
استقبال مازندرانی ها از بازسازی یک کتابخانه؛
پس از فراخوان نهاد کتابخانه های عمومی کشور جهت بازسازی کتابخانه تفکر شهرستان شهریار که در آتش فتنه گران در آبان ماه 98 مورد حریق و خسارت کلی قرار گرفت، کتابخانه های عمومی مازندران به پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی تبدیل شدند.
همچنان مازندران در صدر کشور؛
نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اعلام گزارشی از برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی، استان مازندران را در صدر کشور معرفی کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران پس از تغییر محل کتابخانه اهل بیت(ع) ساری، از این کتابخانه بازدید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
ولیپور، اهداف و برنامه های کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی را تشریح کرد.
در ادامه بازدیدهای سرزده صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین و گروهی از کارشناسان ستادی بصورت سرزده از کتابخانه های عمومی نکا بازدید کرد.
معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین مازندران با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.
با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور؛
در ادامه مسئولیت و فعالیت‌های اجتماعی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در یاری رسانی به مردم آسیب دیده کشور از بلایای طبیعی، پویش مردمی «سیستان و بلوچستان را دریابیم» با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور آغاز به‌کار کرد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «مثل مادر مهربان»، «درود بر برادر ارتشی»، «دختر پیامبر» و «جوانان درباری و آرمان‌شهر» در قالب طرح کتاب خوان بهمن ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
با هدف آشنایی بهتر نوجوانان با کتاب و کتابخانه؛
ششمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، به همراه ضمیمه‌ای با موضوع انقلاب اسلامی منتشر و در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور توزیع شد.
با حضور فرماندار بابل صورت گرفت؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بابل با حضور فرماندار برگزار شد.
بخشی از برنامه های کتابخانه های عمومی مازندران در هفته پایانی دی و روزهای ابتدایی بهمن 98 منتشر شد.
از سوی استاندار مازندران صورت گرفت؛
استاندار مازندران بعنوان رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان از کاظم قلم چی به دلیل مشارکت در تکمیل 8 پروژه کتابخانه ای در روستاهای مازندران قدردانی کرد.
با حضور بنیانگذار بنیاد علمی آموزشی قلم چی؛
دو کتابخانه عمومی که با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی احداث گردید، با حضور مدیرعامل این بنیاد و مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به بهره برداری رسید.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از توزیع منابع خریداری شده با کمک های مالی خیرین در کتابخانه های عمومی استان خبر داد.
از سوی اداره کتابخانه های عمومی ساری برگزار شد؛
کتابداران در تمامی کتابخانه های عمومی شهرستان ساری، پذیرای علاقمندان به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اجرای برنامه های متفاوت کتاب محور بودند.
گزارش تصویری؛
کتابخانه های عمومی قائمشهر در رثای شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی فعالیت های مختلفی اجرا کردند.
از سوی اداره کتابخانه های عمومی بابل برگزار شد؛
یک نشست کتاب خوان در آستانه امامزاده قاسم بابل به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی برگزار شد.
کتابخانه عمومی کوثر سلمانشهر مانند دیگر کتابخانه های عمومی شهرستان عباس آباد و استان مازندران برنامه های ویژه ای را در سوگ سپهبد شهید قاسم سلیمانی برگزار کرد.
سوگواره های بصیرتی و کتاب محور در کتابخانه های عمومی نوشهر برای سپهبد شهید قاسم سلیمانی برگزار شد.
کتابخانه عمومی جویبار دو برنامه ویژه برای آشنایی دانش آموزان با شخصیت سپهبد شهید قاسم سلیمانی برگزار کرد.
با حضور فرماندار محمودآباد انجام شد؛
دو کتاب شعر با حضور فرماندار شهرستان محمودآباد در کتابخانه عمومی مرحوم محمد دشتی رونمایی شد.
به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار می گردد؛
کتابخانه های عمومی مازندران تا 19 دی میزبان محفل خوانش کتاب حاج قاسم هستند.
گزارش تصویری 2؛
فضاسازی کتابخانه های عمومی مازندران برای بزرگداشت مقام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی.
گزارش تصویری 1؛
فعالیت کتابخانه های عمومی مازندران در راستای ترویج گفتمان، فرهنگ، بصیرت و راه حاج قاسم سلیمانی در قاب تصویر.
به مناسبت شب یلدا، ویژه برنامه های مختلفی در کتابخانه های عمومی شهرستان ساری برگزار شد.
با یار دانا در شب یلدا؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بابل، ویژه برنامه شب یلدا را در کتابخانه شهید عشقعلی آقاجانی روستای درویش خیل برگزار کرد.
تصاویر؛
جشنی به مناسبت شب یلدا در کتابخانه عمومی شهید رضا کاکو و با همکاری مهد کودک بهاران و با حضور کودکان و مادران برگزار شد.
برنامه های کتابخانه های عمومی مازندران؛
بخشی از برنامه های هفته نخست دی ماه ۹۸ در تعدادی از کتابخانه های عمومی مازندران اعلام شد.
به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد؛
نخستین نشست پژوهشی ویژه اساتید و کارکنان پژوهشگر کتابخانه های عمومی مازندران در ساری برگزار شد.
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیمرغ انجام شد؛
همزمان با هفته پژوهش، همایش نقش مطالعه در گسترش مهارت های کلامی و افزایش اعتماد به نفس به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیمرغ در کانون فرهنگی و تربیتی سیمرغ سبز کیاکلا برگزار شد.
در ستاد تجلیل از مفاخر مازندران مصوب شد؛
دومین جلسه ستاد تجلیل از مفاخر مازندران در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی بعنوان دبیر این ستاد برگزار گردید.
با هدف کمک به بازسازی کتابخانه عمومی تفکر انجام می شود؛
با آغاز روند بازسازی کتابخانه عمومی تفکر شهریار، طرحی برای کمک به این پروژه در کتابخانه های عمومی مازندران آغاز شد.
با هدف شناخت و پیشگیری از تهدیدات و آسیب های محیط کار؛
دومین دوره آموزشی امنیت ملی ویژه روسای ادارات کتابخانه های عمومی مازندران با هدف شناخت و پیشگیری از تهدیدات و آسیب های محیط کار و با رویکرد افزایش سطح آگاهی کارکنان برگزار شد.
در دیدار مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی مازندران تاکید شد؛
مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی استان جهت ایجاد همگرایی بیشتر در فعالیت های کتاب محور با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی معاونین و گروه کارشناسی اداره کل بصورت سرزده از کتابخانه های عمومی شهرستان تنکابن بازدید کرد.
مدیرکل پژوهش و آموزش نهاد مطرح کرد؛
محمد جوهرچی، ضمن تبیین ویژه برنامه های هفته پژوهش، اظهار داشت: هفته پژوهش، بهانه ای است که مجموعه های خدماتی و دانشگاهی، در حیطه تخصصی خود به مسائل مردم و کشور بیش از پیش توجه کرده و از طریق تحقیق به بهبود خدمات و ارتقای وضعیت کشور کمک کنند.
به دستور استاندار مازندران؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران میزبان نخستین جلسه ستاد تجلیل از مفاخر استان بعنوان دبیر این ستاد بود.
حال خوش خواندن در بابلسر؛
کتابخانه عمومی هادی شهر اقدام به راه اندازی کارناوال کتاب در سطح شهر کرد که با استقبال مدارس و ادارات همراه شد.
به مناسبت هفته بسیج برگزار شد؛
پایگاه مقاومت بسیج امام محدباقر(ع) اداره کل کتابخانه های عمومی به مناسبت هفته بسیج یک نشست بصیرتی برگزار کرد.
در بیست و هفتمین دوره هفته کتاب انجام شد؛
اداره کتابخانه های عمومی بابل، به مناسبت هفته کتاب، طرحی با عنوان «مولود کتاب» را اجرا کرد.
پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پی کتابخانه سوزی فتنه گران؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پی حمله اغتشاش گران به کتابخانه عمومی تفکر شهریار و سوزاندن آن، پیامی صادر کرد.
با حضور معاون رئیس جمهور انجام شد؛
در نشست کارگروه رونق تولید و اقتصاد دانش بنیان مازندران در ساری، بین اداره کل کتابخانه های عمومی و پارک علم و فناوری مازندران تفاهم نامه همکاری امضا شد.
از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی انجام شد؛
در جلسه شورای اداری مدیران مازندران که با حضور استاندار و رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد، کتاب «جنگ اقتصادی» معرفی گردید.
گزارش تصویری /
گزارشی از حضور مسئولین، مهمانان و اجرای برنامه های کتاب خوانی در کافه کتاب اداره کل کتابخانه های عمومی استان مازندران در چهاردمین نمایشگاه کتاب و مطبوعات استان مازندران
به مناسبت هفته کتاب انجام شد؛
کتاب یک نویسنده نوجوان با برگزاری جلسه ای از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران نقد و بررسی شد.
از سوی اداره کتابخانه های عمومی ساری برگزار شد؛
نشست کتاب خوان فرهیختگان با حضور تعدادی از اساتید دانشگاه، اهالی شعر و ادب، ورزشکاران و هنرمندان در ساری برگزار شد.
