1398/3/30 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران: میزبانی از ۵۶ کتابدار قصه‌گو بسیار شوق‌انگیز بود مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی قصه گویی، برگزاری این جشنواره را بسیار مغتنم دانست. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی قصه گویی در ساری، اظهار داشت: میزبانی از حدود ۵۶ کتابدار قصه گو از جای جای کشور، آن هم برای جشنواره ای با موضوع قصه گویی برای ما بسیار شوق انگیز بوده است.

وی افزود: کتابداران کتابخانه های عمومی در مازندران ثابت کرده اند که نهاد کتابخانه های عمومی مجموعه ای پویا، هوشمند، طراح و دارای اهداف بزرگ و متعالی است و برای ترویج کتابخوانی عزم خود را جزم کرده است.

ولیپور نکته مهم در برنامه های نهاد را کتابخوانی برای همه افراد جامعه در همه سنین دانست و گفت: کتابداران سعی می کنند به جامعه این نکته را القا کنند که هر کس در هر رشته تحصیلی با هر میزان از سطح تحصیلی، به مطالعه آزاد و خوانش کتاب های موضوعی مختلف نیازمند هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی ادامه داد: انسان هایی که فراتر از رشته تحصیلی خودشان مطالعه دارند و به اصطلاح کتاب خوان هستند، انسان های جامع نگرتر، ژرف اندیش تر و موفق تری هستند و در روابط اجتماعی بسیار بهتر ظاهر می شوند و چنین شخصیت هایی را باید از کودکی تربیت کرد.

وی با اساره به اینکه کودکان ذاتاً به دنبال بیشتر دانستن هستند و حس کنجکاوی آنها بسیار فعال است، بیان داشت: سوال های کودکانه معمولا برای پدرها و مادرها یک چالش محسوب می شود در صورتی که بتوانیم این کنجکاوی را درست مدیریت کنیم، دنیای بهتری برای آنها خواهیم ساخت.

ولیپور، کتاب را یکی از بهترین پاسخ ها به کنجکاوی بچه ها نامید که حس بیشتر دانستن را در بچه ها اقناع و آنها را برای دریافت بیشتر ترغیب می کند و اذعان داشت: قصه گویی که در بین ما ایرانی ها یک سنت دیرینه و پسندیده است، با کتاب پیوندی ناگسستنی دارد و اگر بصورت جدی بعنوان یک الگوی تربیتی وارد خانواده ها شود و در نهادهای فرهنگی هم نهادینه شود، دنیای کودکانه فرزندانمان را زیباتر می کند.
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 170

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991