1398/5/27 يكشنبه ولیپور در بازدید از چند کتابخانه عمومی در نور مطرح کرد؛ نقش مهم کتاب در جایگاه فرهنگ غدیر در عصر حاضر مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین اداره کل، از کتابخانه های عمومی شهرستان نور بازدید کرد و با کتابداران به گفتگو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، روز یکشنبه مورخ 98/5/27 با همراهی معاون اداری و مالی و معاون امور کتابخانه های اداره کل و چند تن از کارشناسان ستادی، از کتابخانه های عمومی شهرهای نور، رویان و بلده بازدید کرد و با کتابداران بصورت جداگانه و صمیمی به گفتگو پرداخت.

وی در این بازدیدها ضمن بررسی نحوه اجرای دستورالعمل ها و ابلاغیه ها و نظارت بر چگونگی عملکرد کتابخانه ها، اثرگذاری بیشتر با کسب اطلاعات و دانش افزون تر را از کتابداران خواستار شد و اظهار داشت: با وجود همه تلاش های ارزنده و فعالیت های چشمگیری که صورت می گیرد اما همواره باید برای آینده ای بهتر، تلاش و کوشش بیشتری داشت تا مبادا دچار خمودگی و سستی و رخوت شویم و از حرکت باز بایستیم.

وی افزود: عید بزرگ غدیر را در پیش رو داریم، با وجود کتاب های بزرگی مانند نهج البلاغه که مجموعه نابی از کلام امیرالمونین(ع) است و کتاب بزرگ دیگری مانند الغدیر که علامه امینی آن را نوشته اند و بسیاری از کتاب های دیگر، می توان مدعی شد که کتاب توانسته نقش مهمی در تقویت مکتب تشیع، شناخت سیره و شخصیت حضرت علی(ع) و جایگاه فرهنگ غدیر در عصر حاضر ایفا نماید و این برای ما که حرفه ما کتاب است، سبب سعادت است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، با تاکید بر اینکه این کتاب ها سرمایه های عظیم ما در کتابخانه های عمومی هستند، اذعان داشت: ما خود را در برابر این کتاب ها مسئول می دانیم و اجازه نخواهیم داد این کتاب ها در قفسه ها جنبه دکوری و نمایشی پیدا کنند و معارف این کتاب ها باید با گوشت و خون جامعه عجین شود تا جامعه به رستگاری برسد.

ولیپور تحقق این امر مهم را بسیار سخت و زمانبر توصیف کرد و گفت: هیچ اجباری برای مردم برای انتخاب کتاب نداریم اما کتاب های خوب را اگر به درستی معرفی کنیم، همگان شیفته آنها می شوند و هنر ما در همین معرفی صحیح کتاب در کتابخانه و امکان بهره مندی بیشتر از آنها برای علاقمندان خلاصه می شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 231

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991