طی آئینی در خانه اندیشمندان علوم انسانی تهران؛
در آئین ششمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی در خانه اندیشمندان علوم انسانی شهر تهران، از کتابدار کتابخانه عمومی آزادگان و رابط فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری به عنوان منتخب و برگزیده کشوری تقدیر به عمل آمد.
از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد؛
کتاب «برای زین أب» در حاشیه نمایشگاه کتاب مازندران از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان رونمایی شد.
گزارش تصویری؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین اداری مالی و امور کتابخانه های اداره کل از نمایشگاه کتاب و نمایشگاه مطبوعات و رسانه ها بازدید کرد.
استاندار مازندران در بازدید از نمایشگاه کتاب، از کافه کتاب اداره کل کتابخانه های عمومی بازدید کرد.
در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی و با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه انجام شد؛
به مناسبت هفته کتاب و با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه، نشست کتاب خوان تخصصی رشته کتابداری و هم اندیشی برای ایجاد کتابخانه های سبز در مازندران در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در نمایشگاه کتاب استان که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی راه اندازی شد، کافه کتاب ویژه ای را برپا کرد.
با حضور استاندار مازندران؛
آئین تکریم روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار مازندران جهت تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برتر استان برگزار شد.
به مناسبت هفته کتاب انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در ویژه برنامه های هفته کتاب حضور یافت و از کتابداران تقدیر کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در نشست خبری مطرح کرد؛
نشست خبری مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اصحاب رسانه به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید.
در آئین روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار کشور در یزد؛
در راستای برنامه‌های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار به میزبانی یزد، پایتخت کتاب ایران، برگزار شد.
نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در آستانه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از کتابخانه شهیدان نجاریان بابل بازدید کرد.
آیت الله لائینی در دیدار مدیرکل و کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی:
مدیرکل و کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در آستانه هفته کتاب با نماینده جدید ولی فقیه در استان دیدار کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری تشریح کرد؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری مهمترین برنامه های برگزار شده از سوی کتابخانه های عمومی شهرستان به مناسبت ایام هفته کتاب را تشریح کرد.
در آستانه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛
مدیرکل و کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با حضور در گلزار شهدای ساری با آرمان های شهدا تجدید پیمان کردند.
کتابدار برتر خلّاق کشور در سال 97 مطرح کرد؛
یکی از کتابداران برتر سال ۹۷ در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران از دلایل موفقیت خود گفت.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی در سوادکوه و همراهی فرماندار و شهردار انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در آستانه هفته کتاب با همراهی فرماندار و شهردار سوادکوه بصورت سرزده از کتابخانه های عمومی سوادکوه بازدید و از کتابداران قدردانی کرد.
به مناسبت هفته کتاب صورت گرفت؛
به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب، از کتابداران شهرستان نور با اهدای شاخه گل قدردانی شد.
مهدی رمضانی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن تشریح برنامه‌های نهاد در هفته کتاب سال جاری گفت: طی هفته کتاب امسال ۱۸ هزار و ۴۵۰ برنامه و فعالیت در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور برگزار خواهد شد. در این ایام همچنین ۱۱ باب افتتاح کتابخانه، ۴ مورد توسعه بنا، ۱۰ مورد جابجایی ساختمان کتابخانه و ۱ مورد بازسازی خواهیم داشت.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی تنکابن خبر داد؛
نخستین کارگاه آموزشی ویژه دانش‌آموزان کتابیار مدارس شهرستان تنکابن در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان تحت عنوان یار مهربان درحال اجراست.
برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی؛
بخشی از برنامه های کتابخانه های عمومی مازندران در آستانه هفته کتاب منتشر شد.
در جشنواره کتابیاران مازندران انجام شد؛
در جشنواره کتابیاران مازندران از آرین غلامی بعنوان دانش آموز قهرمان مبارزه با استکبار جهانی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران قدردانی شد.
معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش در جشنواره کتابیاران مازندران مطرح کرد؛
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش مازندران از فعالیت ها و ابتکارات مدیرکل، کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی مازندران در ارتباط با دانش آموزان قدردانی کرد.
به مناسبت روز دانش آموز و هفته مازندران؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت روز دانش آموز و هفته مازندران، جشنواره بزرگ کتابیاران مازندران را در ساری برگزار کرد.
به مناسبت هفته مازندران و در پیش بودن هفته کتاب؛
جلسه نقد و بررسی کتاب «افسانه های مازندران» به مناسبت هفته مازندران در قائم شهر برگزار شد.
با حضور نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت؛
مدیران کل کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همراهی نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان مجری پروژه از ساختمان کتابخانه مرکزی مازندران بازدید کردند.
با حکم مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران؛
طی حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بابل منصوب شد.
گزارش تصویری؛
اداره کتابخانه های عمومی قائمشهر با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان در روز اربعین حسینی اقدام به برپایی موکب کتابخوانی در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین کردند.
برنامه های هفته پایانی مهر؛
بخشی از برنامه های هفته پایانی مهرماه و روزهای آغازین آبان 98 تعدادی از کتابخانه های عمومی مازندران منتشر شد.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران؛
دومین جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی در سال ۹۸ به میزبانی شهرستان بهشهر برگزار شد.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و جمع دیگری از مسئولین؛
همایشی به مناسبت روز جهانی نابینایان با حضور برخی مدیران و جمعی از نابینایان، با محوریت موضوع بخش نابینایان کتابخانه های عمومی در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چالوس برگزار شد.
از سوی اداره کتابخانه های عمومی فریدونکنار انجام شد؛
اداره کتابخانه های عمومی فریدونکنار طرح انس با کتاب، انس با دانایی را در ادامه طرح کتاب آباد در روستای کلاگرسرا فریدونکنار برگزار کرد.
به مناسبت روز بزرگداشت حافظ انجام شد؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری از انجام فعالیت های متنوع فرهنگی در یادروز حافظ در شهرستان ساری خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی جمعی از کارکنان ستادی از مادر گرانقدر شهید سید علی دوامی عیادت کرد.
گزارش تصویری؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قائمشهر به مناسبت هفته کودک برنامه های ویژه ای را برگزار کرد.
گزارش تصویری؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جویبار در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، برای کودکان کار، روستائیان و مستمندان برنامه هایی را اجرا کرد.
گزارش تصویری؛
معاون و کارکنان معاونت امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی، در ادامه بازدیدها، از کتابخانه های عمومی بهشهر بازدید کردند.
برنامه هفتگی؛
بخشی از برنامه های کتابخانه های عمومی مازندران در هفته چهارم مهرماه 98 منتشر شد.
سرپرست اداره کل بهزیستی مازندران در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی:
سرپرست اداره کل بهزیستی مازندران در دیدار ولیپور از رویکرد اداره کل کتابخانه های عمومی در قبال معلولین قدردانی کرد.
به مناسبت هفته گردشگری؛
اداره کتابخانه های عمومی نوشهر به مناسبت هفته گردشگری یک نشست کتاب خوان در باغ اکولوژی و گیاه شناسی نوشهر برگزار کرد.
شهردار جدید ساری در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با شهردار جدید ساری در دفتر وی دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی در شانزدهمین نشست انجمن خیران فرهنگی مازندران در چالوس:
شانزدهمین جلسه انجمن خیرین فرهنگی استان در شهرستان چالوس با حضور آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار گردید.
به مناسبت هفته کودک؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در حکمی، فرزند یکی از شهدای مدافع حرم استان را بعنوان مشاور افتخاری مدیرکل در امور کودک و نوجوان منصوب کرد.
با اجرای برنامه در مرکز خیریه دست های مهربان صورت گرفت؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، به مناسبت آغاز هفته کودک، طرح «ک مثل کودک، ک مثل کتاب» را با اجرای برنامه هایی در مرکز خیریه دست های مهربان ساری آغاز کرد.
برنامه های کتابخانه های عمومی همزمان با هفته کودک؛
کتابخانه های عمومی مازندران در سومین هفته از پاییز هم به استقبال برنامه های ترویج کتابخوانی رفتند.
رئیس اداره کتابخانه های ساری خبر داد؛
به مناسبت روز سالمند، اداره کتابخانه های عمومی ساری یک روز پرخاطره را در مرکز روزانه توانبخشی مینا با حضور سفیر کتاب برای سالمندان رقم زد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد؛
دومین جشنواره فرهنگي كتابخانه هاي عمومي مازندران به مناسبت هفته کودک با عنوان «ك مثل كودك، ك مثل كتاب» برگزار خواهد شد.
ولیپور در دیدار بانوان طلبه حوزه علمیه حضرت نرجس(س) ساری:
جمعی از بانوان طلبه حوزه علمیه حضرت نرجس(س) ساری با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دفتر وی دیدار کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری خبر داد؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری از اجرای بیش از 30 برنامه ترویجی فرهنگی طی هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی شهرستان ساری خبر داد.
ولیپور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی میاندورود:
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان میاندورود با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و فرماندار شهرستان برگزار شد.
برنامه های هفته دوم مهر برخی از کتابخانه های عمومی مازندران؛
برنامه های هفته دوم مهر برخی از کتابخانه های عمومی مازندران منتشر شد.
پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به دانش آموزان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی به دانش آموزان از آنها خواست تا کتابخانه ها را مانند مدارس و کتاب های غیر درسی را مانند کتاب های درسی شان بدانند.
در نشست ولیپور با خیرین کتابخانه ساز رامسر تصویب شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با حضور در شهرستان رامسر، در جلسه خیرین کتابخانه ساز و همچنین شورای اداری کتابخانه های رامسر شرکت و از کتابخانه های عمومی شهرستان بازدید کرد.
گزارش تصویری؛
به مناسبت ماه محرم، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نکا اقدام به برپایی موکب کتاب حسینی در مرکز این شهر کرد.
با اعلام نفرات برگزیده از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
اولین دوره پویش کتاب خوان مجازی ویژه انقلاب اسلامی پس از بررسی بیش از ۶۵۰ فایل ویدئویی و معرفی سه برگزیده و چهل شایسته تقدیر به کار خود پایان داد.
گزارش تصویری؛
معاونین اداری مالی و امور کتابخانه های اداره کل کتابخانه های عمومی با همراهی گروه کارشناسی ستاد، از کتابخانه های عمومی کلاردشت بازدید کردند.
با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران صورت گرفت؛
به مناسبت هفته دفاع مقدس و با حضور جمعی از مسئولین، آئین اهدای 6 هزار جلد کتاب حوزه ادبیات ایثار و شهادت از سوی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران به کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.
در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی برای پیگیری تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی استان به استاندار مازندران دیدار و گفتگو کرد.
توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مازندران انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه شورای اداری استان تازه ترین کتاب در حوزه معارف عاشورایی را معرفی کرد.
به مناسبت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس؛
با عنايت به در پيش بودن هفته دفاع مقدس و بازگشايي مدارس، سه شنبه دوم مهر 98، عضویت در کتابخانه های عمومی مازندران رایگان خواهد بود.
از سوی اداره کتابخانه های عمومی ساری انجام شد؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری به مناسبت روز سینما برنامه‌هایی چون اردو به سینما و تماشای گروهی فیلم توسط اعضای کتابخانه ها و جمع خوانی کتاب سینما را در محل سینما کانون برگزار کرد.
در اختتامیه جشنواره «نشان هدهد سفید» صورت گرفت؛
آئین اختتامیه جشنواره نشان هدهد سفید با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد و طی آن از برگزیدگان قدردانی شد.
گزارش تصویری؛
از سید ارشان دلیلی، رتبه 6 کنکور ریاضی در کتابخانه عمومی اهل بیت(ع) ساری تجلیل شد.
به مناسبت ماه محرم انجام شد؛
پس از برپایی موکب کتاب حسینی در ساری، شهرستان های قائمشهر و نوشهر هم اقدام به برپایی این موکب کردند.
با حضور آیت الله معلمی صورت گرفت؛
نشست بصیرت عاشورایی در موکب کتاب حسینی با حضور آیت الله معلمی، عضو مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.
از سوی اداره کل و اداره کتابخانه های عمومی جویبار؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران و اداره کتابخانه های عمومی جویبار، مراسم ترحیم کتابدار فقید کتابخانه عمومی شهید رضا کاکو جویبار را برگزار کردند.
به مناسب ماه محرم؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری، موکب کتاب حسینی را در ساری برپا کردند.
پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به اختتامیه جشنواره کتابخوانی کتابان؛
آئین اختتامیه جشنواره کتابخوانی کتابان برگزار و پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این مراسم قرائت شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
پس از فراخوان طرح مهربانی در مهر که با هدف تامین نوشت افزار برای کودکان مناطق سیل زده اجرا شد، موج مهربانی را برای مهرماه کودکان سیل زده در کتابخانه های عمومی مازندران شاهد بودیم.
با صدور پیامی صورت گرفت؛
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت سرکار خانم منیره گوران کتابدار کتابخانه عمومی شهید کاکو جویبار استان مازندران را تسلیت گفت و برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت کرد.
خبری تاسف برانگیز برای جامعه کتابداری مازندران؛
منیره گوران، کتابدار کتابخانه عمومی شهید رضا کاکو جویبار پس از یک دوره مبارزه با بیماری سخت، درگذشت.
پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به همکاران خود در استان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت انتخاب اداره کل کتابخانه های عمومی استان بعنوان شایسته تقدیر در جشنواره شهید رجایی، پیامی را خطاب به همکاران خود در استان صادر کرد.
برای دومین سال پیاپی اتفاق افتاد؛
در جشنواره شهید رجایی استان مازندران، از مدیرکل کتابخانه های عمومی بعنوان بعنوان مدیر دستگاه اجرایی قابل تقدیر، قدردانی شد.
به مناسبت هفته دولت؛
همزمان با ششمین روز از هفته دولت، کتابخانه عمومی روستای حسین آباد بهشهر افتتاح خواهد شد.
آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران طی پیامی به مناسبت آغاز هفته دولت، در رابطه با فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه مسائل فرهنگی در دیدار با اعضای هیئت محترم دولت، اظهار داشت: قدم هایمان را مطمئناً استوارتر بر خواهیم داشت تا با نقش آفرینی بیشتر، اثرگذاری بهتری داشته باشیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت عید غدیر به سادات همکار تبریک گفت.
شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بابکان از توابع شهرستان آمل با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران دیدار و گفتگو کردند.
با برگزاری آیین اختتامیه؛
با برگزاری آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه شهرستان سیمرغ، از برگزیدگان جشنواره تقدیر شد.
تقدیر از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
با برگزاری آئین اختتامیه در فریدونکنار، از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در فریدونکنار و محمودآباد تجلیل شد.
با برگزاری آئین اختتامیه در چالوس؛
آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان های غرب مازندران به میزبانی چالوس برگزار شد.
ولیپور در بازدید از چند کتابخانه عمومی در نور مطرح کرد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین اداره کل، از کتابخانه های عمومی شهرستان نور بازدید کرد و با کتابداران به گفتگو پرداخت.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی نور مطرح شد؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نور با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و فرماندار نور برگزار شد.
با برگزاری آئین اختتامیه در بابل؛
آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان های بابل و بابلسر با تجلیل از 25 برگزیده در رده های سنی مختلف برگزار شد.
با حضور استاندار مازندران برگزار شد؛
جلسه مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی و پارک علم و فناوری استان با حضور استاندار مازندران برگزار شد.
به میزبانی شهرستان قائمشهر برگزار شد؛
آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان های قائمشهر، سوادکوه و سوادکوه شمالی به میزبانی قائمشهر برگزار شد.
با برگزاری آئین اختتامیه؛
آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه شهرستان های نکا، بهشهر و گلوگاه برگزار شد.
از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه شورای اداری مدیران، کتاب سربلند (مستند داستانی شهید محسن حججی) را معرفی کرد.
در کتابخانه ابن شهرآشوب ساروی انجام شد؛
در راستای ارتقای سطح آگاهی کارکنان با تهدیدات احتمالی وجلوگیری از نفوذ سرویس های اطلاعاتی بیگانگان، یک دوره کارگاه آموزش امنیت ملی ویژه مشاغل حساس در با حضور روسای ادارات کتابخانه های عمومی مازندران برگزار گردید
برنامه پایانی کافه کتاب خبر؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با اجرای برنامه خوانش کتاب، یک روز خوب فرهنگی با کافه کتاب خبر را به پایان رساند.
در کافه کتاب خبر صورت گرفت؛
همزمان با راه اندازی کافه کتاب خبر در ساری، کتاب «راز پلاک سوخته» که از سوی یکی از اصحاب رسانه استان تالیف شده بود، رونمایی گردید.
با حضور مسئولین، خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه؛
به مناسبت روز خبرنگار، اداره کل کتابخانه های عمومی استان، کافه کتاب خبر را در بوستان ولایت ساری راه اندازی کرد.
با برگزاری آئین اختتامیه؛
آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان های ساری و میاندورود با حضور جمعی از مسئولین و اهالی فرهنگ و ادب استان مازندران برگزار شد.
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار می کند؛
به مناسبت روز خبرنگار، یک کافه کتاب خبر از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در ساری برپا می شود.
با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛
مدیرکل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور پس از دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، از چند پروژه کتابخانه ای در استان بازدید کرد.
با برگزاری آئین اختتامیه صورت گرفت؛
آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در جویبار برگزار شد.
جهت تقدیر از برگزیدگان شهرستان های آمل و نور؛
با حضور جمعی از مسئولان و کتابداران آمل و نور و همچنین شرکت کنندگان در جشنواره، آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آمل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت برگزاری مراسمات اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در 8 شهرستان استان مازندران، پیامی را صادر کرد.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛
پنجاه و پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مازندران به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد.
با حضور برخی روسای ادارات، کتابدارن و کارشناسان ستادی برگزار شد؛
در ادامه برگزاری دوره های آموزشی کارکنان کتابخانه های عمومی، یک دوره آموزشي آشنايي مقدماتي با اسناد، نسخ خطي و نفايس چاپي برگزار شد.
