1398/7/4 پنجشنبه در نشست ولیپور با خیرین کتابخانه ساز رامسر تصویب شد؛ تأمین منابع جدید برای کتابخانه های عمومی رامسر با مشارکت خیرین مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با حضور در شهرستان رامسر، در جلسه خیرین کتابخانه ساز و همچنین شورای اداری کتابخانه های رامسر شرکت و از کتابخانه های عمومی شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی معاون اداری و مالی و معاون امور کتابخانه ها، روز چهارشنبه (98/7/3) با حضور در شهرستان رامسر، در جلسه خیرین کتابخانه ساز و همچنین شورای اداری کتابخانه های رامسر شرکت و از کتابخانه های عمومی شهرستان بازدید کرد.

ولیپور در نشست با خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار شهرستان رامسر با بیان آنکه این نشست با هدف تقویت منابع کتابخانه ای برگزار شد گفت: خیرین رامسر سابقه درخشانی در حوزه کتاب و کتابخوانی دارند بطوری که همه کتابخانه های رامسر خیرساز است.

وی افزود: تقویت منابع در کتابخانه ها یکی از مهم ترین برنامه های نهاد کتابخانه های کشور است که در این راستا سامانه ثبت درخواست کتاب های جدید برای هر شهرستان تا ۱۵ مهر فعال شده است که باید نیازهای خود را در این سامانه وارد نماییم.

ولیپور با بیان اینکه برای افزایش کتاب های کتابخانه های رامسر ۶۷ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است، گفت: طبق برنامه ریزی نصف این مبلغ را استان و نصف دیگر را با مشارکت مردم و خیرین باید تامین نماییم.

مدیرکل کتابخانه های مازندران افزود: در نشست با خیرین رامسر ۲۰ میلیون تومان جمع آوری شد که درصورت مشارکت ۱۰ میلیونی دیگر خیرین رامسر میتوانیم کتابخانه های رامسر را از کتاب های مرجع و جدید غنی کنیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مازندران درحاشیه نشست با کتابداران شهرستان رامسر هم با بیان اینکه در سفر ماه گذشته اش به رامسر قول پیگیری رفع چندمشکل این حوزه را داده بود گفت: تامین بخشی از نیروی انسانی کتابخانه های رامسر از مهم ترین دغدغه ها بود که با هماهنگی نهادکتابخانه های کشور با تزریق نیروی بومی به این شهرستان بخشی از مشکل مرتفع شد.

وی افزود: معتقدم غرب مازندران، قلب مازندران است و این جمله را فقط یک شعار نمیدانم و به آن معتقدم که در این راستا حضوری مداوم در این منطقه دارم تا با پیگیری، شاخص های حوزه کتابخوانی افزایش یابد.

ولیپور گفت: ۲۵۰ میلیون تومان برای گسترش کتابخانه کتالم اعتبار مصوب کرده ایم که بزودی تخصیص می یابد.

مدیرکل کتابخانه های مازندران از رشد برنامه های فرهنگی و شاخص های اداره کتابخانه های رامسر خبر داد و گفت: خانم طالشی رییس این نهاد در رامسر از مدیران موفق و فعال اداره کل کتابخانه های مازندران است.

ولیپور همچنین از کتابخانه های شهرستان بازدید کرد و با کتابداران بصورت جداگانه به گفتگو پرداخت.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 170

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991