اخبار شهرستان‌ها
1402/10/18 دوشنبه
با حضور نویسنده اثر در ساری برگزار شد؛
آیین رونمایی از کتاب دهکده کوچک من شبکلا
رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری از رونمایی از کتاب دهکده کوچک من شبکلا در کتابخانه عمومی ابن شهراشوب ساوری این شهرستان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آیین رونمایی، کتاب " دهکده کوچک من شبکلا " نوشته رقیه یعقوبی  به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری  با حضور نویسنده کتاب ، عموم مردم ، فرهیختگان، کتابدوستان و اعضاء کتابخانه ها، یکشنبه 17دی ماه 1402  در کتابخانه عمومی ابن شهراشوب ساوری  برگزار شد.

رئیس اداره  کتابخانه های عمومی شهرستان ساری با اشاره به اهمیت نویسندگی و تقویت نوشتن اظهار داشت: کتاب فوق که معرفی یک روستای زیبا می باشد که نویسنده تلاش خود را در تمامی حوزه های جغرافیایی، اجتماعی ، فرهنگی ، علمی ، ادبی و هنری و شجره نامه ای انجام داده تا تصویری درست و مستندی ماندگار به ثبت برساند.

علیزاده گفت: تمامی کتاب هایی که با موضوع معرفی روستا ها و شهرهای مختلف به رشته تحریر درمی آیند بسیار ازشمند است، چرا که می توانند تاریخ روستا را در اختیار نسل های بعدی قرارا دهند و نکته جالب در این کتابها استفاده از نقل قول های بزرگان و سالمندان می باشد که معمولا حکایت های شنیدنی را زبانی نقل می کنند.

وی در ادامه افزود: یکی از وظایف ارزشمند کتابخانه های عمومی  لزوم تکریم نویسندگان شهرستان  می باشد که در واقع به تعبیری باید قدر نویسندگان بزرگوار و کتاب های ارزشمند را دانست .

رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری افزود: ترویج کتابخوانی و مطالعه مفید در هر موضوعی به یک جهاد همگانی نیاز دارد و همه دستگاه ها علی الخصوص دستگاه های مرتبط در این زمینه باید ورود کنند ، در همین راستا کتابخانه می تواند به عنوان یک پایگاه برای همه نویسندگان و شاعران شهرستان باشد .
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.