مدیر شعب بانک ملی مازندران در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و مدیر شعب بانک ملی استان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری تشریح کرد؛
همزمان با فصل تابستان، فعالیت های ادبی، هنری، فرهنگی و آموزشی متنوعی در کتابخانه عمومی آزادگان ساری برگزار می گردد.
از سوی اداره کتابخانه های عمومی نوشهر صورت گرفت؛
به مناسبت روز اهدای خون، اداره کتابخانه های عمومی نوشهر اقدام به اهدای کتاب به اهداکنندگان خون کرد.
در جلسه شورای اداری مدیران مازندران و در حضور معاون رئیس جمهور صورت گرفت؛
شورای اداری مدیران مازندران با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن ‎برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در بازدید از کتابخانه های شهرستان تنکابن:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین اداره کل، از کتابخانه های عمومی شهرستان تنکابن بازدید کرد و با کتابداران به گفتگو پرداخت.
با هدف رعایت مسائل امنیتی در حیطه کار؛
در راستای شناخت و پیشگیری از تهدیدات و آسیب های محیطی و با رویکرد افزایش سطح آگاهی کارکنان، یک دوره آموزشی امنیت ملی ویژه روسای ادارات کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین و گروهی از کارشناسان ستادی بصورت سرزده از کتابخانه های عمومی شهرستان سوادکوه بازدید کرد.
پیام مازندرانی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت آغاز سال نوی تبری؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت آغاز سال 1531 تبری، پیامی به زبان مازندرانی صادر کرد.
از سوی اداره کتابخانه های عمومی سوادکوه شمالی برگزار می شود؛
کتابداران در اجرای طرح «پارک پاک» مجتمع تفریحی سنبل رود شیرگاه، برای کودکان به اجرای برنامه می پردازند.
گامی برای مطالعه در باب انقلاب اسلامی؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران جهت تبیین گام دوم انقلاب، کتاب های برتر با موضوع چیستی، تاریخ و آینده انقلاب اسلامی را به صورت نمایشگاهی معرفی می کند.
به منظور تهیه نوشت افزار اسلامی- ایرانی انجام می شود؛
به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در آستانه آغاز سال تحصیلی، طرح «مهربانی در مهر» به منظور تهیه نوشت افزار اسلامی- ایرانی و کتاب های کمک درسی برای کودکان و دانش آموزان در استان‌های سیل زده، اجرا می‌شود.
جهت بکارگیری در یک جایگاه اداری صورت می گیرد؛
اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان مازندران براي جذب یک نفر نيروي انساني، فراخوان داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران پس از جلسه شورای اداری روسای ادارات به همراه معاونین خود از کتابخانه های عمومی رامسر بازدید کرد.
به مناسبت دهه مبارک کرامت؛
آئین صبح شعری با عنوان خواهر خورشید از سوی انجمن شعر گوهرشاد، اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران و شهرداری ساری برگزار گردید.
با حکم نماینده ولی فقیه در مازندران؛
نماینده ولی فقیه در مازندران، با صدور احکامی، اعضای شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت های مهدوی استان مازندران را منصوب کرد.
به پاس تلاش های ارزنده و موثر در جریان سیل مازندران صورت گرفت؛
استاندار مازندران با ارسال لوح سپاس از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به پاس تلاش های ارزنده و موثر در جریان سیل مازندران قدردانی کرد.
فرماندار بابلسر مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد؛
فرماندار بابلسر در پیامی از مردم بابلسر برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور:
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با بیان اینکه قصه‌گویی یکی از راه‌های انتقال مفاهیم به مخاطب است، گفت: کتابداران بخش کودک و نوجوان باید قصه‌گوی ماهری باشند.
با برگزاری آئین اختتامیه در ساری؛
نخستین جشنواره ملی قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برگزاری آئین اختتامیه به کار خود پایان داد.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی کتابخانه های عمومی کشور خبر داد:
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی کتابخانه های عمومی کشور گفت: در نظر داريم آموزش نظام‌مند قصه‌گويي را با بهره‌گيري از ظرفيت اساتيد مجرّب براي كتابداراني كه تا كنون موفق به آموزش در اين موضوع نشده‌اند؛ تعميم دهيم و برنامه‌ريزي هايي در اين خصوص انجام شده است.
دومین روز از اختتامیه اولین جشنواره قصه گویی با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد؛
دومین روز از اختتامیه نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حالی برگزار شد که دبیرکل کتابخانه های عمومی کشور نیز از ساعات اولیه در مراسم حضور داشت و پای قصه گویی کتابداران نشست.
با حضور 56 قصه‌گو؛
آیین افتتاحیه نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور ۵۶ کتابدار کار خود را آغاز کرد
فرماندار بابل:
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل، در پیامی از مردم شریف شهرستان بابل جهت شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت به عمل آورد.
در روزهای پایانی جشنواره صورت گرفت؛
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی سوادکوه در پیامی از مردم دوست‌دار کتاب شهرستان برای شرکت گسترده در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران پوستر اختتامیه اولین جشنواره ملی قصه گویی را منتشر کرد.
فرماندار نور:
فرماندار نور در بازدید از کتابخانه عمومی شیخ فضل الله نوری، در جریان نحوه برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی قرار گرفت.
نماینده نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی:
نماینده نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در پیامی از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
فرماندار گلوگاه:
فرماندار گلوگاه در پیامی تاکید کرد یکی از راه های اصولی معرفی سیره ائمه معصومین، برگزاری جشنواره های کتابخوانی است.
فرماندار نوشهر:
فرماندار نوشهر در پیامی به مناسبت برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از مردم جهت شرکت در این جشنواره دعوت کرد.
در نماز جمعه سوم خرداد تنکابن صورت گرفت؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تنکابن، بعنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر در تاریخ 3 خرداد 98، برنامه های کتابخانه های عمومی در حوزه کتاب و کتابخوانی و برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را تشریح کرد.
فعالیت های اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در روز قدس؛
کتابداران مازندران در روز قدس در غرفه کتابخانه های عمومی در مسیر راهپیمایی به فعالیت های فرهنگی پرداختند.
پیام آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت روز قدس؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس، پیامی را صادر کرد.
پیام فرماندار رامسر در خصوص نهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی؛
محمد آزاد، فرماندار رامسر در پیامی مردم را به حضور در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه شورای اداری مدیران استان کتاب «یوما» را معرفی کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین و گروهی از کارشناسان ستادی بصورت سرزده از کتابخانه های عمومی گلوگاه بازدید کرد.
فرماندار عباس آباد مطرح کرد؛
فرماندار عباس آباد در پویش دعوت از مردم مازندران جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرد.
حجت الاسلام محمدنسب، امام جمعه میاندورود:
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میاندورود گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی برای یادگیری سبک زندگی و سلوک رضوی است و باید شرایطی فراهم کرد تا این جشنواره تقویت و زمینه برگزاری هرچه گسترده تر آن در استان و شهرستانها فراهم شود.
فرماندار سوادکوه شمالی:
فرماندار سوادکوه شمالی خواستار مشارکت دستگاه های مختلف، نهادهای عمومی و مجموعه های مردم نهاد و همچنین خانواده ها در جشنواره کتابخوانی رضوی شد.
فرماندار قائمشهر:
فرماندار قائمشهر در پیام خود به مناسبت برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، تقسیم بندی مخاطبان در جشنواره کتابخوانی رضوی را کار بسیار ارزشمندی دانست.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ساری خبر داد؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری از برگزاری مسابقه کتابخوانی رمضان رضوی در شهرستان ساری خبر داد.
حجت الاسلام دکتر کاظمی کیاسری، مشاور فرمانده سپاه قدس:
مشاور فرمانده سپاه قدس، جشنواره کتابخوانی رضوی را زمینه ساز مدافع حرم بودن با مطالعه باورهای اهل حرم دانست.
پس از استقبال اعضای کودک و نوجوان کتابخانه‌ها از جلد اول صورت گرفت؛
دومین جلد از کتاب «هدهد سفید» وی‍ژه نوجوانان بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی، در دسترس اعضای کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار گرفت.
قهرمانان، پیشکسوتان و اهالی ورزش هم در پویش دعوت از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی حضور یافتند.
آرزو ولیپور یکی از آثار خود را معرفی کرد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه شورای اداری مدیران مازندران طبق روال همه جلسات به معرفی کتاب پرداخت.
مهدی چمران، حجت الاسلام حاجی ابوالقاسم دولابی و حامد شاکرنژاد؛
در پویش دعوت از مردم مازندران جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، شخصیت ها و فرهیختگان ملی هم به این پویش پیوستند.
پویش دعوت به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی؛
استقبال مسئولین، هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان مازندران از پویش دعوت به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی همچنان ادامه دارد.
آیت الله توکل، عضو مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد؛
آیت الله سید رحیم توکل، عضو مجلس خبرگان رهبری در پیامی به مناسبت برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از مردم به شرکت در این جشنواره دعوت کرد.
استاندار مازندران:
اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مازندران در سال 98 به ریاست استاندار و حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.
