متون عمومي
اخبار ستاد
آیت الله طبرسی
1398/2/23 دوشنبه آیت الله طبرسی: جشنواره کتابخوانی رضوی از برکات وجود امام رضا(ع) در مسائل فرهنگی جامعه است آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری، در پیامی جشنواره کتابخوانی رضوی را از برکات وجود امام رضا(ع) در مسائل فرهنگی جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، پیام آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری در خصوص برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی

حضور امام رضا(ع) در ایران موهبتی الهی برای شیعیان و منشأ خیر و برکت فراوان برای آنهایی بوده است که راهی به سوی سعادت می جویند.

نام ثامن الحجج(ع) با علم و عالم گره خورده است چرا که ایشان را عالم آل محمد می نامند و طبیعی است که پیروان و محبان آن حضرت باید هر چه بیشتر خود را به رفتار و صفات و خلقیات امام خویش نزدیکتر سازند.

علم جویی و بصیرت افزایی در واقع وظیفه یک شیعه است تا هم نمادی از ائمه خود در دوران مختلف باشد و هم الگویی برای دیگران جهت ترویج معارف الهی و تبیین اندیشه های متعالی تشیع و پیشرفت در علوم مختلف و سرافرازی در هستی.

مسلّم است که علم و دانش بدون کتاب و کتابخوانی حاصل نمی شود، میزان کتابخوانی در جامعه اسلامی، فخر آن جامعه است و شایسته نیست که شاهد دوری از کتاب در میان اقشار مختلف جامعه باشیم و به این خسران بزرگ عادت کنیم؛ لذا برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از دیگر برکات وجود ذی جود امام رئوف و اینبار در یک مسئله مهم فرهنگی که موضوع کتابخوانی است، می باشد و امیدواریم در این جشنواره هم انوار متعالی خود را بر ما بتاباند و جوشش و خروش عاشقانه ای را برای تورق کتاب های ارزشمند این حوزه در میان نسل های مختلف رقم بزند.

توفیق نهاد کتابخانه های عمومی و کارکنان و کتابداران خدوم را در برگزاری این جشنواره ارزشمند از خداوند متعال مسئلت دارم.

گفتنی است نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در 4 موضوع امام رضا(ع)، امام جواد(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع) با 12 کتاب در رده های سنی کودک (4 تا 12 سال)، نوجوان (13 تا 17 سال) و جوان و بزرگسال (18 سال به بالا) از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور تا 28 خرداد 98 برگزار می شود.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نسخه الکترونیکی کتاب ها به آدرس razavi.iranpl.ir و یا جهت دریافت امانی کتاب های مسابقه به کتابخانه های عمومی مراجعه کنند.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 89

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991