متون عمومي
جلسه برنامه و بودجه

جلسه برنامه و بودجه

جلسه برنامه و بودجه
1397/10/6 پنجشنبه رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران در دیدار با ولیپور: افزایش اعتبارات کتابخانه های عمومی، پشتوانه ای برای فرهنگ غنی جامعه ما است مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان جهت بررسی اعتبارات کتابخانه های عمومی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، صبح امروز (پنجشنبه 97/10/6) با مفید غلامی راد، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار، اعتبارات کتابخانه های عمومی جهت تکمیل پروژه های کتابخانه ای در استان را مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: 39پروژه نیمه کاره کتابخانه ای در استان که با پروژه های چند استان برابری می کند، بسیار حائز اهمیت هستند و در صورت تخصیص اعتبار و تکمیل، جهش بزرگی برای دستیابی به افق 1404 رقم خواهد خورد.

ولیپور افزود: پرداخت بدهی شهرداری ها به کتابخانه های عمومی از محل ماده ۶۴ که به نیم درصد از درآمدهای شهرداری اختصاص دارد، گشایش زیادی در اداره امور کتابخانه ها ایجاد خواهد کرد و انتظار می رود با همراهی همه مسئولین مربوطه، این مسئله به خوبی حل شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه به بودجه های دولتی و مواد قانونی اکتفا نمی کنیم، بیان داشت: بهره مندی از خیرین گرانقدر برای توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی در استان از موهبت هایی است که از آن برخورداریم و به همکاری با آنها افتخار می کنیم.

غلامی راد هم در این دیدار با تاکید بر جایگاه مهم و تاثیرگذار کتابخانه های عمومی در عرصه فرهنگ، گفت: افزایش اعتبارات کتابخانه های عمومی، پشتوانه ای برای فرهنگ غنی جامعه ما است و این موضوع را بصورت جدی پیگیری می کنیم.

وی افزود: علارغم مشکلاتی که در برنامه ریزی مالی ممکن است بوجد بیاید اما سهم فرهنگ و کتابخانه های عمومی محفوظ است و همیشه به آن توجه می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران در پایان تاکید کرد: اختصاص بودجه به کتابخانه های عمومی و توسعه فضای مطالعاتی، نوعی سرمایه گذاری است که به عدم هدر رفت بودجه در مسائلی که به آسیب های اجتماعی مربوط است، منجر می شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 720

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991