توصیه فرمانده سپاه کربلا مازندران در مورد جشنواره کتابخوانی رضوی؛
فرمانده سپاه کربلا مازندران با ارسال پیامی از عموم مردم برای حضور فعال در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
پیام قهرمان شطرنج ایران برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی؛
آرین غلامی، قهرمان نوجوان شطرنج ایران در پیامی از حضور خود در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
فرماندار ساری:
فرماندار ساری در پیامی با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را راهی برای آشنایی و گسترش فرهنگ رضوی با ابزار مطالعه دانست.
از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با بیان اینکه روند برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه های عمومی استان آغاز شده است، از عموم مردم به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت فردی و خانوادگی دعوت کرد.
آیت الله معلمی، عضو مجلس خبرگان رهبری:
آیت الله معلمی، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر در پیامی از آحاد مردم جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
فرمانده انتظامی مازندران:
سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان مازندران در پیامی به مناسبت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، همزمانی این جشنواره با ایام ماه مبارک رمضان را یک غنیمت برای خانواده ها دانست.
یوسف نژاد، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:
علی اصغر یوسف نژاد، نماینده ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در پیامی از مردم مازندران به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
آیت الله طبرسی:
آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری، در پیامی جشنواره کتابخوانی رضوی را از برکات وجود امام رضا(ع) در مسائل فرهنگی جامعه دانست.
با فراخوان اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛
پس از فراخوان اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برای پویش بهار مهربانی، هنرمندان، فرهیختگان و چهره های محبوب مردمی بسیاری در این پویش شرکت کردند.
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در فرمانداری قائمشهر؛
طی جلسه ای با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و فرماندار قائمشهر، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی قائمشهر معارفه شد.
در ادامه بازدیدهای سرزده مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین و جمعی از کارشناسان ستادی، از کتابخانه های عمومی میاندورود بصورت سرزده بازدید کرد.
لینک دریافت کتاب ها؛
۱۲ اثر با موضوع سیره امام رضا علیه‌السلام در ۳ رده سنی «کودک»، «نوجوان»، «جوان و بزرگسال» به عنوان منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی انتخاب شده است.
به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
پوستر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف اطلاع رسانی این جشنواره و استفاده در کتابخانه ها، اماکن عمومی و فضاهای شهری در سطح کشور منتشر شد.
با حضور جمعی از اساتید، نویسندگان و علاقمندان؛
جلسه نقد کتاب فرهنگ عامه مازندران با حضور جمعی از اساتید، نویسندگان و علاقمندان از سوی اداره کتابخانه های عمومی ساری در سالن اجتماعات حوزه هنری برگزار شد.
امداد فرهنگی به سیل زدگان سیمرغ همچنان ادامه دارد؛
اداره کتابخانه های عمومی سیمرغ همچنان به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در قالب طرح بهار مهربانی برای کودکان شهرستان سیل زده سیمرغ ادامه می دهد.
به پاس حضور موثر فرهنگی در شهرستان سیل زده آق قلا؛
مشاور استاندار گلستان در امور اهل سنت و امام جمعه آق قلا به پاس حضور موثر فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در شهرستان سیل زده آق قلا، از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تقدیر کرد.
سومین نشست منطقه ای روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد؛
سومین نشست منطقه ای توجیه برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی غرب مازندران در عباس آباد برگزار شد.
از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه شورای اداری مدیران استان، طبق روال این جلسات به معرفی کتاب پرداخت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه عمومی شهدای رینه شهرستان آمل بازدید کرد.
ولیپور در دومین جلسه منطقه ای با روسای ادارات و رابطین فرهنگی:
دومین نشست منطقه ای روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی مازندران در خصوص نهمین جشنواره کتاخوانی رضوی در کتابخانه شهیدان عباس زاده آمل برگزار شد.
به مناسبت عید نیمه شعبان؛
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) و حضرت صاحب الزمان(عج)، جشن بزرگ جوانان منتظر  از سوی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری در محل کتابخانه عمومی ابن شهر آشوب ساروی برگزار شد.
با انتخاب و معرفی ۱۲ اثر به عنوان منابع؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی، فراخوان شرکت در نهمین دوره این جشنواره را با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» منتشر کرد.
نخستین جلسه منطقه ای روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی برگزار شد؛
نخستین جلسه منطقه ای روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان جهت تبیین سیاست های اجرایی جشنواره کتابخوانی رضوی در ساری برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از بانوی شاعر مازندرانی عیادت کرد.
کاروان بهار مهربانی در مناطق سیل‌زده گلستان؛
کاروان بهار مهربانی از اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران برای اجرای برنامه‌های شاد کودکانه در کمپ‌های سیل‌زدگان، در شهر آق قلا استان گلستان حاضر شد.
به مناسبت روز جانباز صورت گرفت؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت روز میلاد حضرت ابولفضل(ع) و روز جانباز، جشنی را ویژه جانبازان در ساری برگزار کرد.
به مناسبت روز پاسدار صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت روز پاسدار با چند تن از فرماندهان سپاه کربلا دیدار کرد.
ولیپور در بازدید از کتابخانه عمومی محمودآباد:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در بازدید از کتابخانه عمومی محمودآباد و گفتگو با کتابداران، اظهار داشت: کتابخوانی به یک دغدغه اجتماعی تبدیل شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در کتابخانه عمومی چالوس:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه عمومی بقیه الله(عج) چالوس بازدید کرد.
پیگیری بهسازی کتابخانه مرزن آباد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پی آسیب دیدن کتابخانه مرزن آباد از سیل، در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چالوس با حضور فرماندار در مرزن آباد شرکت کرد.
کتابخانه عمومی حضرت ولی عصر(عج) مرزن آباد چالوس بعلت آسیب ناشی از سیل تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
آرزو ولیپور در بازدید از کتابخانه های آزادگان ساری، قراخیل قائمشهر و شهید کشوری سیمرغ خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در همراهی با معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از کتابخانه های عمومی آزادگان ساری، قراخیل قائمشهر و شهید کشوری سیمرغ بازدید کرد.
بازدیدهای رمضانی در مازندران؛
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور از کتابخانه های عمومی شهید کشوری سیمرغ، آزادگان ساری و مرحوم گران قراخیل قائمشهر بازدید کرد.
در نخستین روزهای کاری سال 98 انجام شد؛
در نخستین روزهای کاری سال ۹۸ جلسه هماهنگی برگزاری اختتامیه جشنواره ملی قصه گویی در مازندران با حضور معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.
ولیپور در جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی مازندران:
آخرین جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های مازندران در دفتر مدیرکل برگزار شد.
با حال و هوای میلاد و عید و تقدیر؛
آخرین جلسه شورای اداری ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در دفتر مدیرکل برگزار شد.
آخرین جلسه شورای اداری مدیران مازندران با حضور استاندار در تنکابن برگزار شد و طبق روال این جلسات، مدیرکل کتابخانه های عمومی در ابتدای جلسه به معرفی کتاب پرداخت.
به مناسبت روز شهید انجام شد؛
طی نشستی در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، از محمدرضا گریبان بعنوان فرزند شهید به مناسبت روز شهید قدردانی شد.
با حضور ولیپور در همایش روز شهید صورت گرفت؛
همایش روز شهید با حضور خانواده های معظم شهدا از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران برگزار شد.
ولیپور در بازدید سرزده از کتابخانه عمومی شیرگاه مطرح کرد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بصورت سرزده از کتابخانه عمومی شهرستان سوادکوه شمالی بازدید کرد.
کتابخانه گردی در بابل؛
همزمان با پانزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی روستای امیرده بابل اجرا شد.
اجرای طرح کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی گلوگاه؛
کتابخانه عمومی شهید حسینعلی عظیمی گلوگاه یکی از 4 کتابخانه عمومی در مازندران بود که طرح کتابخانه گردی در آن اجرا شد.
کتابخانه گردی در نور؛
با استقبال پرشور از کتابخانه گردی در نور، کتابخانه عمومی رویان پس از بازسازی و بازگشایی مجدد، حال و هوای تازه تر گرفت.
روزی پر سر و صدا در آرامش کتابخانه عمومی آزادگان ساری؛
کتابخانه عمومی آزادگان ساری در روز کتابخانه گردی، میزبان حضور با شکوه مردم و مسئولان بود.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی به مناسبت اجرای طرح کتابخانه گردی پیامی را صادر کرد.
نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی پیامی را به مناسبت روز کتابخانه گردی صادر کرد.
علی نجفی، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، در پیامی از مردم برای مشارکت در طرح کتابخانه گردی دعوت کرد.
دعوت استاندار مازندران به کتابخانه گردی؛
استاندار مازندران در پیامی از عموم مردم و مسئولان جهت مشارکت در طرح کتابخانه گردی دعوت کرد.
دعوت مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از اجرای طرح کتابخانه گردی در 4 کتابخانه عمومی استان خبر داد و از عموم مردم جهت شرکت در این طرح دعوت کرد.
باشگاه داری موفق کتابداران در عرصه کتابخوانی؛
باشگاه کتابخوانی «اساره سو» از کتابخانه عمومی قائم آل محمد(عج) قائمشهر، با کسب عنوان اول استان، بعنوان یکی از تیم های برگزیده ملی تقدیر خواهد شد.
