1398/3/30 پنجشنبه معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران: قصه باید مهارت زندگی اجتماعی را آموزش دهد معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران گفت: باید در قصه واقعیت و حقیقت درون جامعه و مهارت زندگی اجتماعی را آموزش بدهیم و برای بهبود روابط اجتماعی استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، حسین حسن‌نژاد در اختتامیه نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ساری با بیان اینکه اثرگذاری قصه بالا است، اظهار کرد: برای اینکه قصه‌هایی درست بگویید و درست انتقال بدهید حتما باید بین گوینده قصه و کسی که قصه می‌شنود، ارتباط احساسی و عاطفی برقرار شود تا اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه امروز قصه یک ابزار برای برقراری مفاهیم و ارتباط است، تصریح کرد: اگر از قصه هنرمندانه استفاده کنیم می‌توانیم تمام کنجکاوی‌های کودکان را پاسخ دهیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه نباید قصه و داستان را یک امر پیش پا افتاده تلقی کرد، گفت: در قصه‌گویی اگر موضوعات را درست و بر مبنای یک اعتقاد انتخاب کنیم، شنوده آماده پذیرش قصه می شود بطوریکه بتواند در معرض تغییر شایسته قرار گیرد.

این مسئول بیان کرد: باید قصه خوب بگوییم تا فکر جدید و سالم در ذهن شنونده ایجاد شود و قصه‌ای بگوییم تا حس کنجکاوی را تحریک کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران افزود: باید به دانش‌آموز خود یاد بدهیم که بین مجموعه زندگی و افکار سالم انسجام اتفاق بیافتد و اگر قصه را با ترکیب منطقی تعریف کنیم، می‌توانیم انسان‌های منطقی به جامعه تحویل بدهیم.

وی با بیان اینکه قصه خوب قدرت تکلم و تفکر و ارتباط را در نوجوانان و کودکان افزایش می دهد، اظهار داشت: ما بسیاری از مسایل را می‌دانیم اما نمی‌توانیم انتقال دهیم و ارتباط بین ما و جامعه ناقص است که می شود با قصه گویی این مشکل تربیتی را حل کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه اگر ارتباط اتفاق بیافتد حتما روابط اجتماعی صحیح ایجاد می شود، بیان کرد: اگر در قصه واقعیت و حقیقت درون جامعه و مهارت زندگی اجتماعی آموزش داده شود می توان در راستای بهبود روابط اجتماعی از آن استفاده کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران افزود: با قصه قدرت آموزش‌پذیری دانش‌آموزان و کودکان افزایش می‌یابد و حتما برگزاری چنین جشنواره‌هایی برای جامعه مفید است و جامعه نسبت به کتاب و قصه حساس می‌شود.

حسن‌نژاد در پایان گفت: برای اینکه کشور آینده سازان بهتر و تصمیم‌گیران خوبی داشته باشد باید از همه ابزارهای موجود استفاده کرد و کارهای اینچنینی که در حوزه کودکان انجام می‌شود فرصتی برای بهبود وضع موجود است.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 169

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991