1398/2/4 چهارشنبه ولیپور در دومین جلسه منطقه ای با روسای ادارات و رابطین فرهنگی: پیشرفت در فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی مازندران، شاخص های فنی کتابداری را هم ارتقا داده است دومین نشست منطقه ای روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی مازندران در خصوص نهمین جشنواره کتاخوانی رضوی در کتابخانه شهیدان عباس زاده آمل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، دومین نشست منطقه ای روسای ادارات و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان درخصوص تبیین و هم اندیشی برای برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، امروز (چهارشنبه، ۹۸/۲/۴) با حضور مدیرکل، معاونین، برخی کارشناسان ستادی و روسای ادارات و رابطین فرهنگی شهرستان های آمل، نور، محمودآباد، فریدونکنار، بابلسر، بابل و سوادکوه در کتابخانه عمومی شهیدان عباس زاده آمل برگزار شد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با بیان اینکه رابطین فرهنگی، کتابدارانی هستند که علاوه بر انجام وظایف کتابداری، بازوان فرهنگی کتابخانه های عمومی و کمک کار روسای ادارات در اجرای برنامه های تبلیغی و ترویجی هستند، اظهار داشت: این مسئولیت آنها نافی فعالیت سایر کتابداران در برنامه ها نیست.

وی افزود: پیشرفت در فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی مازندران، شاخص های فنی کتابداری را هم ارتقا داده و همین سبب افزایش انتظارها هم شده است.

ولیپور، انتظار از کتابداران را به این معنا دانست که برای فعالیت در عرصه فرهنگ نباید منتظر دیگران ماند و باید خواسته مقام معظم رهبری برای آتش به اختیار بودن در این وادی را برآورده کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با تاکید بر لزوم حضور موثر در فضای مجازی، به پویش بهار مهربانی در فضای مجازی برای امداد فرهنگی به سیل زدگان اشاره کرد و گفت: همراهی بی سابقه سخنرانان مذهبی، مداحان و هنرمندان با کتابخانه های عمومی استان در فضای مجازی و پویش بهار مهربانی، نشان از نفوذ این نهاد فرهنگی در میان نخبگان و بهره برداری موثر از فضای مجازی دارد.

وی در خصوص نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی هم اظهار داشت: با همه تجربیاتی که حاصل شده است، می توان مدعی بود هر کتابخانه با اقدامات اساسی می تواند در روزهای برگزاری جشنواره به مرکزی پر تردد و پر جوش و خروش از استقبال مردم کتابخوان تبدیل شود.

در این نشست هم مطابق نشست اول، معاونین اداره کل به تشریح بخشنامه جشنواره و تبادل نظر با حاضرین پرداختند.

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991