رئیس کمیته کتابخانه های عمومی ایفلا؛
جان ریچارزد در گفتگو با روابط عمومی نهاد با استقبال از ایده برگزاری جشنواره قصه گویی، گفت: قدرت کتاب با قصه گویی افزایش می یابد و لازم است کتابداران در این زمینه رقابت کنند؛ این کار خلاقانه، یکی از ایده هایی است که با خود به استرالیا می برم.
از سوی اداره کل کتابخانه های مازندران؛
کارگاه آموزشی مدیریت خشم از سوی اداره کل کتابخانه های مازندران با حضور یک روانشناس در شهرستان فریدونکنار برگزار شد.
پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س)؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در آستانه میلاد حضرت فاطمه(س)و گرامیداشت مقام مادر و روز زن، پیامی را صادر کرد.
خانواده های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم از شهدا گفتند؛
در طرح از «سرو بخوانیم»، برنامه هایی در کتابخانه های عمومی مازندران با حضور خانواده های شهدا اجرا شد.
بازدیدهای سرزده مدیرکل کتابخانه های عمومی در بابل؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین و جمعی از کارشناسان ستادی به صورت سرزده از کتابخانه های عمومی بابل بازدید کرد.
در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب؛
پنجمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با معرفی و تقدیر از برگزیدگان برگزار شد.
طرح از سرو بخوانیم؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، طرح «از سرو بخوانیم» را برگزار کرد.
حضور 3 روستا از مازندران با محوریت کتابخانه های عمومی در جمع شایستگان تقدیر جشنواره؛
3 روستا از مازندران با محوریت کتابخانه های عمومی توانستند در جمع 20 روستای شایسته تقدیر در پنجمین جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب راه یابند.
شمارش معکوس برای افتتاح یک کتابخانه روستایی دیگر در مازندران؛
طی جلسه ای که در دفتر شهردار بهشهر برگزار شد، برآورد هزینه و نحوه تامین سرمایه لازم جهت افتتاح کتابخانه عمومی روستای حسین آباد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
طرح از سرو بخوانیم در جویبار؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جویبار به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، طرح «از سرو بخوانیم» را برگزار کرد.
نشست هم اندیشی کارشناسان فرهنگی استان های گیلان، مازندران و گلستان در قائمشهر برگزار شد.
در روز تکریم مادران و همسران شهدا انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در روز وفات حضرت ام البنین(س)، مادر یک شهید گمنام ساروی را مورد تکریم قرار داد.
تاکید مدیرکل کتابخانه های عمومی در جلسه با شهردار اجبارکلای آمل:
شهردار شهر جدیدالتاسیس اجبارکلا در شهرستان آمل جهت احداث کتابخانه عمومی در این شهر با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنين(س) و روز تكريم مادران و همسران شهدا، طرح ايستگاه كتابخواني «از سَرو بخوانيم» با هدف خوانش كتاب هاي مرتبط با مادران و همسران شهدا در کتابخانه های عمومی مازندران اجرا می شود.
با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی، انجمن شعر گوهرشاد و امور بانوان شهرداری ساری؛
مراسمی با عنوان «یک فنجان شعر انقلاب» با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، انجمن شعر گوهرشاد و امور بانوان شهرداری ساری، ویژه بانوان شاعر مازندران برگزار شد.
حضور احمد حسین زادگان در کافه کتاب انقلاب؛
استاندار مازندران با حضور در کافه کتاب انقلاب در ساری، تلاش مبتکرانه اداره کل کتابخانه های عمومی برای بازخوانی وقایع انقلاب به روش مطالعه کتاب های خوب را ستودنی دانست.
با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی رامسر؛
اداره کتابخانه های عمومی رامسر با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دبستان غیر انتفاعی چیستا ویژه برنامه ای را به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار کرد.
برنامه جذاب کودکانه؛
ویژه برنامه جذاب قصه گویی بر پایه داستان هایی از انقلاب اسلامی در کتابخانه عمومی صاحب الزمان (عج) شهرستان نوشهر برگزار شد.
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی، کافه کتاب انقلاب را در خیابان انقلاب ساری راه اندازی کرد.
از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی، کافه کتاب انقلاب را در خیابان انقلاب اسلامی ساری راه اندازی کرد.
رئیس اداره شهرستان ساری تشریح کرد؛
برنامه های روزهای ابتدایی دهه مبارک فجر از سوی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری تشریح شد.
آیت الله طبرسی در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان کتابخانه های عمومی مازندران:
مدیرکل و جمعی از کارکنان ستادی و کتابداران کتابخانه های عمومی مازندران با آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.
دستاوردهای کتابخانه ای در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی؛
نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی با برپایی غرفه هایی از سوی دستگاه های اجرایی استان، در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برپا شد.
با برنامه های خاطره انگیز و جذاب اداره کل کتابخانه های عمومی صورت گرفت؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با حضور فعال در پیاده روی خانوادگی ۱۲ بهمن در ساری، برنامه های خاطره انگیز انقلابی و شاد کودکانه را به اجرا در آورد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، مهمترین برنامه ها و فعالیت های کتابخانه های عمومی استان در چهلمین فجر انقلاب اسلامی را تشریح کرد.
شهردار ساری در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با شهردار ساری جهت بررسی راهبردهای مشترک فرهنگی دیدار و گفتگو کرد.
کتابخانه‌های عمومی استان مازندران در دومین هفته از بهمن‌ماه 1397، با برگزاری ویژه‌برنامه متنوع، پذیرای جمعی از اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی است.
در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت؛
فرماندار رامسر با اهدای لوح سپاس از کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان تجلیل کرد.
فرماندار سوادکوه شمالی در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در شیرگاه با فرماندار سوادکوه شمالی دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بصورت سرزده از کتابخانه های عمومی شهرهای پل سفید، زیراب و شیرگاه بازدید کرد.
در نخستین جشنواره منطقه ای قصه گویی رخ داد؛
جشنواره قصه گویی منطقه ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی دو روز با حضور مسئولان استانی، چهره های فرهنگی، ۴۶ نفر از کتابداران استان های شمالی کشور و اصحاب رسانه با معرفی نفرات برگزیده برگزار شد.
در جشنواره ای که با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور در میانکاله برگزار شد، اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با برپایی غرفه مشارکت کرد.
در جلسه ای با حضور مدیرکل و کارکنان ستادی اداره کل، سرپرست معاونت امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران معرفی شد.
استاندار مازندران:
استاندار مازندران در پیامی به آئین تجلیل از گلعلی بابایی، نویسنده برجسته ادبیات پایداری که از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در ساری برگزار شد، از وی قدردانی کرد.
سردار گلعلی بابایی، نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس:
سردار گلعلی بابایی در آئین تجلیلی که به پاس ربع قرن تلاش های او در حوزه ثبت دفاع مقدس در ساری برگزار شد، ادبیات پایداری را ابزاری قدرتمند برای انتقال فرهنگ ما به دنیا دانست.
از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛
طی مراسمی که از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد، از ربع قرن تلاش سردار گلعلی بابایی در ثبت تاریخ دفاع مقدس تقدیر بعمل آمد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی در گفتگو با کتابداران آمل مطرح کرد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بصورت سرزده از کتابخانه های عمومی شهرستان آمل بازدید کرد و با کتابداران به گفتگو پرداخت.
به جهت تجهیز کتابخانه ها در زندان ها و اجرای مسابقات کتابخوانی صورت گرفت؛
مدیرکل زندان های مازندران با اهدای لوح سپاس، از مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران قدردانی کرد.
همزمان با روز پرستار و از سوی اداره کتابخانه های عمومی ساری؛
همزمان با روز پرستار و ولادت با سعادت پیام آور کربلا حضرت زینب(س) نشست کتاب خوان ویژه پرستاران در محل دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.
به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی برخی کارکنان ستادی، در بیمارستان شفای ساری حضور یافت و از پرستاران این بیمارستان قدردانی کرد.
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار می کند؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، با برگزاری ویژه برنامه ای با عنوان 40 قلم، از گلعلی بابایی قدردانی خواهد کرد.
در دیدار ولیپور با حسین زادگان مطرح شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی با استاندار مازندران جهت برطرف شدن برخی مشکلات کتابخانه های عمومی دیدار و گفتگو کرد.
تقدیر ولیپور از شهردار بابل؛
شهردار بابل با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران دیدار و گفتگو کرد.
به مناسبت سالروز حماسه 9 دی و از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت سالروز حماسه 9 دی، اقدام به انتشار نخستین نشست کتاب خوان مجازی با عنوان «تجلی بصیرت»، کرده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران در دیدار با ولیپور:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان جهت بررسی اعتبارات کتابخانه های عمومی دیدار و گفتگو کردند.
تقدیری دیگر از مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران؛
در همایش تجلیل از برگزیدگان کنکور سراسری و مدال آوران کشوری و جهانی مازندران، از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بعنوان مدیر نمونه حامی نخبگان تجلیل شد.
