اخبار ستاد


1398/7/28 يكشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران؛ جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی در بهشهر برگزار شد دومین جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی در سال ۹۸ به میزبانی شهرستان بهشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (یکشنبه، ۹۸/۷/۲۸)، دومین جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی در سال ۹۸ به میزبانی شهرستان بهشهر و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین و برخی کارکنان ستادی و روسای ادارات شهرستان ها برگزار شد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب، بر ضرورت برنامه ریزی مناسب برای اجرای برنامه های فاخر تاکید کرد و اظهار داشت: هفته کتاب به مثابه عید کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی است که باید آن را مغتنم بشماریم.

وی افزود: تعامل صحیح و سازنده روسای ادارات با یکدیگر و کتابداران، لازمه موفقیت های بیشتر است و باید به همه استعدادهای موجود در استان بها داد تا سرمایه ابتکاری بیشتری را برای پیشرفت بکار بریم‌.

ولیپور، استمرار در اجرای برنامه های موفق و کیفیت فعالیت ها را اصل مهم سیاست های فرهنگی کتابخانه های استان دانست و گفت: به موازات برنامه های فرهنگی، نظارت ویژه و مستمر از پروژه های در دست احداث را نباید فراموش کرد، چرا که هم اکنون در حال ساخت سی و شش میراث فرهنگی بنام کتابخانه عمومی در استان هستیم که دقت لازم را در تکمیل این ساختمان ها باید به خرج دهیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه تصریح کرد: باید به لحاظ منابع کتابخانه ای، جهشی در کتابخانه های استان اتفاق بیفتد که این موضوع با کمک خیرین فرهنگی در حال رقم خوردن است و جلسات خوبی در چند شهرستان انجام شده است.

در این جلسه همچنین شاخص های عضو و امانت، اجرای برنامه های فرهنگی ابلاغی و مصوبات جلسه پیشین مورد بررسی قرار گرفت و هر یک از روسای ادارات هم به ارائه گزارش و نقطه نظرات خود پرداختند.

گفتنی است پس از این جلسه، بازدیدی هم از کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد بهشهر بعمل آمد.