به مناسبت سالروز عملیات کربلای 4 صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت سالروز عملیات کربلای 4 ، با مادر شهید غواص، محمدصادق معلمی در ساری دیدار کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پی ارتحال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پیامی، درگذشت این عالم مجاهد و نستوه و مرجع عالیقدر را تسلیت گفت.
ولیپور در بازدید سرزده از کتابخانه عمومی کیاکلا؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بصورت سرزده از کتابخانه عمومی شهید کشوری شهرستان سیمرغ بازدید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در بازدید سرزده از کتابخانه های عمومی جویبار:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه های عمومی شهرستان جویبار بصورت سرزده بازدید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران اعلام کرد در راستای دستور استاندار مبنی بر اعلام برنامه های 100 روزه دستگاه های اجرایی، برنامه های کتابخانه های عمومی نیز تدوین شد.
تاکید مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در دیدار با مالک مجتمع دنیای آرزوی ساری؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در دیدار با مالک مجتمع تجاری دنیای آرزوی ساری بر لزوم توسعه فضاهای فرهنگی در اماکن تجاری و تفریحی تاکید کرد.
با آغاز به کار انجمن شعر بانوان رضوی و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛
سوگواره شعر حضرت اقیانوس با موضوع امام رضا(ع) که با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی و انجمن شعر گوهرشاد برگزار شد، با برگزاری آئین اختتامیه به کار خود پایان داد.
در راستای نشاط اجتماعی و پیرو دستور استاندار مازندران انجام شد؛
پیرو دستور استاندار مازندران در راستای نشاط اجتماعی، کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران همزمان با دیگر دستگاه های اجرایی، برنامه ورزش صبحگاهی را اجرا کردند.
با حضور در کتابخانه عمومی آزادگان ساری؛
بخشداران رودپی شمالی و کلیجانرستاق ضمن بازدید از کتابخانه عمومی آزادگان ساری به عضویت کتابخانه در آمدند و از تلاش برای احداث کتابخانه های جدید در بخش های تابعه خود خبر داند.
سی و هشتمین سالروز شهادت شهید علی ولیپور با حضور مسئولان برگزار شد؛
مدیران کل کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش مازندران مهمانان ویژه مراسم سی و هشتمین سالروز شهادت شهید علی ولیپور در مدرسه با نام این شهید در افراکتی قائمشهر بودند.
در مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران صورت گرفت؛
استاندار پیشین مازندران که اکنون وزیر راه و شهرسازی است، در مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران، از مدیرکل کتابخانه های عمومی بطور ویژه تقدیر کرد.
در جشن روز جهانی معلولین در ساری صورت گرفت؛
در جشن روز جهانی معلولین، از آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بعنوان مدیر برتر همراه با بهزیستی تقدیر شد.
در راستای آگاهی سازی در مقابل آسیب های اجتماعی؛
کارگاه آسیب شناسی رویکرد به اعتیاد و راهکارهای مقابله با آن در نوجوانان و جوانان در فریدونکنار برگزار شد.
در ستاد امر به معروف و نهی از منکر تاکید شد؛
معاون و کارشناسان ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران دیدار کردند.
با حضور مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
در نشستی با حضور مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی و مدیرکل، معاونین و برخی کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، راهکارهای ارتقاء سلامت اجتماعی در فریدونکنار مورد بررسی قرار گرفت.
پیام تسلیت آرزو ولیپور بمناسبت وفات شاعری متعهد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی، وفات ابوالفضل زرویی، شاعر متعهد و طنزپرداز را تسلیت گفت.
به مناسبت هفته بسیج صورت گرفت؛
طی نشستی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، از بسیجیان نمونه پایگاه امام محمدباقر(ع) این اداره کل تقدیر شد.
در هفته بسیج صورت گرفت؛
با حضور آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران مراسم آغاز ساخت کتابخانه خیرساز مرحوم میارنعیمی در کلاردشت برگزار شد
یک دوره کارگاه آموزشی با عنوان طلاق ، توصیف و انواع آن صبح امروز با حضور بیش از 200 نفر از اعضای کتابخانه های عمومی وعموم مردم در فریدونکنار برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری خبر داد
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری گفت: کتابخانه‌های عمومی ساری هفته‌ای پُرکار را طی هفته کتاب پشت سر گذاشت.برگزاری مسابقات ویژۀ کودک و نوجوان، اجرای زنگ کتاب، برپایی نمایشگاه کتاب و بازدیدهای کتابخانه‌ای از جملۀ این فعالیت‌ها بوده است.
فرماندار شهرستان عباس آباد:
فرماندار شهرستان عباس آباد با اشاره به اینکه کتابخوانی باید همگانی و فراگیر شود، گفت: تبلیغات کتابخوانی باید همگانی شود.
پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت هفته بسیج:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی به مناسبت هفته بسیج، بر لزوم گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه تاکید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
دوره پایانی سلسله نشست های سیر مطالعاتی یاوران موعود با برپایی جلساتی در 7 شهرستان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.
ما هم آمدیم؛
تعدادی از کارکنان اداره کل و کتابداران کتابخانه های عمومی مازندران با حضور در فروشگاه های کتاب، در پویش کتابگردی شرکت کردند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی قائم‌شهر خبر داد
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قائم‌شهر از وجود حدود 100 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان خبر داد.
پیام امام جمعه و فرماندار رامسر به مناسبت هفته کتاب؛
امام جمعه و فرماندار شهرستان رامسر با صدور پیام های جداگانه هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفتند.
فرماندار چالوس :
فرماندار چالوس نقش مردم و دولت را در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور مهم ارزیابی کرد و گفت: توسعه‏ فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، یک عزم همگانی را می‌طلبد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی رامسر اعلام کرد
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی رامسر از برگزاری نشست کتابخوان همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی با همراهی گروه مطالعاتی یار مهربان در این شهرستان خبر داد.
پیام امام‌ جمعه بابل به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی؛
امام‌ جمعه بابل گفت: رشد منزلت کتاب با تکریم کتابداران و کتابخوانان میسر شده و این سه عنصر در ارتباط پیوسته و مستمر با یکدیگر هستند.
فرماندار سوادکوه:
فرماندار سوادکوه گفت: ترویج، تقویت و اشاعه فرهنگ مطالعه نیازمند عزم ملی و مستلزم الگوپذیری از بزرگان دین است که این امر مهم همراهی و مشارکت تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی را می طلبد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نکا خبر داد
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نکا از برگزاری اجتماع بزرگ حدود هزار نفری با شعار حال خوش خواندن در این شهرستان خبر داد.
فرماندار کلاردشت :
آئین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار مازندران برگزار شد؛
در آئین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار مازندران، از کتابداران و کتابخوانان برتر و روسا و اعضای انجمن های کتابخانه های عمومی استان تقدیر شد.
پیام آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در مازندران:
آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری به مناسبت بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران پیامی را صادر کرد.
رئیس اداره کتابخانه عمومی محمودآباد :
رئیس اداره کتابخانه عمومی محمودآباد گفت: با وجود دارا بودن حدود هشت دانشگاه و جمعیت حدود 100 هزار نفری محمودآباد تعداد کل کتاب امانت در یک سال 22 هزار جلد کتاب است.
پیام امام جمعه و فرماندار سیمرغ به مناسبت هفته کتاب؛
امام جمعه و فرماندار شهرستان سیمرغ با صدور پیامی مشترک هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفتند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جویبار اعلام کرد
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان جویبار گفت: بیش از 48 هزار عنوان کتاب در کتابخانه‌های جویبار موجود است که طی یک‌سال گذشته 60 هزار مراجعه به کتابخانه‌های سطح شهرستان انجام شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در نشست خبری خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در نشستی صمیمانه با خبرنگاران به مناسبت هفته کتاب، از برگزاری 840 برنامه کتاب محور در کتابخانه های عمومی استان خبر داد.
در مراسم ملی روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛
در مراسم ملی روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نمایندگان کتابخانه های عمومی مازندران در 6 بخش بعنوان برتر ملی مورد تقدیر قرار گرفتند.
فرماندار شهرستان نوشهر اعلام کرد
فرماندار شهرستان نوشهر گفت: کتابخانه های عمومی، در گسترش دانش و ارتقای میزان آگاهی های عمومی جامعه نقش به سزایی دارند و به بالندگی و شکوفایی استعدادهای فردی کمک می‌کند.
امام جمعه چالوس:
امام جمعه چالوس گفت: سزاوار است مردم بیشتر قدر کتاب را بدانند و بی مهری نسبت به کتاب نداشته باشند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی سیمرغ:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیمرغ گفت: طرح یاوران یار مهربان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهید کشوری برگزار می شود.
پیام فرماندار بابلسر به مناسبت هفته کتاب؛
فرماندار بابلسر در پیامی به مناسبت هفته کتاب گفت: ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی، نمایانگر رشد ملی هر کشوری است.
ولیپور در جلسه شورای آموزش و پرورش قائمشهر:
جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر به مناسبت هفته کتاب با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.
تحسین سرپرست استانداری مازندران از اجرای برنامه های کتابخانه های عمومی؛
پنجاه و سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مازندران به ریاست سرپرست استانداری برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی گلوگاه اعلام کرد
رئیس اداره کتابخانه های عمومی گلوگاه گفت: تاکنون بیش از 20 نشست کتابخوانی در شهرستان گلوگاه برگزار شده است.
در هفته کتاب و کتابخوانی
رئیس اداره کتابخانه های عمومی بهشهر گفت: در هفته کتاب و کتابخوانی زنگ مطالعه در مدارس شهرستان بهشهر نواخته شد.
پیام فرماندار گلوگاه به مناسبت هفته کتاب؛
فرماندار گلوگاه در پیامی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: هفته کتاب فرصت مغتنمی است تا اهمیت کتاب و مطالعه بهتر به مردم شناسانده شود.
در دیداری به مناسبت هفته کتاب صورت گرفت؛
کتابداران و برخی از اعضای کتابخانه های ویژه نابینایان با همراهی مدیرعامل کانون نابینایان مازندران با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و از وی به دلیل حمایت از این کتابخانه ها تقدیر کردند.
پیام خیریانپور به مناسبت هفته کتاب؛
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران در پیامی به مناسبت هفته کتاب، از مدیرکل کتابخانه های عمومی و کتابداران استان قدردانی کرد.
امام جمعه جویبار:
امام جمعه جویبار گفت: عادت به مطالعه باید به یک نیاز فرهنگی در برنامه خانواده ایرانی تبدیل شود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی چالوس خبر داد
رئیس اداره کتابخانه های عمومی چالوس از برگزاری نمایشگاه 40 کتاب با موضوع انقلاب اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در هفته کتاب در در کتابخانه بقیه الله چالوس خبر داد.
پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، پیامی را صادر کرد.
پیام فرماندار شهرستان ساری به کتابداران به مناسبت هفته کتاب؛
فرماندار ساری در آستانه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در پیامی، کتاب را یک وسیله مطمئن و کارآمد در بهینه سازی فضای فرهنگی جامعه دانست.
نشست صمیمی مدیرکل کتابخانه های مازندران با نصیری کناری فرماندار فریدونکنار؛
عصر امروز (یکشنبه 13 آبان 97) ‌آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مازندران ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی فریدونکنار، جهت پیگیری امورات کتابخانه های عمومی با نصیری کناری فرماندار آن شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در دیدار با مدیرکل بهزیستی استان:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در دیدار با مدیرکل بهزیستی استان از همکاری های ارزشمند این اداره کل در راستای ترویج کتابخوانی قدردانی کرد.
ولیپور در بازدید از کتابخانه عمومی آزادگان ساری:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه عمومی آزادگان ساری بازدید کرد.
سردار ملکی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران:
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مازندران در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی به همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی تاکید کرد.
برپایی موکب کتابخوانی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛
موکب کتابخوانی در مرکز شهر ساری بهانه ای شد برای جاماندگان از مسیر نورانی نجف به کربلا تا ارادت خود را با کتابخوانی به اثبات برسانند.
در آستانه اربعین حسینی؛
موکب کتابخوانی به مناسبت اربعین حسینی در میدان امام حسین(ع) و ورودی بوستان ولایت از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برپا شد.
در چهاردهمین نمایشگاه کتاب صحیفه سبز بابل انجام شد؛
مهدی طحانیان راوی کتاب سرباز کوچک امام، از غرفه کتابخانه های عمومی شهرستان بابل در نمایشگاه صحیفه سبز بازدید کرد.
در ادامه برگزاری دوره های سیر مطالعاتی صورت گرفت؛
مرحله سوم دوره سیر مطالعاتی یاوران موعود با برگزاری دوره هایی در شهرستان های عباس آباد، تنکابن و رامسر ادامه یافت.
به مناسبت روز جهانی نابینایان صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت روز جهانی نابینایان با کتابداران و اعضای فعال کتابخانه نابینایان ساری دیدار و گفتگو کرد و از آنها تقدیر نمود.
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار می کند؛
دور سوم سیر مطالعاتی یاوران موعود با شروع جلد دوم کتاب نگین آفرینش از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با همکاری موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان و با حضور اساتید مجرب در شهرستان جویبار آغاز شد.
با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛
اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در آستانه پیاده روی حماسی اربعین، اقدام به ارسال چند صد کتاب جهت برپایی ایستگاه های مطالعه در مسیر راهپیمایی اربعین کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خطاب به سفیران کودک کتاب:
به مناسبت هفته کودک، ویژه برنامه ای جهت هم اندیشی اجرای برنامه های بخش کودک کتابخانه های عمومی، با حضور سفیران کتاب در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران در جمع دانش اموزان ساروی به مناسبت هفته کودک:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با حضور در ویژه برنامه مهر پر مهر دانش آموزی که به مناسبت هفته ملی کودک و نوجوان برگذار شده بود، با اهدا کتاب از دانش آموزان جهت عضویت در کتابخانه های عمومی و مطالعه کتاب های غیر درسی دعوت کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن بازدید از کتابخانه عمومی میاندورود، پیگیر وضعیت میزان آسیب دیدگی از سیل کتابخانه های عمومی غرب استان شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از اجرای ویژه برنامه های مختلف در بخش کودک کتابخانه های عمومی در هفته کودک با یاد شهید محمدطاها اقدامی شهید 4 ساله حادثه تروریستی اهواز خبر داد.
ولیپور در دیدار مدیرکل بانوان و خانواده استانداری:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدس با مدیرکل بانوان و خانواده استانداری دیدار و گفتگو کرد.
برگزاری نشست بصیرتی در اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران؛
در نشست بصیرتی که به مناسبت ماه محرم و هفته دفاع مقدس در اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد، یکی از اساتید دانشگاه به تبیین نسبت عمق بخشیدن به تحلیل سیاسی با مطالعه برای حفاظت از راه امام حسین(ع) پرداخت.
معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد خبر داد؛
امکان ثبت فعالیت‌های خلاقانه در سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی کشور (سامان) فراهم شد.
ولیپور در دیدار با یکی از اسوه های انقلاب و دفاع مقدس:
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدس با همراهی برخی از کارکنان ستادی اداره کل با مادر شهید فرید صمدایی دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در دیدار اعضای شورای شهر قائمشهر:
ولیپور در دیدار برخی از اعضای شورای شهر قائمشهر با تاکید بر نقش مهمی که کتابخانه های عمومی در فرهنگ شهری ایفا می کنند، حمایت از این نهاد را یک رسالت مهم برای شورای شهر دانست.
با ارسال دعوتنامه ای خطاب به دانش آموزان صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با ارسال دعوتنامه ای برای دانش آموزان، از انها جهت عضویت در کتابخانه های عمومی و مطالعه کتاب های غیر درسی دعوت کرد.
تاکید ولیپور در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و همچنین آغاز سال تحصیلی جدید، کتابخانه های عمومی را یاری گر آموزش و پرورش در تبیین معارف اسلامی و انقلابی برای دانش آموزان دانست.
به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید؛
به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، عضویت در کتابخانه های عمومی در تاریخ دوم مهر رایگان است.
بنیان گذار نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی در نخستین اجتماع کتابداران حسینی:
نخستین اجتماع کتابداران حسینی با عنوان عزاداری با بصیرت با حضور جمعی از کتابداران مازندران و سخنرانی حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع بنیان گذار نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی در ساری برگزار گردید.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خبر داد؛
اولین اجتماع کتابداران حسینی با عنوان عزاداری با بصیرت از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار می گردد.
استقبال مسئولین از طرح نذر کتاب؛
علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در بازدید از کتابخانه عمومی شهر سورک، در طرح نذر کتاب مشارکت کرد.
روستاهای مازندران غرق در نشاط کتابخوانی شدند؛
طرح مطالعه با طعم تابستان برای دومین سال پیاپی و اینبار با خودروی کتابرانه توسط کتابداران در مناطق مختلف برای روستائیان و گردشگران اجرا شد.
از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
آئین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با تقدیر از برگزیدگان برگزار گردید.
پیام قدردانی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به کتابداران استان؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی خطاب به همکاران و کتابداران استان، کسب افتخار برگزیده شدن در جشنواره شهید رجایی استان را افتخاری جمعی دانسته و به آنها تبریک گفت.
به مناسبت عید سعیر غدیر صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اهدای لوح ویژه غدیر، به کارکنان ستادی که خود و یا همسر و یا مادرشان از سادات می باشند، عید سعید غدیر را تبریک گفت.
در جشنواره شهید رجایی مازندران صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جشنواره شهید رجایی بعنوان مدیر نمونه و تاثیرگذار دسنگاه های اجرایی استان از سوی استاندار مازندران مورد تقدیر قرار گرفت.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی مازندران:
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به اختتامیه هشتمین جشنواره کتایخوانی رضوی مازندران، از جمیع دست اندرکاران و نیز شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی که با حضور خود در راه اعتلاء فرهنگ نورانی اهل بیت(علیهم السلام) گام بر می دارند تشکر کرد.
استاندار مازندران:
استاندار مازندران در آئین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، میزان بالای مشارکت مردم استان در این جشنواره را افتخاری بزرگ و مدالی سترگ بر سینه دیار علویان نامید.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران: